Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pojedynek LED vs. LCD ! Zobacz !

RE: Pojedynek LED vs. LCD ! Zobacz !
Oglądałem te telewizory stojace obok siebie. Wcale nie jest lepszy obraz. Przecież LED to też jest LCD, tylko z podświetlaniem diodowym. Co w tym przypadku akurat jest WADĄ, a nie zaletą, bo obraz jest nierównomiernie podświetlony.
Ajgor

Moja kapela rockowa w akcji: TAMP - Hallelujah
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Wybieram się dziś do sklepów RTV i będę porównywał Wesoły dzięki za informację. Odezwę się jak wrócę Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
"Autor ssilvermix - Dzisiaj 13:04
Wybieram się dziś do sklepów RTV i będę porównywał Wesoły dzięki za informację. Odezwę się jak wrócę Wesoły"

Ciekawe co tam zobaczysz oprócz wyżyłowanych TV w trybie dynamicznym. Wszystko podkręcone tak żeby przebić się przez trupie światło jarzeniówek. To nie ma sensu chyba, że pozwolą obejrzeć Ci coś w zaciemnionym pomieszczeniu i dadzą pilota do ręki żebyś mógł sam pobawić się ustawieniami. Ale w to wątpię.

"Autor Ajgor - Dzisiaj 13:00
Oglądałem te telewizory stojace obok siebie. Wcale nie jest lepszy obraz. Przecież LED to też jest LCD, tylko z podświetlaniem diodowym. Co w tym przypadku akurat jest WADĄ, a nie zaletą, bo obraz jest nierównomiernie podświetlony. "

Chyba coś pomyliłeś bo właśnie po to stosuje się LEDy aby uzyskać równomierne podświetlenie. Oczywiście chodzi o ledy na całej powierzchni matrycy a nie brzegowe.
Przytoczę tu tekst z "ELEKTRONIKAB2B" "Diody LED są technologią która wiąże się z ich lepszymi parametrami pracy i większą głębią uzyskiwanych barw. Ich główną zaletą w porównaniu z lampami CCFL jest niższy pobór mocy oraz brak szkodliwej rtęci znajdującej się w lampach fluoroscencyjnych. Podobnie jak CCFL, spotykane rozwiązania konstrukcyjne obejmują głównie montaż diod wzdłuż krawędzi wyświetlacza lub w postaci matrycy diod umiejscowionej za ekranem LCD. LED mogą być połączone szeregowo lub równolegle, a wybór jednego z tych rozwiązań ma wpływ na cechy podświetlenia. Istotną cechą odróżniającą diody LED od lamp CCFL, jest możliwość emitowania nie tylko światła białego, ale także dowolnych kolorów z palety RGB. Inną różnicą jest sygnał zasilający. W tym przypadku wymagane jest stałe natężenie prądu zasilającego w celu otrzymania stabilnego oświetlenia.
Taaa.. Po to stosuje się, żeby było równomierne podświetlenie. A o cloudingu słyszałeś? W LCD niby też on występuje, ale w necie można znaleźć tylko opis teorii. A w LED-ach - poczytaj opinie o ledach. Clouding występuje często w praktyce. Clouding to jest właśnie zjawisko polegające na nierównomiernym podświetleniu matrycy diodami. W podświetleniu krawędziowym (EDGE LED) jest to wręcz norma. A widziałeś Full LED w tych cenach? Po za tym przytaczasz TEORIE. A z własnej praktyki wiem, że teoria nijak się ma do praktyki. ZWŁASZCZA teorie wymyślane przez polskich pożal się Boże inżyniorów.
Acha.. A co do porównania tych dwóch telewizorów. LCD C650 ma odtwarzacz multimediów z obsługą mkv, DTS itp. Ma telewizję internetową. Ma wiele innych rzeczy, których próżno szukać w tym biednym LED-ku. LCD-ek ma też sporo opcji ustawień obrazu, których w ogóle nie znajdziesz w LED-ach. Na przykład ustawienia balansu bieli, czy głębi czerni. Przy odrobinie zabawy można mu ustawić obraz jak na plaźmie. Ja bym się minutę nie zastanawiał. Zresztą mam go, i wiem, co potrafi.
A w ogóle ja piszę o czymś, co znam z własnej praktyki. A Ty? Oprócz teorii możesz podeprzeć swoje słowa praktyką?
Acha. Jeszcze jedno. Też z własnej praktyki. W pracy (pracowałem jako elektromonter wiele lat) dostawaliśmy świecące diody, które wstawialiśmy w stacjach transformatorowych w miejsce żarówek w kontrolkach. Pamiętam, jakie były ochy i achy. Jak te diody miały świecić nawet 10 lat. A co się okazało? Rzadko która pół roku wytrzymała. Paliły się po pewnym czasie jak głupie. Telewizory LED to na razie za młoda technologia, żebym zaryzykował wydanie na nią kilku tysięcy zł.
Ajgor

(27.12.2010, 17:44)Ajgor napisał(a): Taaa.. Po to stosuje się, żeby było równomierne podświetlenie. A o cloudingu słyszałeś? W LCD niby też on występuje, ale w necie można znaleźć tylko opis teorii. A w LED-ach - poczytaj opinie o ledach. Clouding występuje często w praktyce. Clouding to jest właśnie zjawisko polegające na nierównomiernym podświetleniu matrycy diodami. W podświetleniu krawędziowym (EDGE LED) jest to wręcz norma. A widziałeś Full LED w tych cenach? Po za tym przytaczasz TEORIE. A z własnej praktyki wiem, że teoria nijak się ma do praktyki. ZWŁASZCZA teorie wymyślane przez polskich pożal się Boże inżyniorów.
Acha.. A co do porównania tych dwóch telewizorów. LCD C650 ma odtwarzacz multimediów z obsługą mkv, DTS itp. Ma telewizję internetową. Ma wiele innych rzeczy, których próżno szukać w tym biednym LED-ku. LCD-ek ma też sporo opcji ustawień obrazu, których w ogóle nie znajdziesz w LED-ach. Na przykład ustawienia balansu bieli, czy głębi czerni. Przy odrobinie zabawy można mu ustawić obraz jak na plaźmie. Ja bym się minutę nie zastanawiał. Zresztą mam go, i wiem, co potrafi.
A w ogóle ja piszę o czymś, co znam z własnej praktyki. A Ty? Oprócz teorii możesz podeprzeć swoje słowa praktyką?
Acha. Jeszcze jedno. Też z własnej praktyki. W pracy (pracowałem jako elektromonter wiele lat) dostawaliśmy świecące diody, które wstawialiśmy w stacjach transformatorowych w miejsce żarówek w kontrolkach. Pamiętam, jakie były ochy i achy. Jak te diody miały świecić nawet 10 lat. A co się okazało? Rzadko która pół roku wytrzymała. Paliły się po pewnym czasie jak głupie. Telewizory LED to na razie za młoda technologia, żebym zaryzykował wydanie na nią kilku tysięcy zł.

Przecież nie napisałem, że piszesz głupoty. Zadałem tylko pytanie czy się nie pomyliłeś bo w moim mniemaniu i z moich obserwacji właśnie LED daje lepszy obraz. Szczerze mówiąc to nie jestem zwolennikiem tych technologii ale przy kupnie swojego TV oglądałem wszystko co było aktualnie na rynku. I względem mojego gustu to LED dawał lepszy obraz. Co do słowa lepszy, lepszy dla jednego nie znaczy lepszy dla drugiego więc w tej dziedzinie pozwolę mieć sobie odmienne zdanie od wszystkich. Poza tym gdyby LED nie był dobrą technologią to nikt by się w to nie ładował.
Telewizory LED to tylko okres przejsciowy miedzy LCD a matrycami OLED (jestem ciekaw kiedy pojawia sie jakies TV o matrycach chociaz 30").

Pozostaje jeszcze plazma i wg. mnie jest lepsza od LED jak i LCD.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(27.12.2010, 18:13)~Anonim napisał(a): Przecież nie napisałem, że piszesz głupoty. Zadałem tylko pytanie czy się nie pomyliłeś bo w moim mniemaniu i z moich obserwacji właśnie LED daje lepszy obraz. Szczerze mówiąc to nie jestem zwolennikiem tych technologii ale przy kupnie swojego TV oglądałem wszystko co było aktualnie na rynku. I względem mojego gustu to LED dawał lepszy obraz. Co do słowa lepszy, lepszy dla jednego nie znaczy lepszy dla drugiego więc w tej dziedzinie pozwolę mieć sobie odmienne zdanie od wszystkich. Poza tym gdyby LED nie był dobrą technologią to nikt by się w to nie ładował.

Sorry za mojego poprzedniego posta. Tu się zgadzam w całej rozciągłości Wesoły Dla każdego "dobry" może oznaczać co innego. Gdzieś kiedyś już pisałem, jak to wyglądało o u mnie. Przeszedłem wiele sklepów. Oglądałem wiele telewizorów. LED-y, plazmy i LCD. Wreszcie w Media Expercie trafiłem na ciekawe ustawienie telewizorów. Były ustawione firmami. Na jednej półce plazma, LCD i LED Samsunga, a na sąsiedniej - plazma, LCD i LED LG. Na innej Sony itd... Wszystkie włączone. Na wszystkich ten sam sygnał. Siedziałem w sklepie chyba z godzinę. Poprosiłem sprzedawcę o piloty. Grzecznie przyniósł wszystkie do telewizorów LG i Samsungów (Sony i inne odrzuciłem już wcześniej) Wesoły I bawiłem się ustawieniami wszystkich tych telewizorów. Ale nie tylko ustawieniami. Poprosiłem też sprzedawcę o jakąś pamięć USB z jakimś filmem. Popytał kolegów, i znaleźli film na pendrivie Wesoły Po godzinie (a może to było dłużej - nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć) zabawy wszystkim, co udało mi się poprzestawiać stwierdziłem, że Samsung LE40C650 najbardziej mi odpowiada. Nie odpowiadała mi tylko cena. Kosztował tam 2999zł. Więc po godzinie takiej zabawy... Podziękowałem i wyszedłem ze sklepu Wesoły Sprzedawca chyba musiał się lekko wnerwićOczko
A ja wróciłem do domu, i zamówiłem z internetu za 2420 z przesyłką. Następnego dnia ja się lekko wnerwiłem, bo dokładnie ten model w Saturnie w promocji spadł do 2400zł Wesoły Na miejscu i bez konieczności zamawiania Wesoły No ale już był zamówiony, więc nie odwoływałem zamówienia. Zresztą kurier przywiózł, wniósł, rozpakował. Żona całość obejrzała (Ja byłem w pracy), i dopiero pokwitowała. A ja po powrocie podłączyłem, i mogę powiedzieć, że BARDZO mi odpowiada. A żeby było ciekawiej - później dokupiłem Blu-Raya - Samsunga BD-C5500 w Auchanie w promocji za 399zł, i okazało się, że tak się zintegrował z telewizorem, jak by to był jeden sprzęt Wesoły I teraz tym bardziej nie żałuję.
Ajgor

Witajcie!
Byłem w MM po minucie wyszedłem. Totalne zlanie klienta. Zawitałem w EuroAGD. Tam całkiem inna sprawa. Stanowisko Samsung, 6 TV, LCD,LED, przedstawiciel Samsunga doradził mi ze wszystkich w tej cenie tylko i wyłącznie LE40C650. Odradzał Leda C5000 ( nie ma porównania do LE40C650 ) więc sprawa chyba już jasnaWesoły
Czyli kolejny raz C650 na plus;)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
W LE40C650 występuje matryca błyszcząca a w LE37C650 matowa to tak apropo. UE37C5000 ma niskie odświeżanie ekranu tak jak zaznaczyłem w 1 poście. Jeśli LED to tylko UE37/40C6000/6500 ale to cena 3000/3500zł.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
Lepszy led czy lcd a wytrzymałośćtelewizor led wytrzymałośćtelewizory led wytrzymalosctelewizory led wytrzymałośćustawienia obrazu samsung c5000