Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomoc z OC i5 6600k

Pomoc z OC i5 6600k
Mój zestaw:

Intel Core i5-6600K
Asus Z170 PRO GAMING
Sapphire RADEON R9 380X Nitro Dual-X
Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3000MHz CL15 
SSD Crucial MX200 500GB
SilentiumPC Grandis
EVGA SuperNOVA 650 P2
Aquarius X70W Pure Black

No to tak, nie mogę ustawić niczego stabilnego, a jeżeli już jako tako sobie ustawienia radzą, to temperatury są totalnie do pupy.

Teraz mam CPU Core ratio na sync-all 42 z CPU voltage na manual 1.3. DiGi VRM ustawione na poziom 4 i na OCCT (Large Data set) 15min. dało temperatury pokroju 86 stopni (co wyłączyło test).

Każda pomoc jest na wagę złota, bo już tutaj niczego nie ogarniam, myślałem, że powoli stabilizuję ustawienie i ogarniam temperaturę, ale jednak dalej jestem w polu.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Pomoc z OC i5 6600k
Witam ponownie Panie Czajniku od wentylatorów. Na starcie spytam, jakie chłodzenie procesora?

Atedit

Dopiero zauważyłem wpis o grandisie. Bez OC jakie temperatury w spoczynku/stresie? Pasta kiedy nakładana? Czy chłodzenie od nałożenia pasty było zdejmowane? Czy chłodzenie dobrze dociska do procesora?
Przy teście ,w którym temperatura osiąga poziom 80 stopni dotknij radiatora CPU (grandisa) i sprawdź, czy jest mocno nagrzany.
2600k+Fera3/Corsair Vengeance4GB1600MHz/Asrock P67ProB3/Sapphire HD7850/AeroCool Strike-X 500W+UCEV14/Zalman Z11+

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Jak dla mnie to źle założone chłodzenie, niemożliwe aby przy grandisie były takie temperatury.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Przy 1.25V na stockowym były low 80, teraz mam po paru próbach 1.2 na ratio 40 i temp byly high 70.
W spoczynku temp przy wlaczeniu skacza na (stock/oc) 40/50, aby zejść do 25/35.
Mam zestaw juz 2 tygodnie i pasta byla nakładania 6 razy, 2 pierwsze recznie, reszta X i docisk radiatorem, pomogło obniżyć o jakieś 10 stopni.
Raczej dobrze dociska, bo paste rozprowadza, a jego cieplo za 2h sprawdzę.

Macie jakies rady, doswiadczenie, jezeli chodzi wlasnie o montaż radiatora? Wydaje mi sie, że wszystko skladam dobrze, śruby dokrecam do oporu i z ćwierć obrotu w tył

Napiecia w necie tez kazdy inne podaje, raz mowia, ze robie za niskie (~1.25), a raz, ze mam za wysokie (~1.35), gdy probuje ratio na 44 ustawic.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Do oporu i troche w tył? Pierwszy raz o czymś takim słyszę, może przy tym ćwierć obrotu w tył przestaje dociskać do cpu, tak jak wcześniej i ciepło nie jest tak dobrze przekazywane.
2600k+Fera3/Corsair Vengeance4GB1600MHz/Asrock P67ProB3/Sapphire HD7850/AeroCool Strike-X 500W+UCEV14/Zalman Z11+

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
OCCT na Small data, temp. do 86 doszło w ciągu 3 minut (przerwany test), radiator w sumie lekko ciepły był, chyba.. duszno i gorąco dzisiaj w Gdańsku. Powinien się nagrzać w ciągu tych 3 minut, co nie? (Fan speed mam ustawiony na max)

Czy dokręcając na maxa (z użyciem siły powiedzmy..) nie będzie za bardzo naciskać na CPU?

Dokręciłem śruby, nic nie pomogło. Radiator dalej w sumie temperatura pokojowa

Odpalę OCCT na Large data, dawało duże temperatury, ale nie dochodziło do punktu krytycznego.. spróbuję nagrzać ten wielgachny radiator

Aktualizacja: 5 minut, temperatury poniżej 75C, radiator w sumie trochę pażyć powinien, co nie? Czy to, że mam wsadzonego R7 250 ma jakiekolwiek znaczenie przy zabawie z OC?
Daj zdjęcie wnętrza komputera. Czy ty na pewno zdjąłeś folię zabezpieczającą z chłodzenia?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Tam raczej folii nie bylo... dam jak do lompa wroce, ale kable schowane, wentyle wydmuchuja
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Grandis ma na pewno założoną folię zabezpieczającą w miejscu styku procesora z chłodzeniem, często ludzie jej nie zauważają i jest problem.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Bez beki nie ma i nie było (bo przed składaniem części czytałem właśnie o folii i innych bzdetach, aby w miarę wszystko ogarnąć przed). Jeszcze dla pewności teraz sprawdziłem...

W każdym razie, na overclockers.com też kazali mi zrobić foty, potem jeszcze foty nałożonej pasty. Przy okazji uznałem, że oleję X i rozprowadzanie radiatorem i spróbuję połowy ziarenka ryżu... max temp 50 stopni.... :D

Jak nie widać zdjęć, to dajcie znać:

http://s1076.photobucket.com/user/czarek...amp;page=1

30 minut, 51 stopni.. idę podziękować Bogu, że wysłuchał mych modlitw Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne