Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomoc w doborze podzespołów

RE: Pomoc w doborze podzespołów
generalnie napisałem tego posta niezwłocznie po uzyskaniu informacji że procek i7 7820x może być mój i napisałem ze dostałem by nikt mi tu nie proponował czegoś innego ale jak przemyślałem sprawę z zimna głową to się zastanawiam, tego i7 7820x z płytą dostanę w cenie 1200-1500 zł i generalnie jak cena będzie do 1300 to biorę bez zastanowienia, lecz jak zawoła 1400-1500 to będę się zastanawiać czy nie lepiej dołożyć z 500-600 zl i mieć nowy sprzęt a info o cenie dopiero będę miał gdzieś z końcem marca. zerknąłem sobie przy okazji na te ryzeny i 9 3900x wygląda zacnie z ceną 2k :D ale jednak wolałbym w tej cenie mieć również płytę. i generalnie ten amd to byłaby już taka moja alternatywa ale patrzę na ceny i 8 rdzeniowe ryzeny dość drogie, jedynie 2700x w miarę ale na litografii 12nm. Mieliście na myśli kupienie 6 rdzeni a gdy będzie potrzeba w przyszłości to wymiana na np: 9 3900x?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
a po co ci te 12 rdzeni ? co z tym zrobisz ? render grafiki 3d albo podobne sprawy ? jak nie to do normalnego użytku i gier totalny overkill Duży uśmiech
2700x bym już odpuścił bo to stary proc .
Tak , miałem na myśli 6-8 rdzeniowego zenka a kiedyś jakby była potrzeba to sobie wrzucisz "większego"
pomyśl o 3600/3700x lub 5600x ewentualnie 5800x jak upolujesz w rozsądnej cenie.

do tego płytka b550 , jakieś budrzetowe ramy 2x8gb 3600mhz i masz fajny komplecik . w grach wydajniejszy od tego i7 ze względu na nowocześniejszą architekturę i pobór prądu też zauważalnie niższy .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
część, mam już ogląd na całą sytuację, sprawa ma się tak że będę kupował aktualnie ryzen 5 3600 wraz z płytą główną, która pozwoli mi zmienić w przyszłości coś na zen 3.

co z tymi chipsetami b550 vs x570, różnica? wady, zalety?

za samą płytę chciałbym się zamknąć w cenie 1000 zł.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
b550 masz pci 4.0 tylko na grafikę + 1 slot m.2 ... reszta jest 3.0 ... x570 ma 4.0 wszędzie ... reszta to już kwestia wyposażenia konkretnej płyty a nie chipsetu .

X570 tuf asus plus jest bardzo fajny albo msi unify/tomahawk x570 ... na b550 też tomahawk albo asus tuf plus
To są najfajniejsze płyty na tych chipach patrząc w realnych cenach a nie kosmicznych . Ewentualnie aorusy b550/x570 elite i pro też są naprawdę spoko acz ja sam do gigabyte poprostu nie mam zaufania bo lubią walnąć focha .
Nie pomagam.
to teoretycznie rzecz patrząc z dobroci x570 pewnie nigdy nie skorzystam. Wypatrzyłem w fajnej cenie tą płytę na x570, tylko pytanie czy mi to jest potrzebne czy lepiej w podobnej cenie kupić b550?

płyta nie ma złych opinii, kwestia czy b550 w podobnej cenie będą lepsze?

tutaj b550 tomahawk
Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK
asus tuf plus
ASUS TUF GAMING B550 PLUS
no i aorus pro v2
Płyta główna gigabyte b550 aorus pro v2

płyta msi unify b550 poza zasiegiem cenowym, tak samo x570 msi tomahawk. TUF x570 jest w sumie 100 zl drozsza tylko

dodam że jak będę zmieniać procka w przyszłości na zen 3 to wjedzie coś pokroju ryzen 7 5800x (ale to kiedys), dodatkowo jakbym miał zmieniać kartę graficzną to też cos pokroju rtx 3070 o ile kiedykolwiek ceny spadną.

jakby mnie naszła ochota by ciut pokręcic procka, to która płyta się do tego najbardziej nada?

dysk m2 również zawita pewnie w moich komputerze ale jeszcze nie teraz.

tak dla osoby, która ma to kompletnie w ***** co kupi ale jednak wolałaby miec opinie kogos w swiadomosci, ktora z tych plyt bedzie spoko? Nie ukrywam ze jak mam miec plyte za 750 zl a 1000 zl to 250 zl zawsze w kieszeni.

I czy na kazdej z tych plyt pojda wszystkie procki zen3?

admin: link do Allegro ukryliśmy w spoilerze, linki do sklepów usunęliśmy. W dziale Sprzęt obowiązuje zakaz linkowania do sklepów internetowych. Cały regulamin znajdziesz tu: https://forum.pcformat.pl/22-03-2021-r-A...e-sprzet-t
x570 od msi były ciulowe ... dopiero x570 unify i x570 tomahawk naprawiły problemy pierwszych wersji . 700zł moim zdaniem nie warto za to dawać .
Wszystkie 3 wymienione będą dobre i pójdzie ci dowolny procek zen2/3
Nie pomagam.
przed chwila zlozylem zamowienie na b550 mag tomahawk, ryzen 5 3600, Corsair Vengeance lpx 3200, dark rock pro 4 i paste grizzly. Dziekuje wszystkim za pomoc, temat do zamkniecia.

Pozdrawiam

admin: wątek zamknięty na prośbę autora. 
Programy: Polecane / Nowe / Inne