Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomocy Windows 98 się wysypał

Pomocy Windows 98 się wysypał
Witam! Mam strasznie duży problem z Windows 98! Wgrałem ten nieoficjalny service pack! Teraz porobło mi sie że nie moge odpalić w normlnym trybie Windows 98 tylko w awaryjnym moge i pisze ze brakuje jakiegos pliku! Prosze o pomoc! Mam tam bardzo wazne dokumenty! jak wrócić do porzedniej wersji bez tego glupiego Service Pack'a!

W trybie awaryjnym mi pisze że brakuje pliku C:\WINDOWS\SYSTEM\WINASPI.DLL

znalazłem w necie to:
Cytat:Instalacja systemu Windows 95/98 na Windows 95/98 bez utraty danych

Najpierw na dysku C: należy utworzyć plik (folder) o nazwie ntldr. Następnie należy umieścic w tym folderze dowolny tekst napisany np.w systemowym notatniku. Po przeprowadzeniu tej czynności możemy rozpocząc normalną instalację systemu Windows poprzez uruchomienie komputera z dyskietki startowej i wydania polecenie Setup (płyta instalacyjna), lub podanie scieżki do pliku instalacyjnego na dysku komputera przeważnie C:\WIN98\setup. Od tego momentu instalator nie będzie sprawdzał, czy na dysku zainstalowany jest Windows i od razu przejdzie do instalacji (bez usuwania istniejących na dysku danych). Często sposób ten pozwala na naprawę uszkodzonego systemu i warto go zastosowac zanim podejmiemy decyzję o całkowitym sformatowaniu dysku i instalacji systemu od nowa.

Sprawdzał to ktoś czy działa?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Pomocy Windows 98 się wysypał
Widze że pisałeś to z xp ale czy masz do dyspozycji jescze 1 komputer z 98 z tym dodatkiem który jest w 100% sprawny

•Niewiem czy w trybie awaryjnym działaja kluczyki usb ale spróbuj
skopiować ten plik (WINASPI.DLL) na dyskietke i w trybie awaryjnym wrzucć do C:\WINDOWS\SYSTEM\ WINASPI.DLL a jeśli pisze ze jusz jest to go zastąp i spróbuj odpalić normalnie system

•Tego niżej co znalazłeś w necie nieczytalem jak co
nie dało to nic
Jeśli te ważne dokumenty to pliki raczej pisene to wrzuc je na dyskeitke i weż odnowa kompa Język
Programy: Polecane / Nowe / Inne