Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Prawo - co można pobierać z internetu ?

Big Grin  Prawo - co można pobierać z internetu ?
Co muyślicie o pobieraniu z internetu ? Czy mogę legalnie pobrać sobie z neta jakąś grę, albo film - oczywiście legalnie ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Prawo - co można pobierać z internetu ?
Poczytaj sobie trochę o licencjach, a wszystko stanie się jasne.
Sprzęt w profilu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
holds pomyśl jeszcze raz nad pytaniem, bo to co Ci wyszło jest kiepskie. Są gry, które można pobrać legalnie i są takie, których nie można. Odnośnie muzyki i filmów jest trochę inaczej. W ich przypadku pobranie znakomitej większości jest legalne. Na początek proponowałbym Ci jednak przeczytanie ustawy o prawach autorskich, a jeżeli to za trudne, to zacznij od tematu http://forum.pcformat.pl/Legalnosc-pliko...am-grozi-t
W świetle prawa polskiego możesz pobierać i trzymać na dysku wszystko co jest dostępne w sieci. Prawo łamie tylko ten który to umieszcza. Było już wszędzie, chyba na każdym forum to pytanie. I odpowiedź jest taką jak ją pisze. Oczywiście jako członkowie ue mamy też ich prawo, które tego zabrania. Polska jeszcze się z tym nie dostosowala i pewnie długo tak będzie.
 Przeglądarka: opera
PolakWęgier - nie masz racji. Wcale nie jest tak jak napisałeś. Polskie prawo ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Nie wolno Ci pobierć z sieci oprogramowania na tej samej zasadzie co utworów audio i wideo.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Oświeć nas więc. Zaciekawiło mnie to. Język
Czemu jestem uzależniony od gry, która mnie zwyczajnie wkurza ? Wściekły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
http://internet.gadzetomania.pl/2013/01/...-nie-radzi
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Oczywiście, chciałem napisać, że nie wolno pobierać oprogramowania, bo z nim nie jest tak jak z utworami audio i wideo. Tak to jest jak się człowiek spieszy. Tyle razy to już było wałkowane na tym forum, że aż strach. Dzięki za zwrócenie uwagi. Wesoły
W praktyce Z siec nie można pobierać niczego, za co w rzeczywistości trzeba zapłacić . Za przechowywanie takich materiałów oczywiście grozi kara .
Materiały chronione prawem autorskim mozna pobierac,ale pod warunkiem,ze w domu posiadasz oryginalna płytę (lub klucz licencyjny), a to co pobierasz traktujesz jako kopie zapasowa lub np. oryginalna płyta uległa zniszczeniu .
Każda inna forma korzystania z materiałów chronionych prawem autorskim,jest niczym innym jak złodziejstwem,a za złodziejstwo, co grozi ?
Moja ulubiona gra w transformers . Tej gry nie trzeba instalować,ale trzeba mieć zainstalowany unity web player.
andreasz za przechowywanie filmu pobranego z sieci nie grozi Ci żadna kara. (oczywiście, nie może to być pedofilia itp.)
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
co można pobierać z internetuco można pobrać z internetuCo można pobrać?co wolno pobieraćco wolno pobierać 2013gry które można legalnie pobraćjak można pobrać gre