Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Porty usb

RE: Porty usb
(29.07.2017, 18:11)vivor napisał(a): szczerze to wątpię w gwarancje ,nawet nie pamiętam skąd go kupiłem ,i nie mogę znalezć papierka od tego .
No cóż. Trudno.

W dziennikach zdarzeń raczej nie ma nic podejrzanego. W ostatnich dniach pojawił się problem przy podłączaniu samsunga j3 do komputera. Ciężko stwierdzić czy miało to jakiś związek z naszym problemem.

Jeszcze jedno pytanie: majstrowałeś coś przy karcie grafiki? tzn np. przekładałeś kartę nVidii na AMD?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
nie nic nie kombinowałem to zostaje mi ogarnąć informatyka do kompa ,lub zakup nowej płyty głównej ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(28.07.2017, 13:33)kamel16 napisał(a): Czemu chcecie kupować zasilacz, skoro wszystko wskazuje na usterkę płyty? Kupi się zasilacz i dalej będzie to samo.

Pozwolisz że nie będę komentował twoich filozofii życiowych,był już o tym cały długi temat i się nie dogadaliśmy . Ale z łaski swojej panie prowadzący nie wmawiaj ludziom że 3 letnia płyta mogła samoczynnie ulec uszkodzeniu i że na pewno nie ma z tym nic wspólnego ten szrotowy zasilacz który autor posiada .

Autorze twój zasilacz jest szrotem który może uszkodzić sprzęt ( jeśli już tego nie zrobił ) poczytaj sobie opinie o tej firmie czy nawet o tym konkretnym zasilaczu . Nawet gdybyś to na chłopski rozum wziął twój zasilacz 600 wat kosztuje tyle co 400tka którą ja podałem . Zastanów się dlaczego ? Czy zrobiłeś interes życia czy kupiłeś szrot ?

Co do zasilaczy które podałem to jak mówię jeśli nie planujesz rozbudowy to 400tka ci wystarczy z zapasem ale ten mocniejszy ma za to certyfikat 80plus i lepsze okablowanie ( może się w przyszłości przydać ) twój wybór .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(29.07.2017, 23:46)MonteCristo napisał(a): ł twoich filozofii życiowych,był już o tym cały długi temat i się nie dogadaliśmy
Bo nie potrafisz merytorycznie dyskutować, a wyskakujesz z filozofią.
(29.07.2017, 23:46)MonteCristo napisał(a): . Ale z łaski swojej panie prowadzący nie wmawiaj ludziom że 3 letnia płyta mogła samoczynnie ulec uszkodzeniu i że na pewno nie ma z tym nic wspólnego ten szrotowy zasilacz który autor posiada .
A może uszkodzenie portu USB spowodowało wadliwe urządzenie do niego podpięte? Może modem w czasie burzy, może kurz, wilgoć która wytrąciła się przy przenosinach komputera, może... Skąd wiesz, że winny jest zasilacz? Jak jesteś w stanie na odległość to stwierdzić? Czemu wymieniamy zasilacz, skoro to najpewniej płyta się wysypała? Zaznaczmy, że nie wiesz przez co. Jeżeli usterce uległ zasilacz i np. linia 5V padła, to czemu nie ma to wpływu na cały komputer?

Tu masz ciekawy wątek: https://forum.pcformat.pl/GeForce-nVidia...e-dziala-t
Co byś w nim odpisał, gdyby w zestawie był zasilacz No-name? Już dawno byś odpisał że padł i pociągnął za sobą kartę. A tu niespodzianka. Nadpalił się Chieftec, i uszkodził kartę, a przecież to markowy zasilacz z zabezpieczeniami i wg Ciebie tak stać się nie może. A może karta uszkodziła zasilacz? No ale przecież "zabezpieczenia" sprawiają, że uszkodzenie sprzętu jest niemożliwe.

Wracając do tematu. Czemu nie kupimy nowej płyty, lecz zasilacz, którego wymiana nic nie da i płyta jak była uszkodzona, tak będzie dalej? Wydamy 150 zł i co zyskamy? Czy rozwiążemy tym problem, czyli rozłączające się USB? Oczekuję odpowiedzi na to pytanie. Może kupmy nową płytę, która ma następne 3 lata gwarancji i będziemy mieli w nosie czy padnie czy nie. Słucham- co sądzisz o tym pomyśle?
(29.07.2017, 23:46)MonteCristo napisał(a): . Nawet gdybyś to na chłopski rozum wziął twój zasilacz 600 wat kosztuje tyle co 400tka którą ja podałem . Zastanów się dlaczego ? Czy zrobiłeś interes życia czy kupiłeś szrot ?
Nie. Kupiłeś zasilacz który ma mocniejsze linie 3,3 oraz 5V, zamiast 12V. Stąd jego sumaryczna moc z naklejki może jest duża, lecz nie do wykorzystania do zasilania np. prądożernej karty graficznej. Nie wypominając Ci, ja Ciebie też prosiłem byś na chłopski rozum wyjaśnił swój pogląd na pewne rzeczy i nie potrafiłeś.

(29.07.2017, 20:41)vivor napisał(a): nie nic nie kombinowałem to zostaje mi ogarnąć informatyka do kompa ,lub zakup nowej płyty głównej ?
Pobierz jeszcze program IOBit Driver Booster. Zaktualizuj z jego pomocą wszystkie sterowniki. Szczególnie te z nazwą intel i chipset w nazwie. Może coś się po prostu gryzie.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

dalej to samo , + do tego wywaliło mi dwa razy blue screen'a . Po zainstalowaniu tych wszystkich sterowania co były.
Wymień zasilacz już pisałem . Dopiero wtedy można coś próbować działać,jeśli będziesz miał szczęście skończy się tylko na tym . Ale zagwarantować tego nie można .

kamel16At

Kolego nie wyskakuj mi tu z merytorycznymi dyskusjami bo ty nie przyjmujesz ba co ważniejsze nie podajesz argumentów merytorycznych . Wszystkie twoje argumenty opierają się na tym że tobie Tracer przez tydzień czy tam dwa działał . Problem w tym że NIKT nigdy nie twierdził że te zasilacze nie działają twierdzimy ( nie tylko ja ) że problemy zaczynają się wtedy gdy ten złom się psuje . Może działać rok czy nawet 3 lata w miarę a potem może uwalić płytę . Mam rozumieć że ty miałeś ten zasilacz ? I testowałeś go ? Skoro tak święcie wierzysz w te napięcia na tabliczkach ?

Na koniec masz tu test zasilacza o takiej samej mocy,podobnym rozkładzie napięć i podobnie "atrakcyjnej " cenie . :

https://www.youtube.com/watch?v=Rgx-7SUAh98

Pomijając wręcz żałosne parametry jak na zasilacz 600w i żałosną sprawność . Zasilacz nie wytrzymuje POLOWY z deklarowanego na tabliczce napięcia już nie wspominam o skaczących napięciach gdzie samo to jest niebezpieczne . Podaj mi argument za tym żebym uwierzył że LC Power sprzedając zasilacz o tej samej mocy w podobnej cenie akurat na tabliczce znamionowej nie kłamie ? Dodajmy że to jest nowy zasilacz gdzie zasilacz autora ma już 3 lata a wbrew temu co uważasz zasilacz z wiekiem nie staje się lepszy . Bo komponenty elektryczne z wiekiem tracą parametry ( szczególnie takie które od nowości były kiepskie )

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie . Autor i tak zrobi co zechce .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): Kolego nie wyskakuj mi tu z merytorycznymi dyskusjami bo ty nie przyjmujesz ba co ważniejsze nie podajesz argumentów merytorycznych
Nie potrafiłeś powiedzieć:

Dlaczego sprzedawcy handlują sprzętem, który "może paść w każdej chwili", choć prawnie odpowiadają za sprzęt przez 24 miesiące
Dlaczego tracer miał nie uciągnąć i5, skoro ciągnął athlona 64 przez 6-7 lat.
Dlaczego biura, pracownie, sklepy itd nie płoną, choć komputery w nich obecne, mają zasilacze tylko gówniane. Wyjątkiem są firmówki typu dell, hp, acer, co tam chcesz.  
Nie potrafiłeś powiedzieć, dlaczego moc zasilacza w takim firmowym gotowcu waha się od 240 do 300W, a mimo to komputer ma 3 lata gwarancji i niejednokrotnie pracuje praktycznie bez przerwy od momentu kupna.
Teraz chcesz wymienić zasilacz, choć padła (najprawdopodobniej) płyta, jednocześnie będąc świadomym, że wymiana zasilacza nic nie da, a już na pewno nie rozwiąże problemu o którym rozmawiamy, czyli rozłączania USB. I to jest właśnie najdziwniejsze.
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a):  . Wszystkie twoje argumenty opierają się na tym że tobie Tracer przez tydzień czy tam dwa działał . Problem w tym że NIKT nigdy nie twierdził że te zasilacze nie działają twierdzimy ( nie tylko ja ) że problemy zaczynają się wtedy gdy ten złom się psuje
To ja się Ciebie pytam. Skąd masz pewność, że uszkodzenie sprzętu wynikło z winy zasilacza? Nie masz takiej pewności i mieć jej nie możesz, bo nawet sprzętu nie widziałeś. Nawet gdybyś go widział, to i tak nie mógłbyś tego stwierdzić, bo takie stwierdzenie jest najzwyczajniej w świecie NIEREALNE, nawet przez serwis producenta. Gdyby zasilacze No-name paliły lub uszkadzały sprzęty, to producenci płyt głównych etc ZAKAZALIBY w warunkach gwarancji używania ich sprzętu na zasilaczach no-name. Każdą awarię sprzętu podciągacie pod zasilacz, bez żadnych, najmniejszych podstaw. To jest kolejny merytoryczny argument, którego obalić nie potrafisz. Ile jest przypadków przeróżnych sprzętów, gdzie jego producent nie udziela gwarancji, jeżeli stosowaliśmy niemarkowe materiały eksploatacyjne, części zamienne itp. Pierwszy z brzegu przykład- tonery do drukarek. Słucham- co Ty na to?
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): . Może działać rok czy nawet 3 lata w miarę a potem może uwalić płytę .  Mam rozumieć że ty miałeś ten zasilacz  ? I testowałeś go ?  Skoro tak święcie wierzysz w te napięcia na tabliczkach ?
Czy mi się wydaje, czy mylisz napięcie z natężeniem, a jednocześnie niedawno ze swoim kolegą zarzucałeś mi nieznajomość elektroniki?
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): Na koniec masz tu test zasilacza o takiej samej mocy,podobnym rozkładzie napięć i podobnie "atrakcyjnej " cenie . :

https://www.youtube.com/watch?v=Rgx-7SUAh98
Pomijając wręcz żałosne parametry jak na zasilacz 600w i żałosną sprawność . Zasilacz nie wytrzymuje POLOWY z deklarowanego na tabliczce napięcia
Mylisz napięcie z mocą?

Przede wszystkim- Zasilacz na linii 12V ma dostarczyć 26A, myślę że przy 21A działał stabilnie. Wytrzymał więc 80% zadeklarowanej obciążalności. Oszukali Cię tylko o 20%, a nie 50.
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): Podaj mi argument za tym żebym uwierzył że LC Power sprzedając zasilacz o tej samej mocy w podobnej cenie akurat na tabliczce znamionowej nie kłamie ?  
Cóż, ten producent produkuje różne rzeczy, w tym zasilacze nawet z certyfikatem platinum. Autor posiada zasilacz z serii ofiice, bez żadnego certyfikatu. Testów nie widziałem, nawet nie szukałem więc czy producent kłamie- nie wiem. Tak czy inaczej- nie sądzę. Oficjalna polska dystrybucja, serwis, pełna dostępność. http://lc-power.pl/ A zasilacz z filmiku- zero informacji na jego temat, dostępność jedynie na amazonie. Sam się zastanów czy można te zasilacze porównywać.

Test zasilacza marki LC-Power, nawet na tym samym kanale, żebyś wierzył w rzetelność producenta: https://www.youtube.com/watch?v=nJlh6v6Ubq4

(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): Dodajmy że to jest nowy zasilacz gdzie zasilacz autora ma już 3 lata a wbrew temu co uważasz zasilacz z wiekiem nie staje się lepszy
Nie, nie. Ja tak nie napisałem. Znowu zarzucasz mi rzeczy, których nie napisałem. Trzeci raz.
(30.07.2017, 17:27)MonteCristo napisał(a): . Bo komponenty elektryczne z wiekiem tracą parametry ( szczególnie takie które od nowości były kiepskie )
Jak wiele tracą? Nie wiadomo. Różni dostawcy, surowce, fabryki, linie produkcyjne, kontrola jakości, przechowywanie, transport. To wszystko ma wpływ na żywotność sprzętu. Każdy producent się z tym boryka.

Podam Ci też wątek, w którym autor ma problem najpewniej z zasilaczem, który powoduje reset komputera przy obciążeniu. Zasilacz to Corsair VS450. https://forum.pcformat.pl/Resetowanie-si...ciazeniu-t Niestety wątek pozostał bez odpowiedzi.

Szkoda, że nie skomentowałeś mojego poprzedniego linku do wątku, gdzie uszkodzeniu uległ Chieftec i karta graficzna. Nie wiadomo, czy karta uszkodziła zasilacz, czy zasilacz kartę. Pewnie według Ciebie u autora w/w tematu stał się cud, bo przecież to chieftec i ma "zabezpieczenia".
A według Ciebie eliminuje to wpływ innych czynników mogących spowodować usterkę sprzętu. Wynika to z tego, co sam dzisiaj napisałeś:
Cytat:z łaski swojej panie prowadzący nie wmawiaj ludziom że 3 letnia płyta mogła samoczynnie ulec uszkodzeniu i że na pewno nie ma z tym nic wspólnego ten szrotowy zasilacz który autor posiada .
Tak z innej beczki LC-Power jest na "czarnej liście", a Corsair podobno jest super. Weź skorzystaj z gwarancji Corsaira w Polsce. Gdyby nie to, że morele bardzo poważnie podchodzi do spraw gwarancji i wszystko załatwia za klienta, to nigdy w życiu nikomu bym go nie polecił, bo w przypadku jego awarii (które nie należą do rzadkości wbrew temu co sądzisz), prędzej jasny szlag by mnie trafił, niż udałoby mi się zrealizować gwarancję.
Nie pomagam.

Napisałeś znowu masę niepotrzebnego tekstu a w tym wszystkim zręcznie pomijasz z wszystkie moje pytania i wątpliwości . Dalej mi nie odpowiedziałeś dlaczego akurat ten LC Power jest według ciebie lepszy testowałeś go ? Dalej "walisz " takimi ogólnikami że głowa boli . "Bo ja nie mam dowodów że to zasilacz " . Jasne nie mam tak samo jak ty nie masz że to nie on . To trzeba sprawdzić od początku o tym pisałem,a nie obchodzić wszystko dookoła "Bo to na pewno nie zasilacz " . Już to nie jeden raz słyszałem gość wymieniał płytę "To nie zasilacz " dysk "To nie zasilacz " na końcu spalił się zasilacz z kartą " O to jednak zasilacz " :D I tak samo ty negujesz wszystkie argumenty żeby tylko bez sprawdzenia obronić honor no nama .

Piszesz że jakiś tam Chieftec ponoć spalił jakąś kartę ale nie piszesz co to za zasilacz ile ma lat czy jest nowy czy używany czyli dalej ogólniki .

A tej ostatniej pretensji to zupełnie nie rozumiem . Co ma jakość zasilacza do podejścia producenta w razie awarii ?

To kupuj w sprawdzonych sklepach i odsyłaj do nich na gwarancję a nie marudzisz po fakcie .
(31.07.2017, 12:28)MonteCristo napisał(a): Dalej mi nie odpowiedziałeś dlaczego akurat ten LC Power jest według ciebie lepszy testowałeś go ?
"Lepszy" od czego? Masz tabliczkę, na niej amperaż dla każdej z linii rozłożony tak, że ten zasilacz mimo mocy 600W nie nadaje się do mocnych komputerów. O co Ci jeszcze chodzi? Nie masz żadnych dowodów, żadnych, że ten zasilacz jest za słaby, czy marnej jakości. Twój zaproponowany Chieftec ma dwie linie 12V, 18 i 17A, Posiadany LC-Power ma obie linie po 20A. Zaproponowałeś słabszy zasilacz panie Monte Cristo. Producent kłamie? Pokaż mi test tego zasilacza. Ja Ci pokazałem, że producent jest rzetelny, linkując Ci test innego zasilacza tego producenta, w którym realna, testowana moc zasilacza pokrywała się z informacjami na naklejce. Dlaczego w przypadku innego modelu producent ma kłamać? Wyjaśnij to proszę. Masz polską stronę producenta, na niej adres i telefon serwisu w Polsce, i dalej twierdzisz, że to no-name. Ja Ci podałem dwa linki do tematów, w których padły zasilacze markowe, mimo to, że jak sądzisz- mają zabezpieczenia. Co Ty podałeś na obronę swoich argumentów?
(31.07.2017, 12:28)MonteCristo napisał(a): Dalej "walisz " takimi ogólnikami że głowa boli . "Bo ja nie mam dowodów że to zasilacz " . Jasne nie mam tak samo jak ty nie masz że to nie on .
Sugerujesz, że wymiana zasilacza naprawi porty USB na tej płycie? Możesz wyjaśnić swój tok rozumowania?

Ty za to wymigujesz się od odpowiedzi na moje pytania z początku postu 67. Nie odpowiedziałeś na żadne.
(31.07.2017, 12:28)MonteCristo napisał(a): To trzeba sprawdzić od początku o tym pisałem,a nie obchodzić wszystko dookoła "Bo to na pewno nie zasilacz " . Już to nie jeden raz słyszałem gość wymieniał płytę "To nie zasilacz " dysk "To nie zasilacz " na końcu spalił się zasilacz z kartą " O to jednak zasilacz " :D I tak samo ty negujesz wszystkie argumenty żeby tylko bez sprawdzenia obronić honor no nama .

Piszesz że jakiś tam Chieftec ponoć spalił jakąś kartę ale nie piszesz co to za zasilacz ile ma lat czy jest nowy czy używany czyli dalej ogólniki .
A Ty piszesz, że jakiś tam no- name ponoć spalił jakiś dysk, jakąś płytę, a w końcu grafikę i sam siebie. Nie piszesz czy sprzęt był nowy, używany ile miał lat czyli dalej ogólniki. Mam nadzieję, że producent podzespołów nie uznał gwarancji na sprzęt.

Ja Ci podałem linki do tematów, napisanych przez użytkowników. Ty nie podałeś mi nic.

(31.07.2017, 12:28)MonteCristo napisał(a): A tej ostatniej pretensji to zupełnie nie rozumiem . Co ma jakość zasilacza do podejścia producenta w razie awarii ?

To kupuj w sprawdzonych sklepach i odsyłaj do nich na gwarancję a nie marudzisz po fakcie .
Chciałem Ci uświadomić, że mylisz się pisząc, że LC-Power to No-name. To nie chodzi o podejście producenta. Producenci zasilaczy nie mają obowiązku posiadać swojego serwisu w każdym kraju na świecie. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Nie pomagam.

Hyhy, nie wiem co za bardzo teraz zrobić. Płyte nowa kupić?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne