Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pogaduszki X

RE: Pogaduszki X
(Wczoraj, 01:12)ptrick napisał(a): akurat Polska ma bardzo rygorystyczne.

Normy normami, a życie życiem. W Polsce tak naprawdę nikt tego nie sprawdza, nie kontroluje dopókii ktoś nie zgłosi że jest coś nie tak w eterze bo mu np. TV nie odbiera.
Tam gdzie jest kasa nie ma norm.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Po postawieniu każdego nadajnika pomiary są robione. Tyle wiem od mojego prowadzącego zajęcia na uczelni, który pracuje od lat w zawodzie i właśnie m.in. robi rożnego rodzaju pomiary mocy sygnałów w eterze.

Inna sprawa to to, że bodajże normy w Polsce są 10x surowsze niż w innych krajach europy.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(Wczoraj, 00:54)koneton napisał(a): muzyk, jeżeli interesowałeś się tematem, to wiesz, że naukowcy też nie mają bladego pojęcia o wpływie na zdrowie promieniowania. Żaden nie chce się podpisać pod tym, że są one bezpieczne dla ludzi.

Kiedyś słyszałem od znajomej, że routery (a raczej te fale radiowe wytwarzane przez nie) mogą być rakotwórcze.
Nie wiem, czy to prawda i kto jej tego nagadał.

Poza tym... Gdyby promieniowanie było takie bezpieczne, to podczas badania tomografem nie dawali by tej "kołderki z ołowiu" Jęzor .

(Wczoraj, 11:24)ptrick napisał(a): To jest też fakt, a niestety ciężko to sprawdzić, gdyż w ostatnich latach bardzo duże się zmieniło w naszym środowisku i czynników może być masa.

Zmieniło się dużo. SMOG, OZON Oczy .
Ale chyba nie zaprzeczysz, że zmiany klimatyczne są spowodowane przez człowieka?
Gdyby ludzie nie palili w piecach/kominkach, a na ulicach było mniej samochodów, to mniej spalin by się dostawało do atmosfery.  A meble też trzeba z czegoś robić, więc drzew też ubywa.
Co prawda na miejsce wyciętych sadzi się nowe, ale zanim wyrosną, to...
A przecież jest cała masa alternatywnych metod ogrzewania gospodarstw domowych, niż kominki na drewno.
Np. grzejniki olejowe, termowentylatory, czy tzw. folie termiczne do ogrzewania podłogowego bądź sufitowego.
Ten ostatni wynalazek widziałem w programie "Nasz nowy dom" prowadzonym przez Panią Katarzynę Dowbor.

A wystarczyło by posadzić kilka drzew, segregować odpady (śmieci) i od czasu do czasu przesiąść się na komunikację miejską.

P.S. Swoją drogą... Powinny być jakieś filtry, które nakłada się na rurę wydechową, które by pochłaniały przynajmniej część szkodliwych cząsteczek wydostających się z rury wydechowej do atmosfery Jęzor .

P.S 2. Ze 3 dni temu o 19:00 w "Faktach" mówili, że jeśli się dostatecznie nie zatroszczymy o środowisko, to za kilkanaście lat może nas czekać... Tragedia Oczy .
PozdrawiamWesoły.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
A grzejnik olejowy czy termowentylator, to skąd energię bierze?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(Wczoraj, 12:40)dawidsab napisał(a):
(Wczoraj, 00:54)koneton napisał(a): muzyk, jeżeli interesowałeś się tematem, to wiesz, że naukowcy też nie mają bladego pojęcia o wpływie na zdrowie promieniowania. Żaden nie chce się podpisać pod tym, że są one bezpieczne dla ludzi.

Kiedyś słyszałem od znajomej, że routery (a raczej te fale radiowe wytwarzane przez nie) mogą być rakotwórcze.
Nie wiem, czy to prawda i kto jej tego nagadał.

Poza tym... Gdyby promieniowanie było takie bezpieczne, to podczas badania tomografem nie dawali by tej "kołderki z ołowiu" Jęzor .

Promieniowanie promieniowaniu nie równe. Masz różną moc i różne częstotliwości. Pięknym przykładem jest mikrofalówka i wifi. Częstotliwość fal ta sama, a jednak mikrofalówka zabija w chwilę, a router wcale.

(Wczoraj, 12:40)dawidsab napisał(a):
(Wczoraj, 11:24)ptrick napisał(a): To jest też fakt, a niestety ciężko to sprawdzić, gdyż w ostatnich latach bardzo duże się zmieniło w naszym środowisku i czynników może być masa.

Zmieniło się dużo. SMOG, OZON Oczy .
Ale chyba nie zaprzeczysz, że zmiany klimatyczne są spowodowane przez człowieka?
Gdyby ludzie nie palili w piecach/kominkach, a na ulicach było mniej samochodów, to mniej spalin by się dostawało do atmosfery.  A meble też trzeba z czegoś robić, więc drzew też ubywa.
Co prawda na miejsce wyciętych sadzi się nowe, ale zanim wyrosną, to...
A przecież jest cała masa alternatywnych metod ogrzewania gospodarstw domowych, niż kominki na drewno.
Np. grzejniki olejowe, termowentylatory, czy tzw. folie termiczne do ogrzewania podłogowego bądź sufitowego.
Ten ostatni wynalazek widziałem w programie "Nasz nowy dom" prowadzonym przez Panią Katarzynę Dowbor.

Ocieplenie klimatu jest trudnym tematem, gdyż nikt nie udowodnił, że faktycznie mamy na niego zauważalny wpływ. Klimat sam zmienia się regularnie i jest to udowodnione. Kiedyś, dawno temu na terenie Polski były winnice. A w innych czasach cała powierzchnia Bałtyku była zamarznięta na tyle, że można było normalnie pieszo sobie przejść nim.. Obecne ocieplenie klimatu jak najbardziej może być procesem naturalnym, a wpływ człowieka na nie może być praktycznie zerowy.

Co do smogu, smog jest problemem lokalnym, a nie globalnym. Dodatkowo jest w większości przypadków zależny od pory roku.

W ogóle o co Ci chodzi z ozonem?

Atup: O tym samym pomyślałem. Szczerbol Najbardziej ekologicznym paliwem kopalnym jest gaz ziemny. Jest też dość tani.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne