Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pomocy, nowy laptop się zacina i długo uruchamia.

RE: Pomocy, nowy laptop się zacina i długo uruchamia.
Błędami proszę się nie przejmować, tu bardziej chodzi o zrozumienie przekazu aniżeli sprawdzenia pisowni, poza tym zazwyczaj pisze Pan z Androida, który czasami wstawia swoje słówka.
Sterowniki sa zaktualizowane, wszystkie aktualizacje systemowe również sa zrobione. Z tym długim uruchamianiem się laptopa własnie chodzi mi o to, że długo trzyma mnie na logo "Lenovo", logo Bios/UEFI. Czasami muszę czekać nawet do 10 min! Własnie rozruch to już inna sprawa, ale no cóż na wszystko narzekać przecież nie będę, powiem tylko, że mam jeszcze 2 laptopa, który mimo że ma 4 lata, ładuje mi się 3x szybciej, a jego podzespoły wcale nie sa aż takie mocne.

Tutaj Fixlog z FRST.

https://pastebin.com/tWXnDqA6

Indeksowania nie wyłaczyłem, ponieważ nie potrafię tego dokonać, nie wiem nawet w czym to zrobić.
Ok, zaufam programowi i będę usuwał, jednakże program pokazał mi ponad 1200 plików.

Dodatkowo mam pytanie, czy problem może leżeć w tym, że mam ogólnie 2 partycje, z czego jedna jest na system i wszystkie inne aplikacje gry, a druga jest tylko i wylacznie na programy "lenovo". Tak miałem fabrycznie wgrane.

Zauważyłem również notoryczny spadek FPS w grach, np league of legends FPS przedtem trzymał mi się w granicach 140-180 czasem 200 na Ultra, teraz ultra bez Cieni jest 90-100, czasem 55. Czy też to na przykładnie PUBG, poczatkowo gra na wysokich dawała radę przy 50 fps, teraz mam wiekszosc ustawien na "niski" i potrafi mi spaść poniżej 30.

Dla przykładu FPS w LOBBY na niskich ustawieniach graficznych. Skoro w lobby FPS ledwo sięga 10, jak ma się to przenieść na grę?

https://megawrzuta.pl/download/d24c8d950...24a9f.html
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Usuwanie wykonane dobrze. Co do startu systemu, to może by pomogła aktualizacja BIOS. Trzeba by było zobaczyć jaką masz wersję i czy jest nowa. Spadki FPS może idą w parze ze wzrostem temperatury . Jednak grasz na wysokich detalach. Czy czujesz wtedy że obudowa klapka staje się cieplejsza?

Tu masz jak wyłączyć indeksowanie:
https://m.youtube.com/watch?v=pt9E79BSvss

Poczytaj. Jedynie co to nie wiem aktualizacji systemu ń
https://www.pcworld.pl/porada/Jak-podras...07312.html

https://m.youtube.com/watch?v=9xDwPQODErc

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Laptop jeśli tylko zaczyna mi się grać (nie czuć tego przez klapkę tylko przy wylocie powietrza z tyłu) odrazu uruchamiam ekstremalne chłodzenie, po chwili laptop znów jest chłodny. Indeksowanie wyłaczyłem, faktycznie laptop rozruch ma teraz na granicy 30 sec. Bios jest zaktualizowany! Dodatkowo mam pytanie. Posiadam w laptopie kartę graficzna Nvidi, a mianowicie posiadam Nvidia 1050 -4gb (bez TI na końcu). Kiedy próbuję wyszukać owej karty w GOOGLE nie mogę nawet takiej karty znaleźć. Czy to jest jakiś bład?
Ok, czyli system działa lepiej? Ok, co jeszcze masz za problemy?co do chłodzenia,, dobrze, ale mimo to zanim zacznie ono działać, chodzić to spada wydajność w grach, o to mi chodzi, czy nie jest tak?

https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Twoja karta to ta wyżej, model laptopów, do której znalazłem co sterownik.

Problem polega na tym że laptop się wyłączył i nie dało się go już włączyć. Pojechałem z nim do serwisu powiedzieli że płyta siadla. Oddałem laptopa, odstapilem od umowy dostałem zwrot gotówki. Planuje kupić normalny pc od Fanboya z morele. Więc wydaje mi się że temat do zamknięcia. Dziękuję za szczere chęci pomocy. Jednak oba laptopy okazały się wadliwe. Nie wiem jak mogę odwdzięczyć się za okazaną pomoc.
No to miałeś pecha z tymi lapkami. No cóż ...Bywa i tak, najwyżej kup za tę gotówkę innego lapka, od innego producenta. To tak jak jednak jakbys zdanie zmienił co do PC. Nie ma co się odwdzięczać :-). Zresztą już podziękowałeś.To wystarczy. Napisz co w efekcie kupiłeś w zamian.Pozdrawiam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Ten temat przypomina mi trochę użeranie się z klientami w mojej firmie. Narzekanie na nowy, wolno działający i zawieszający się laptop za 1000zł. Ileż to razy przyłażą jacyś nowobogaccy i oni chcą najtańszy sprzęt "do pracy". No to dostają, a potem "zdziwko", że wolno pracuje. To tak jak ja miałbym iść do sklepu kupić części samochodowe w ogóle się na tym nie znając wybrać najtańsze i narzekać, że nie działa jak powinno. Co za ciemna masa...
Czy sprzęt był kupiony za 1000 zł? Sprzęt wcale nie miał złych parametrów został wzięty z rozszerzeniem nawet normalnie występował z 1050 2gb i i5. Więc? Poza tym od tego chyba jest to forum i chyba właśnie po to założyłem ten post. Więc nie rozumiem Twojego oburzenia. Ciemna masa, skoro masz firmę i tak myślisz o swoich klientach to może powinieneś zmienić zawód;)?
Nie jestem oburzony i nie napisałem, że mam firmę Wesoły Każdemu staramy się wyjaśnić jak działa sprzęt i jaki będzie najodpowiedniejszy dla niego. Napisałem tylko co mi ten temat przypomina więc czytaj ze zrozumieniem. Nie kieruję żadnych żalów w Twoją stronę, a co więcej rozumiem Twoją sytuację i popieram Twoje działania w tym kierunku. Najlepiej to jeszcze raz proszę przeczytać co napisałem, żeby dobrze zrozumieć.

Swoją drogą to nie wiem, jak można nie rozwikłać problemu od 9 stron tematu. Laptop jest nowy jak pisałeś więc zamiast grzebać w nim to oddaj go na gwarancję. Krótka piłka, sprzęt jest nie zgodny z ofertą dostajesz pieniądze z powrotem na rękojmię i kupujesz coś innego.
Programy: Polecane / Nowe / Inne