Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomoc w wyborze słuchawek do 200zł

RE: Pomoc w wyborze słuchawek do 200zł
(19.05.2013, 12:30)RastaMuffin napisał(a):
Cytat:Lubię gdy dźwięk jest czysty i wyraźny. Najlepiej aby dobrze było słychać gitary, wokal. Bas powinien być ciepły. Chciałbym w słuchawkach czuć się jak na koncercie

Sony xb500 lub 700, ewentulanie 600 mają lepszy, bardziej głęboki i ciepły bass ale za to mniej szeroką scene
Cytat:Chciałbym w słuchawkach czuć się jak na koncercie

Co koliduję z tym więc najlepszym wyborem będą te dwa modele 500, lub 700.

Jeśli stawiasz na uniwersalność to polecam ci Superluxy681 z literką B ponieważ mają bardziej wyczuwalny bass i są badziej "uniwersalne" chociaż w superluxach i tak go za dużo nie znajdziesz Język Ale jeśli słuchasz rocka,hip-hopu to te powinny być jak najbardziej ok. Nie podałeś też czy planujesz zakupić karte dźwiękową, i na jakim źródle będziesz używał słuchawek. Pozdrawiam i mam nadzieje że chociaż w mniejszym stopniu pomogłem Wesoły

I dlaczego mu to doradziłeś?

CAL lub K518 w tym momencie będą znacznie lepszą propozycją. Jak dla mnie definitywnie CAL + neutralne źródło = DX/D1.

HD681, w tym momencie się nie sprawdzą, bo autor oczekuje ciepłego basu, a nie jałowego, płytkiego schodzenia.

Cytat:Nie mam zytnio jak określić jakie chciałbym słuchawki z jaką barwą itp., ponieważ zawsze posiadałem słuchawki za 10/20 złoty które były strasznie nijakie. Obecnie używam słuchawek douszcznych Creative, które otrzymałem w zestawie z moim mp3 Creative MuVo v100, wiem one nie są zbyt dobre ale brzmią lepiej niż te dawane razem telefonami.

A więc, tak przeczytaj poniższy temat, bo tam zostało wszystko ładnie opisane, również to, że przed napisaniem tematu powinno się samemu pójść do sklepu i wziąć w łapska jakiekolwiek lepsze słuchawki - kilka par.

http://forum.pcformat.pl/FAQ-Szukaj-a-ws...ie-tylko-t

Cytat:Jeśli stawiasz na uniwersalność to polecam ci Superluxy681 z literką B

Superluxy nie są uniwersalne... nie ma słuchawek uniwersalnych.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Obecnie moje źródło to integra i samsung monte/mp3 creative MuVo v100.
Więc jak widzę do głównej walki wystawiam
-CaL-e
-K518
-HD681 (chociaż tutaj widzę zdania podzielone)
Prosze o podanie jak najwięcej wad i zalet danych słuchawek a jeśli znacie lepsze w stosunku cena/jakość to także proszę o napisanie o nich parę słów.
I jeszcze chciałbym wiedzieć co sądzicie o akg k514 mk2?
Soniaki odrzuciłem całkowicie, ponieważ wychodzą poza budżet.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ale w jakim sensie zalety i wady? Czasami, na rzecz zaspokojenia swoich potrzeb, stosunek jakości do ceny może odejść w zapomnienie.

K514 to, praktycznie to samo co K512, tyle że K514 grają nieco cieplej i mają mocniejszy bas. Fajnie grają nawet na integrze, jednak szkoda by było ich na niej używać. Na Xtreme Gamer, grają jasno z lekkim, cofniętym basem, trochę szorstko i jałowo, bez polotu. Scena taka sobie, mogłaby być znacznie szersza.
Zwijam manatki. Żegnam!
Mam też kolejne pytanie (nie zamykając tego o słuchawkach)
Czy np. takim CaL-om(lub innym słuchawkom) coś by się stało gdybym je wygrzał na Integrze? Czy to ma jakieś znaczenie na czym nagrzewam i czy jest to znaczące.
I kolejne pytanko czy moje źródło przenośne które podałem w poprzednim poście poradzi sobie lepiej od Integry?
Nic by się nie stało. Wygrzewanie nie jest zbyt zależne od źródła. Oczywiście, im większe natężenie tym bardziej wyrobią się słuchawki, aczkolwiek, integra w zupełności wystarczy. Tutaj chodzi tylko o wyrobienie się elementów mechanicznych, czyli ogólnie całego przetwornika, ponieważ cały pracuje, nawet mocowania.

Ustaw głośność na dosyć cichą..., jednak tak, aby można było spokojnie posłuchać danego utworu. Tak, na 50% głośności. Fabrycznie nowy głośnik, jest sztywny i przy gwałtownych ruchach, po prostu może ulec uszkodzeniu. Lepiej cicho i dłużej, niż głośno i krócej.
Obojętne czy będziesz z nich korzystał podczas wygrzewania, czy też będą leżeć. Większość słuchawek powinno wygrzewać się 300-500h, ale już po 24h działania, można odczuć różnicę. Oczywiście wszystko zależy od słuchawek.
Zwijam manatki. Żegnam!
Myślę, że zdecyduje się na CaL-e , ponieważ mają dość ładny design i multum dobrych opinii, ale pierw może uda mi się je odsłuchać w jakimś sklepie.
Chciałbym też wiedzieć co sądzicie o K518 I HD681.
Bardzo dziękuje za informacje o wygrzewaniu.
I oczywiście ponawiam pytanie co do mojego źródła przenośnego.

A co myślicie o Pioneer SE-M390
Superluxy 681 mają bardzo szeroką scene, grają jasno i czysto. Nadają się głównie do muzyki typu Rock,metal ewentualne coś elektronicznego. Idealnie też sprawdzają się do gier typu FPS, przez szeroką scene bardzo łatwo zlokalizować przeciwnika.

Pioneer to firma która zajmuję się produkowaniem dosyć dobrego Car-audio, prawie każde słuchawki tej firmy sa nie warte swojej ceny. O k518 się nie wypowiem bo nie miałem nic z nimi doczynienia.
Czytaj tematy przyklejane, a będzie ci dane.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Cytat:ponieważ mają dość ładny design i multum dobrych opinii,

Aha... i to Cie przekonało? Jakie opinie? Wygląd nie świadczy o jakości słuchawek.

Cytat:Idealnie też sprawdzają się do gier typu FPS, przez szeroką scene bardzo łatwo zlokalizować przeciwnika.

Scena, to tylko uczucie przestrzenności. Scena to nie pozycjonowanie.
Zwijam manatki. Żegnam!
Niestety będę musiał kupić słuchawki w ciemno przez internet.
Więc ważne jest abym dobrze wybrał.
Twoje szanse drastycznie maleją.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne