Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomoc w doborze podzespołów

Pomoc w doborze podzespołów
Część, dostałem procka i7 7820x bez gluta i mam do wyboru dwie płyty główne, jedną mogę sobie wziąć, która będzie lepsza?

asus prime x299-A
ASRock X299 Extreme4

jak procek będzie miał w miarę ok temperatury to minimalnie go podkręce.

Jeszcze musiałbym dobrać do tego resztę podzespołów. I myślałem nad tymi częściami

Noctua nhd15
bequiet straight power 11 650W albo 750W
lian li liancool ii mesh

nie wiem jakie pamięci dobrać bo w specyfikacji procesora na stronie intela pisze o szybkości 26666mhz a płyta główna obsługuje szybsze kości, czy jestem skazany na 2666 czy szybsze pamięci będą działać i jakie polecacie?

kartę graficzną już posiadam wraz z dyskiem ssd
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Pomoc w doborze podzespołów
Jaki budżet? Do czego ma służyć PC?

Co do chłodzenia to polecam Noctua NH-D15 chromax.black. Z coolerem masz dołączoną pastę termo NT H1 więc bardzo dobra pasta w komplecie z coolerem.

Co do płyty brałbym asus prime x299-A.

RAM to 4 kości brałbym bo procki na 2066 mają kontroler Quad Channel i wtedy na 4 kostkach jest lepsza wydajność. F4-3200C16Q-32GIS 4x8GB płyta obsłuży więcej niż 2666 ale tryb oc.

Co do PSU to brałbym Seasonica FOCUS GX GOLD 750.

Buda ok wybór.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
ten i7 to zdelidowany? bo jak nie to daruj sobie i weź ryzena czy 10gen
obojętnie jakie kości raczej to zależy od kontrolera ile wyciągnie chyba hedt i tela obsługiwał quad channel to lepiej zaopatrzyć sie w 4 kostki ramu
jaka kartę posiadasz i monitor?
dobrze też że zaopatrzyłeś się w przewiewna obudowa która nie ugotuje sprzętu
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
zdelidowany? procek był skalpowany więc temp powinny być ok jesli chodzi o to

jest różnica w temp na cpu między zwykłym nhd15 a chromax? bo na amazonie kosztuje 80 euro czyli jakieś 80 zł taniej niż w polskich sklepach a jeszcze mam bon na 20 euro więc sobie fajnie zbije cenę za chłodzenie a chromax jest średnio droższy o 60 zł.

jakieś info można dostać czemu płyta asus akurat? w sumie ch*** wiem o tym ale mądrego fajnie posłuchać.

asus 1070ti i iiyama g eagle tn 144hz
Delid = skalp właśnie . Dobrze że zrobione bo to ogromny problem tych procków .

Z tych płyt wybrałbym Asusa x299A ... Poprostu były stabilniejsze . Nie wiem jak sekcje zasilania bo nie potrafię znaleźć składnej rozpiski dla Asusa ale ASRock ma taka sobie jak ja x299 . Pamięci koniecznie w 4 kościach ze względu na quad channel, obsługuje znacznie szybsze niż te 2666 więc śmiało , byle nie jakieś 4000mhz bo tu już może być problem .

Chromax jest poprostu czarna , tylko kolor .
Straight power i lancool mesh to też dobre wybory.
Radzę 750w bo dasz mocniejszw GPU kiedyś to się zdziwisz bo te procki są bardzo prądożerne, szczególnie po OC.
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
(23.02.2021, 00:23)pieterman09 napisał(a): Nie wiem jak sekcje zasilania bo nie potrafię znaleźć składnej rozpiski dla Asusa ale ASRock ma taka sobie jak ja x299 .

https://thetechrevolutionist.com/2017/08...board.html - tutaj masz recke Asusa.

Tutaj recka ASRocka - https://www.techpowerup.com/review/asroc...e4/11.html
Sekcja zasilania lepsza niż w Asusie i nie gotuję się tak. Niestety nic więcej nie dodam od siebie bo x299 to czarna magia dla mnie.
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
Faktycznie sekcja asrocka wydaje się lepsza .. acz szkoda że nie w 1 redakcji test i na różnych prockach ... No ale Po tym teście nabrałem wątpliwości czy asus byłby dobrym wyborem . Chyba faktycznie warto przemyśleć sprawę . Acz oba z z 7820x dać radę dadzą o ile nie bedzie go kręcił na bardzo wysokim napięciu . Gorzej jak będzie chciał wsadzić tam mocniejsze procki , to lepiej poradzi sobie asrock .
Nie pomagam.
Dzięki wielkie za odpowiedzi, przed chwilą naszła mnie jeszcze myśl gdybym zrezygnował z tej i7 7820x i zdecydowałbym się na 10 generację to czy 10700 o bazowym zegarze 2.9 z turbo do 4.8 jest dużo słabszy od wersji 10700k? jak ten podstawowy zegar ma się do bazowego z wersji k?
prawdopodobnie w ogóle nie będę podkręcać procesora nawet jakbym wygrał wersję k

zeerknąłem sobie na testy i mam dylemat czy dopłacać do wersji K, czy to nie będzie tak że gdy te procki będą już słabe to nie będzie opłacało się kręcić wersję K ze względów ergonomicznych tylko bardziej opłacalne będzie zakupienie nowego sprzętu? co wy o tym myślicie
jak zmieniać podstawkę to bardziej się opyla am4 bo 7nm i 5000 jest wydajniejsze od 10gen
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
dokładnie , jak zmieniać podstawkę to na am4 a nie starego 14nm kotleta :D

Według mnie jak dostałeś tego 7820x i to jeszcze oskalpowanego to się chłopie ciesz a nie kombinuj :D
Bo to i tak ci jeszcze na 2 może 3 lata pewnie starczy a do tego czasu już ddr5 wejdzie i będziesz miał sensowniejszą przesiadkę . Ale jak już chcesz kombinować to am4 i ryzeny 3000/5000 a nie przestarzałe 14nm .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne