Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomocy, nowy laptop się zacina i długo uruchamia.

Pomocy, nowy laptop się zacina i długo uruchamia.
Witam was bardzo serdecznie, mam problem, a mianowicie, wczoraj sprezentowałem sobie laptopa serii Legion Y520-15IKBN. Problem polega na tym, że laptop już od samego początku się zacina o.O. Nie wiedziałem, że laptop z takimi podzespołami potrafi uruchamiać się do 20 min oraz, że podczas włączenia jednej instalacji gry ( w tym przypadku SKYRIM) nie będę mógł uruchomić nawet przeglądarki, bo wyskakuje - microsoft windows przestał działać. Korzystając z samej przeglądarki sprawa nie wygląda tak źle, jednak gdy tylko próbuję włączyć jakąś grę wszystko się zacina. Przy włączaniu laptopa zazwyczaj mam black screen i muszę tak czekać na nim do 10 min aby wyskoczyły mi dane do logowania, czyli podania pinu. Dodatkowo dodam, że po pierwszym uruchomieniu ( już po konfiguracji ) przestały mi działać podstawowe programy, które były wgrane w laptopie np: Lenovo Nerve Centre, podczas próby włączenia wyskakuje "Program napotkał problem". Mam zaktualizowany laptop tak samo jak i bios, wszystko jest w najnowszej wersji. Podczas black screena klawiatura reaguje na przyciski tj. włącza się podświetlenie po wciśnięciu kombinacji Fn + Spacja, zaświeca się num lock czy też CapsLk. Pomóżcie, co może być przyczyną aż tak mulącego się startu bądź pracy przy zwykłej instalacji czegokolwiek? Dodam jeszcze, że zaskoczył mnie fakt iż od razu po włączeniu laptopa, gdy tylko wszedłem w dysk C widniał tam folder "windows old", a laptop przyjechał do mnie w zaplombowanym pudełku!

Dziękuję z góry za pomoc!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Pomocy
Czy to nowy laptop? Podaj logi z FRST, wklej je na stronę "Pastebin.pl" i tu podaj do nich linki. Pokaż też screen z Crystal Disk Info, ocenimy stan dysku twardego. Przed zrobieniem screena powiększ okno programu tak by wszystkie dane były widoczne.
https://sites.google.com/site/twierdzaci...i-wersja-2

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Tak laptopa dostałem z fabryczną plombą na pudełku oryginalnym, która była w stanie nie naruszonym. Teraz chciałem przywrócić laptop do ustawień fabrycznych, wyskoczył mi komunikat, system był niedawno aktualizowany do win10. Czy na pewno chcesz przywrócić go do ustawień fabrycznych? Zmian nie będzie można cofnąć. o.O jakim prawem wyskoczył taki komunikat, skoro on "fabrycznie" miał wgrany system 10? Tutaj logi z FRST - https://pastebin.pl/view/164fb4bd

tutaj screen z Crystal Disk Info - https://zapodaj.net/53bc298cbfa02.png.html
Komunikat o ustawieniach jest OK, tu nie chodzi tylko o zmiany po aktualizacji, ale o zmiany jakie ty sam mogłes wprowadzić, czyli chodzi o zainstalowany soft, konfigurację systemu. po takiej alcji wszystko tracisz, zostanie przywrucony system w konfiguracji podstawowej. to coś na wzór resetu telefonu czy tabletyu z Androidem do ustawien fabrycznych, ten sam mechanizm. Tam tez masz pytanie podobne, czy na peno chcesz to zrobic i że nie cofniesz zmian.
Dysk twardy jest ok, chociaż zastanawia mnie ten atrybut:
G-sense error rate
Częstotliwość występowania błędów w wyniku oddziaływania przeciążenia. Atrybut dotyczy dysków wyposażonych w czujniki wykrycia przyśpieszenia i informuje o błędach pracy dysku w wyniku ich wystąpienia(np. z powodu upadku).
Krytyczny: Nie
Nie wiem czy moze miec on wpływ na działanie dysku i co za tym idzie komputera...Nie wydaje mi się. Ale tu niech jeszcze się ktoś wypowie.

Otwórz notatnik i wklej do niego:

Cytat:ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} =>  -> Brak pliku
EmptyTemp:

Zapisz notatnik jako "fixlist',umieść obok "FRST",uruchom "FRST" a w nim opcje "Fix".Po czyszczeniu i restarcie kompa otrzymasz raport z czyszczenia "fixlog",pokaż go na forum. Następnie pobierz "MBAM" , przeskanuj nim system pokaż wyniki/raport.
Nie widze nic nie pokojącego w systemie, poza moze oprogramowaniem którego bym nie używał. Wyżej to tylko sprzatanie. Zrób jeszcze coś takiego...ale to po skanie MBAM, odpal Windows w czystym rozruchu,tu masz jak to zrobić. Zobacz jak system chodzi w takim trybie. Uaktualnij jeszcze sterowniki w systemie, tutaj masz pomocny temat.

I jeszcze jedno, popraw nazwę tematu na taką, która opisuje dokładniej problem, regulamin forum. A to dlatego, że temat może zaraz trafić do kosza za niezgodność z regulaminem forum.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Pomocy, nowy laptop się zacina i długo uruchamia.
Chyba nawet wiem o jakie programy chodzi. Zanim wkleję fixlog, chciałbym dopowiedzieć, że zauważyłem kolejną rzecz, im częściej laptop jest uruchamiany ponownie tym dłużej zajmuje mu rozruch, dłużej włączają się podstawowe programy, systemu nie konfigurowałem jako tako, po prostu przeszedłem podstawowe kroki, które na początku przy pierwszym uruchomieniu komputera trzeba przejść potem już tylko były aktualizacje, leagueoflegends, Deamon tools (ponieważ laptop nie posiada napędu optycznego, a ja posiadam gry pudełkowe, więc potrzebuję robić obrazy płyt) oraz BC, którego tak naprawdę nie potrzebuję tak naprawdę.
Fixlog-https://pastebin.pl/view/e4e1b35b

potem będę aktualizował komentarz, zaraz po skanie MBAM oraz po czystym rozruchu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj już się pojawia problem, gdy tylko próbuję wejść na jakąkolwiek stronę z możliwością pobrania "MBAM" przeglądarka się crashuje. Co może być tego przyczyną? Inne strony odpalam normalnie!
Zobacz inna przeglądarkę, spróbuj też czysty rozruch systemu. Zobacz jak komp chodzi o wtedy pobierz, spróbuj pobrać MBAM. Wyłącz też w trybie normalnym McAfee i zobacz jak działa Przeglądarka i w ogóle komputer.

Potem zrobimy jeszcze optymalizację w Autoruns, ale to po tym jak zrobisz do końca na razie co wyzej
Aha, po wszystkim uaktualnij też wszystkie sterowniki, zobacz czy system ma wszystkie aktualizację. Soft też uaktualnij, Do sterowników użyj SnailDriver a do softu darmowy malutki programik, który nie instalujesz nawet, a nazywa się PatchMyPC. Zobaczymy też co to da. Ale to po czystym rozruchu, czyszczeniu MBAM jak coś znajdzie i ocenie systemu.

https://sites.google.com/site/twierdzaci...naildriver

Fixlog OK, wyczysciliśmy trochę danych tymczasowych.

Po czystym rozruchu, laptop zachowuje się tak samo, tak samo wolno się włącza i potrafi się zaciąć tak po prostu, najbardziej zacina się przy najprostszej instalacji czegokolwiek, jedyną poprawą było to, że przeglądarka się nie zacięła podczas wchodzenia na stronę "MBAM". Skan został zakończony zostało wykryte parę zagrożeń tutaj logi

https://pastebin.pl/view/f0efd048

Program automatycznie poddał wszystko kwarantannie
teraz przechodzę do optymalizacji w "Autoruns" oraz do aktualizacji sterowników oraz softu. Pytanie tylko, czy teraz muszę przywrócić wszystko by uruchomić komputer normalnie? Czy dalej działać na czystym rozruchu?

Wszystko uaktualnione, przywróciłem normalny start systemu, laptop chodzi hmm, gorzej nawet można powiedzieć, teraz nawet po zalogowaniu się po prostu do laptopa mam przez 30 sec do 1 min. black screena. Dodatkowo jak wchodzę w menadżer zadań, dysk ma wykorzystanie skaczące od 5% do 100% i to tak samo z siebie.
Nie wiem też czy to normalne, ale jak odpalam Chrome, zazwyczaj odpala mi się w menadżerze zadań jako "Google chrome (11)" mogę to rozwinąć i mam 11 adnotacji.
Z Autoruns poczekaj Podasz mi logi. Na razie zrób sterowników aktualizację i oprogramowania. Potem powiem co dalej z Autoruns. Zobacz co da aktualizacja oprogramowania. Martwi mnie ze masz podczas czystego rozruchu to samo, czyżby jednak dysk twardy? Jak co jest gwarancja. Ale zakończymy na razie diagnostykę i to co potrafimy sami naprawić.

Aktualizację już przeprowadziłem, wciąż jest to samo. Zaktualizowałem sterowniki oraz soft. W razie czego mam gwarancję i jeśli faktycznie okaże się, że to dysk czy coś, automatycznie dostaję kolejny nowy egzemplarz (zapłaciłem za ubezpieczenie i gwarancję pełną).
Czyli po usunięciu w MBAM śmieci nie ma w zasadzie żadnej poprawy?aha,zrob także gruntowną defragmentację dysku twardego. To możesz z poziomu Windows zrobić Można też jakimś alternatywnym programem.

Programy: Polecane / Nowe / Inne