Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Powstrzymanie Windows 10 przed ponownym otwarciem poprzednich aplikacji

#1
Powstrzymanie Windows 10 przed ponownym otwarciem poprzednich aplikacji
Powstrzymanie  Windows 10 przed ponownym otwarciem 
poprzednich aplikacji


Po zamknięciu lub wylogowaniu się system Windows 10 zapamiętuje otwarte aplikacje. Automatycznie uruchamia je przy następnym uruchomieniu komputera. Możemy tę opcję  wyłączyć, jeśli chcemy zalogować się do czystego Pulpitu Windows, bez uruchomionych, zapamiętanych uprzednio aplikacji.

Zatrzymanie  Windows 10 przed ponownym otwieraniem aplikacji

Aby zatrzymać system Windows 10 przed ponownym otwieraniem aplikacji, musimy przejść do opcji:

Ustawienia >> Konta >> Opcje logowania

Przewijamy w dół do sekcji "Uruchom ponownie aplikacje" i ustawiamy opcję „Automatycznie zapisuj moje aplikacje, które można ponownie uruchomić, gdy się wyloguję, i uruchom je ponownie po zalogowaniu” na „Wyłącz”.
Teraz przechodzimy do sekcji "Prywatność" i ustawiamy  opcję  "Użyj moich danych logowania, aby automatycznie dokończyć konfigurowanie urządzenia i ponownie otworzyć moje aplikacje po aktualizacji lub ponownym uruchomieniu” na „Wyłącz”.

[Obrazek: Ashampoo-Snap-sobota-13-lutego-2021-03h2...wienia.png]

[Obrazek: Ashampoo_Snap_sobota,_13_lutego_2021_02h...wienia.png]


Funkcja ta została dodana do Windows 10 wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Wcześniej można było uniknąć tego  zachowania, wyłączając komputer za pomocą polecenia "Shutdown.exe". Aktualizacja z kwietnia 2018 roku dodaje przełącznik graficzny do  wyłączenia tej  funkcji.

Od aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2020 r. (Wersja 20H1) powyższy zrzut ekranu przedstawia aktualny interfejs. Jeśli mamy starszą wersję systemu Windows 10, zamiast tego szukamy tylko  opcji:

Prywatność >> Użyj moich danych logowania, aby automatycznie dokończyć konfigurowanie urządzenia i ponownie otworzyć moje aplikacje po aktualizacji lub ponownym uruchomieniu >> Wyłącz

Zatrzymanie systemu Windows 10 przed ponownym otwarciem folderów

Jeśli system Windows automatycznie otwiera foldery, takie jak folder "Dokumenty" lub folder  "Pobrane" w "Eksploratorze Plików" po ponownym uruchomieniu i zalogowaniu się, jest to kontrolowane przez inne ustawienie systemu. Aby je znaleźć, uruchamiamy "Eksplorator Plików", klikamy na kartę "Widok" na wstążce i dalej przechodzimy do opcji, klikając przycisk "Opcje". Aby go znaleźć, uruchom Eksplorator plików, kliknij kartę „Widok” na Wstążce i kliknij przycisk „Opcje”.


[Obrazek: Ashampoo_Snap_sobota,_13_lutego_2021_02h...mputer.png]

[Obrazek: Ashampoo_Snap_sobota,_13_lutego_2021_02h...mputer.png]


Na karcie "Widok" przewijamy w dół okna i odnajdujemy  opcję „Przywróć poprzednie okna folderów podczas logowania”. Wyłączamy zaznaczenie tej opcji, w przeciwnym razie system Windows ponownie otworzy wszystkie okna folderów po zalogowaniu się do komputera.

[Obrazek: Ashampoo_Snap_sobota,_13_lutego_2021_02h...lderów.png]

Ta opcja jest również dostępna w Windows 7 i Windows 8.


Wyłączanie programów startowych w Windows

Jeśli aplikacja wciąż uruchamia się podczas uruchamiania systemu, nawet jeśli wyłączysz tę opcję, prawdopodobnie jest to program startowy, który jest automatycznie uruchamiany przy każdym logowaniu. Możemy wyłączyć programy startowe bezpośrednio w aplikacji "Ustawienia" systemu Windows 10. Otwieramy w tym celu:

 Ustawienia >> Aplikacje >> Autostart

Aby zarządzać aplikacjami startowymi. Ustawiamy aplikację na „Wyłączone”, dzięki temu nie uruchomi się ona po ponownym zalogowaniu się do komputera.
Wyłączenie niektórych aplikacji w tym miejscu będzie miało konsekwencje. Na przykład, jeśli wyłączymy "Dropbox", nie będzie on automatycznie synchronizował plików, dopóki go nie uruchomimy sami. Jeśli wyłączymy narzędzie sprzętowe, które normalnie działa w obszarze powiadomień lub w zasobniku systemowym, nie będzie ono mogło normalnie pracować w tle, dopóki go nie uruchomimy.


[Obrazek: Ashampoo_Snap_sobota,_13_lutego_2021_03h...wienia.png]


Artykuł opracowany przez Andrzej Świech ©® 13.02.2021
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody zabronione. Możliwe linkowanie do artykułu
Oryginał artykułu znajduje się na stronie "Fortress of Darkness".
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Powstrzymanie Windows 10 przed ponownym otwarciem poprzednich aplikacji)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Otwieranie wielu okien tych samych aplikacji w systemie Windows 10 Illidan 0 3545 19.03.2021, 02:17
Ostatni post: Illidan
  Problem z otwarciem pliku beretbaryla 2 4424 20.08.2020, 16:41
Ostatni post: beretbaryla
Exclamation Szybkie uruchamianie aplikacji w Windows-Launchy, UELI Illidan 0 1078 31.12.2019, 04:12
Ostatni post: Illidan

Skocz do: