Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pogorszenie wydajności chłodzenia.

Pogorszenie wydajności chłodzenia.
Witam was wszystkich bardzo serdecznie!
Mam mały problem, jeszcze jakieś 6 miesięcy temu chłodzenie mojego procka wyrabiało podczas oc do 4GH przy obciążeniu PRIME 95 tmp nie przekraczała 60 stopni NIGDY a podczas renderingu była w granicach 55 stopni. Procesor miał takie oc od lipca 2013 do stycznia 2014. Potem coś mnie naszło żeby zrobić test tmp bez tego OC, dla pewności że nic nie spierdzele przy napięciu zresetowałem bios. ( co prawda mogłem użyć dual biosu bo mam go na płycie ale nie pomyślałem o tym ) Tmp były jeszcze lepsze, nie miałem czasu jednak pobawić się od nowa z OC i procek został na fabrycznych zegarach do dziś. Ostatnio pomyślałem jednak żeby go podkręcić bo skoro mam w miarę dobrą sztukę to czemu nie. Podkręcałem po troszkę żeby sprawdzać jakie napięca będą stabilne i dotarłem do wartości 3.7 GH 1.424v. Więcej nie planowałem podkręcać. Jednak kiedy odpaliłem prime 95 okazało się że procek ma ponad 60 stopni ( od 60 do 65 ) wiem że AMD nie zaleca takich tmp. Ale co ciekawe przy długim renderingu tmp nie przekraczała 55. Mam chłodzenie CPU ABB super silent wiem ciulowe bo ciulowe ale przedtem dawało rady. Czy ktoś z was ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Raczej nie chce kupować nowego coolera bo wole więcej nie dokładać do tego PC. Procesor do phenom 955.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Pogorszenie wydajności chłodzenia.
Wymieniałeś pastę? Teraz mamy duże temperatury za oknem więc się nie dziw że temperatury masz wyższe.Żadna gra ani program nie obciąży tak procka ja prime 95 więc jak przy renderowaniu masz 55 stopni to nie masz czym się martwić.Jaką masz obudowę? Może da się polepszyć wentylację i zbić troszkę temp.
Pasty faktycznie nie zmieniałem od około roku a ta która jest obecnie to jakiś tani szajs. Mam obudowę cooler master elite 421 czy coś takiego wersja z oknem a wentyle man wszędzie gdzie się da 6 dodadkowych 120mm pracują na minimalnych obrotach.
 Przeglądarka: opera
No to zmień pastę . I nie grzej komputera Primem w takie upały . W normalnych warunkach nawet w stresie tyle nie osiągniesz . Prime95 to "kat " dla procesorów . Nie oczekuj że jak masz na podwórku ponad 30 stopni to procesor nie będzie się bardziej grzał . To nie realne ( chyba że masz klime w domu ), 65 stopni pod Prime to nie tragedia przy takich upałach . Phenom po OC traci stabilność przy ok 70 stopniach ( to też zależy od sztuki bo niektórym przy 80 stopniach "daje radę " ) .

ps Sorry pomyłka dla Phenoma II x4 955 BE maksymalna temperatura to 62 stopnie : http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Ph...OX%29.html ( musiałem pomylić z którymś Athlonem )

Tak czy inaczej jeśli 65 stopni osiągasz tylko w Primie to przy takich upałach nie ma jeszcze tragedii . Może zainwestuj w przyszłości w lepsze chłodzenie . Na razie jak mówiłem zmień pastę .
Programy: Polecane / Nowe / Inne