Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Poważne problemy z komputerem

Poważne problemy z komputerem
Na wstępie - nie wiedziałem do którego działu się udać z tym tematem, jeżeli źle wybrałem proszę o przeniesienie .

A więc tak.
Posiadam komputer zakupiony 27 czerwca 2009r. Komputer od swojej nowości przepracowuje bardzo dużo godzin (średnio 300miesięcznie).Od jakiegoś czasu jednak - trochę już dawne czasy pojawiły się i ciągle pojawiają nowe dziwne, uciążliwe problemy a nie wiem co z nim może być. Wymienię wszystko co się działo:
1. Karta sieciowa zintegrowana gubiła pakiety, czy rozłączała neta --> kupiłem nową pod PCI dziala ponad rok i się zepsuła, teraz okazuje się że zintegrowana znowu działa ...
2. Zacinanie się myszy --> tzn. Pracuję na komputerze na przeglądarce, w różnych programach czy działam w jakieś grze i nie mogę normalnie ruszyć kursorem bo go tnie. Ten objaw sam przemija, ale jest denerwujący. Mysz jest na baterie a takowe są naładowane , nawet wstawiałem drugie full naładowane i to samo.
3. Kolory ekran. --> Niegdyś - zdażyło się to łącznie kilkanaście razy. Np. oglądałem film na komputerze, grałem w coś, albo używałem przeglądarki nagle słyszę w głośnikach takie trrrrrrr i ekran robi się jednolicie kolorowy ( niebieski, żółty, biały, czarny i pewno kilka innych kolorów było ). Po tym komputer przestaje reagować na co kolwiek. Pozostawał resert. Dodam że działo się to czasami po kilku - kilkunastu dniach uruchamiania komputera z uśpienia ( pamięć ram była testowana kilka krotnie i nie wykryto z nią problemów !)
4. Głośna praca chłodzenia procesora. Szczególnie jeżli włączam grę Ghotic 4: Arcania. Komputer był dokładnie czyszczony, problem pozostał. Dodatkowo występuje praktycznie ciągłe przegrzewanie się 2 rdzenia procesora - sprawdzane przez Speed Fan core 2 i core 3 osiągają temperatury 60 - 80stopni C gdzie core i core1 mają do 40 do 50. Kilka razy w ostatnim czasie nawet wystąpiło charakterystyczne pikanie podczas grania w Ghotic 4, charakteryzujące że temperatura na procku przekroczyła 90 stopni na core3 albo core4 (wg speed fan).
5. Nie pokazanie dysku --> przez jakiś dłuższy czas jakieś 4-5 miesięcy w ogóle nie ładowało mi dysku twartego. Nie pokazywało że jest mimo że był. Wcześniejszy objaw to było to że się ładował ale znikał. Nie potrzebowałem nic z tego dysku - skopiowalem z niego dane na inny, ale jednak w ostatniach znów zaczął się pojawiać. Jednak znikać także - czy to może być problem z zasilaczem ?
6. Nie ma dźwięku - po kilku dniach, lub nawet nie dniach coraz częściej usypania i wybudzania komputera następuje efekt zaniku dźwięku. Włączam jakiś film czy muzykę a tu nic nie leci. To się dzieje od nie dawna jakiegoś miesiąca może. Wcześniej komp jeżeli nie występował efekt opisany w punkcie 3 wystrzymywał po ponad tydzień usypiany i dźwięk zawsze był. To jest bardzo denerwujące. Nie po to robię uśpienie aby ciągle wyłączać, włączać i czekać aż się wszyskto włączy czy poładuje.
7. Inne dziwne problemy / zjawiska:
- Samowłączanie się komputera ( o różnych porach, czasami w nocy czasami w dzień kiedy jestem w szkole ) - gdy jest usypiany oczywiście
- Samowzbudzanie się komputera ( bezpośrednio po uśpieniu robi taki CLICK i się uruchamiania ponownie ) - czasam i kilka razy próbuję go uśpić i się nie da. Zmuszony jestem odciać mu zasilanie a później z wielkim zmułem przywracać dane z RAM-u...
- Podtrzymywanie stanu RAM-u z wyłączonym zasilaniem ( zdażyło się ostatnio komputer był pozbawiony zasilania z jakieś 20min, na czas czyszczenia później podłączony do zasilania ale włączony został dopiero kilka godzin później i przywrócił sesję z uśpienia zapisaną przed rozłączeniem zasilania ) - to jest bardzo dziwne jakim cudem napięcie podtrzymujące kości ram przetrwało tak długo ?
- Głośna praca czy wycie komputera w godzinach nocnych ( kiedy zostawiam go na noc ) w godzinach ok 1 w nocy zaczyna głośniej działać - to nie jest przypadek zdażyło się to wielokrotnie, coś w tym jest, nawet przedstawienie godziny nie oszukuje go. ( Nie wiem kurde boi się czegoś ? :D )

To tyle co pamiętam na tę chwilę, gdyby coś mi się jeszcze przypomniało czy nowego zdażyło dodam adnotację.

Komputer był wielokrotnie testowany pod różnymi punktami:
- Pamięć Ram
- Zasilacz
- Procesor
- Karta graficzna

Efekty testów wykluczają awarię czy nie domaganie tych komponentów.

Dane techniczne :

Windows 7 Ultimate 64b
AMD Pheonem II x4 940
4x2gb DDR 2 778Mhz GoodRam
GeForce Gtx 260 DDR3 1gb
Nox 600W

Płyty głównej nie pamiętam ;/ Żaden program nie pokazuje mi jej ID, a nie wiem gdzie i czy w ogóle mam jeszcze pudełko od tego.
Macie jakieś sugestie co może powodować te dziwne problemy ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Poważne problemy z komputerem
Sprawdź PC na markowym zasilaczu o podobnej mocy.
Sprawdź czy chłodzenie CPU mocno siedzi, jeżeli tak to wymień pastę termoprzewodzącą. Jeżeli to jednak nic nie da to wymiana chłodzenia pozostaje.
Na koniec przeskanuj PC programem MBAM.
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Płytę główną sprawdzisz programem CPU-Z. Daj screen z HWMonitor.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Do tych sprawach używam Dr Web CureIT wówczas gdy coś nie za dobrze mi działa system czy mam jakieś wątpliwości. Ale MBAM nic nie wykrył ( oczywiście zrobiłem pełne skanowanie ). - chłodzenie mocno siedzi.
Nie mam od kogo pożyczyć ani nie mam zasilacza o podobnej mocy mam 500W.

Płyta główna : GA-MA770-UD3
HwMonitor : http://imageshack.us/photo/my-images/341...itorc.png/
Daj screen z GPU-Z.
GPU-Z : http://imageshack.us/photo/my-images/696/gpuh.png/
Płyta główna nie pracuje prawidłowo. Karta graficzna również. Zasilacz również jest podejrzany.
Tzn co z nimi jest nie tak ?
(18.11.2012, 19:03)sakuwbarakushow napisał(a): Tzn co z nimi jest nie tak ?

Gdybym wiedział to nie pisałbym że jest podejrzany.
Chodziło mi o płytę i grafikę co z nimi jest nie tak ?
Programy: Polecane / Nowe / Inne