Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Próba uruchomienia Winampa kończy się informacją o nieprawidłowym sterowniku.

Próba uruchomienia Winampa kończy się informacją o nieprawidłowym sterowniku.
Witam... Od wczoraj mam problem z dźwiekime na moim pc. Gdy chcem wlaczyć winampa i nie tlyko dżwięku nie ma na całym pc to mi wyskakuje błąd:
"Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie starowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracjii.
Kod błędu: 88780078."

Instaluje sterowniki z orginalnej płytki nVIDIA i dalej to samo:/
Moja karta dżwiekowa: NVIDIA nFORCE 250
I jeszcze jak chcem wejść i pozmieniać coś w Dżwięk i urządzenia audio to nic nie moge zrobić nie moge zmienić głośności tak jak by czegos brakowało. A jak wchodze w EVEREST'a to mi nie wykrywa wcale karty dżwiękowej o.O Jeśli to ma jakieś znaczenie to też mi pokazje że nie ma pliku system.dll

Nieprawidłowy temat wątku.
andsze1
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Cry  RE: Błąd DirectSound...
WITAM! Witam wszystkich na forum i lux.-a !
Muszę Cię zmartwić albo pocieszyć, że nie jesteś osamotniony ze swoim problemem.
Od 2 tygodni mam dokładnie to samo i nie wiem co robić !
Rozwal kompa
Znalazłem wyjście tymczasowe (awaryjne) a mianowicie:
1.wyłączam PC
2.włączam PC ale przez BIOS(f8) na "tryb awaryjny" i jak się otworzy to tam wchodzę:
>start>ustawienia>panel sterowania>dodaj lub usuń programy>>trzeba odinstalować: REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO DRIVER
3.wyłączam PC
4.włączam PC
5.wcześniej ściągniętego pakietu (książeczka) z internetu WDM_R190.zip (pełna nazwa - REALTEK High Definition Audio Codecs R1.90)
[WAŻNE! dobrze będzie jak się pakiet zostawi na przyszłość]
rozpkowuje czyli 2x (klik lewy myszka) na książeczkę
6.wybieram>SETUP.EXE czyli 2x (klik lewy myszka) i instaluje na nowo REALTEK High Definition Audio Codecs R1.90
7.wyłączam PC
8.włączam PC (wykonać standartowe ustawienia dźwięku na PC)
i dźwięk jest na PC !
[WAŻNE! aby był cały czas był dźwięk na PC, trzeba mieć otwarte (były na pasku na dole, nie trzeba słuchać ani oglądać) odtwarzacze muzyki i filmów]
i wszystko działa do momentu wyłączenia PC !!!
Aby mieć znowu dźwięk na PC trzeba na nowo powtórzyć wyjście tymczasowe (awaryjne) czyli wszystko co opisałem powyżej !
Niestety sposobu jak naprawić na dobre dźwięk w PC nie mam, aby nie trzeba było powtarzać wyjścia tymczasowego nietety na razie nie znam !!!
Rozwal kompa
Więc czekam, może ktoś nam napisze na czym polega problem i jak go rozwiązać ?
POZDRAWIAM
WITAM !

Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem na inne sterowniki dźwięku , ale to nic nie dało , później przeinstalowałem windowsa i także to nic nie pomogło dalej dźwięk znikał i wyskakiwał wyżej wymieniony komunikat.
A że komputer mam jeszcze na gwarancji do zaniosłem go do sklepu w którym go kupiłem i zostawiłem na dwa dni aby sprawdzić co może być powodem znikającego dźwieku.
W sklepie - serwisie w pierwszej kolejności wgrano nowego BIOS-a i po kilku dniowych testach okazało się , że to BIOS był powodem znikania dźwięku.
Teraz jest już wszystko w porządku z dźwiękiem , więc polecam ten sposób na rozwiązanie problemu z KOD BŁĘDU : 88780078

POZDRAWIAM
WITAM PO PARU DNIACH TESTOWANIA DZWIEKU !

Rozwal kompa Niestety nie mam dobrych wieści , znowu znika mi dzwięk w PC a dowiaduje się o ty wtedy gdy włączam winamp lub innego pleyer-a i wtedy wyskakuje komunikat :

http://www.speedyshare.com/853310830.html

Tak na prawdę nie wiem co robić , a moje rozwiązania problemu które pisałem powyżej nie zdały rezultatów i teraz moje podejżenia podają na płytę główną ?

PS. Muszę w tym momencie dodać , że jak wyłączę i włączę PC to dźwięk znowu działa (np. 2 dni , a innym razem na 8 godz.)

PROSZĘ O POMOC MOŻĘ KTOŚ WIE CO MOŻE BYĆ POWODEM I JAK TO NAPRAWIĆ !!!
Rozwal kompa POZDRAWIAM !!!
WITAM PO MIESIĘCZNYM TESTOWANIU DŹWIĘKU !
Rozwal kompa Muszę przyznać, że mam dla wszystkich dobrą wiadomości , udało się dźwięk naprawić !

==============================================================================================
Dla przypomnienia :
Jak słuchałem muzyki lub ogłądałem filmy przez player-a z dźwiękiem było wszystko OK do momentu gdy nie wyłączyłem po jakimś czasie któregoś playera-a , a po włączeniu ponownie wyskakiwały komunikaty :
-------------------------------------------------------------------------------------------------
BŁĄD NULLSOFT:WYJŚCIE DIRECTSOUND v2,47(d)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
NIEPRAWIDŁOWY STEROWNIK DIRECKTSOUND,
ZAINSTALUJ ODPOWIEDNI STEROWNIK LUB WYBIERZ INNE URZĄDZENIE W KONFIGURACJI
KOD BŁĘDU : 88780078
==============================================================================================

Rozwal kompa A teraz spróbuję napisać co zrobiłem. Należy w pierwszej kolejności usunąć wszystko co jest związane z dźwiękiem w PC czyli :

A.Włączamy PC przez wyjście tymczasowe (awaryjne) a mianowicie :
1.wyłączamy PC
2.włączamy PC ale przez BIOS (f8) na "tryb awaryjny" i jak się otworzy to tam wchodzę :
>start>ustawienia>panel sterowania>dodaj lub usuń programy>>trzeba odinstalować :
REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO DRIVER
3.wyłączamy PC
4.włączamy PC
B.1.>start>ustawienia>panel sterowania>dodaj lub usuń programy>>trzeba odinstalować :
"HIGH DEFINITION AUDIO DRIVER PACKEGE - KB835221" i
"HIGH DEFINITION AUDIO DRIVER PACKEGE - KB888111"
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC

Rozwal kompa I gdy mam pewność, że mamy już wszystko z dźwiękiem usunięte z PC, zaczynamy instalacje nowych niezbędnych komponentów.

C.1.Instalijemy popraswki do WINDOWS-a , na stronie internetowej :
http://www.findfiles.com/list.php?db=Bot...=KB888111+
wybieramy, ściągamy i instalujemy na PC : kb888111xp2de.exe (Download)
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC
D.1.Instalijemy popraswki do WINDOWS-a , na stronie internetowej :
http://www.findfiles.com/list.php?db=Bot...g=KB835221
wybieramy, ściągamy i instalujemy na PC : KB835221.exe (Download)
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC
E.1.Instalijemy na stronie internetowej :
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&a...ributable+
wybieramy, ściągamy i instalujemy na PC : DirectX 9.25.1476 Redistributable (pobierz program)
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC
F.1.Instalijemy na stronie internetowej :
http://www.pobieralnia.pl/plik-1498-real...audio.html
wybieramy, ściągamy i instalujemy na PC : REALTEK High Definition Audio 2.07 (pobierz plik)
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC
G.1.konfigurujem :
>start>ustawienia>panel sterowania>Realtek Konfiguracja audi HD i
>start>ustawienia>panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio
2.wyłączamy PC
3.włączamy PC

Rozwal kompa I WSZYSTKO ZWIĄZANE Z DŹWIĘKIEM POWINNO DZIAŁAĆ JUŻ PORZĄDKU !!!

PS.Bardzo wszystkich przepraszam jeśli czegoś nie napisałem ale sam jestem w sprawach PC laikiem.
POZDRAWIAM
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Błąd DirectSound...
WITAM PO 1/2 ROCZNYM ROZWIĄZYWANIU MOJEGO PROBLEMU !

Rozwal kompa Pisząc wcześniej cieszyłem się, że wszystko już w porządku z moim dźwiękiem na PC i udało się wszystko naprawić.

Ale po jakimś czasie okazało się, że znowu dźwięk zaczoł znikać z PC i to nie było reguły, raz po 5 minutach po włączeniu PC a raz po 5 godz. więc postanowiłem zainstalować dodatkową kartę dźwiękową a nie jak było do tej pory "zintegrowaną".
I wtedy zaczoł pojawiać się nowy inny komunikat :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt. Działanie tego programu zostanie teraz zakończone
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po pojawieniu się nowego komunikatu z nową kartą dźwiękową, a musze w tym miejscu dodać coś istotnego, że po wielu próbach okazało się, że dźwięk nie działa tylko na aplikacjach typu : Opera - YouTube, Google Video itp. ale naprzykład w odtwarzaniu muzyki w winamp-e dźwięk działał (oczywiście w winamp-e w opcjach należało zniemić ustawienie na nową kartę dźwiękową) !
I to był przełom w moim problemie, ponieważ wszystko wskazywało w tym momencie na problem w rejest PC i jego zintegrowana karta Realteka
Rozwal kompa A teraz spróbuję napisać co zrobiłem :

A.ikonka start (pulpit ,lewy dolny róg)
B.uruchom... (klikając 2x wpisujemy regedit)
C.rozwijamy edytor rejestru i widniejące tam drzewka po ścieżce (NIE WOLNO SIĘ POMYLIĆ !) :
HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Current/ControlSet/Services/NetBT/Parameters
po czym ostatniego nie rozwijamy tylko klikamy, żeby się podświetlił i z prawej strony odnajdujemy :
TransportBindName
które klikamy 2x i czyścimy dolne okienko, tak aby było puste i przciskamy krzyżyk w okienku i zamykamy edytor rejestru.
D.jescze raz : uruchom... (klikając 2x wpisujemy regedit)
E.po czym jescze raz rozwijamy edytor rejestru i widniejące tam drzewka po ścieżce (NIE WOLNO SIĘ POMYLIĆ !) :
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/OLE
po czym ostatniego nie rozwijamy tylko klikamy, żeby się podświetlił i z prawej strony odnajdujemy :
EnableDCOM i tam zmieniamy lierkę Y na N ma zostać nowo wpisana literka z dużej litery N
i przciskamy krzyżyk w okienku i zamykamy edytor rejestru.

Rozwal kompaI WSZYSTKO ZWIĄZANE Z DŹWIĘKIEM POWINNO JUŻ TERAZ BYĆ JUŻ PORZĄDKU !!!

PS.Bardzo wszystkich przepraszam jeśli czegoś nie napisałem ale sam jestem w sprawach PC laikiem.
Bardzo się cieszę jeśli udało mi się pomóc w rozwiązaniu problemu z dźwiękiem w PC i
NAMAWIAM WSZYSTKICH DOBREJ WOLI ABY JEŚLI UDA IM SIĘ ROZWIĄZAĆ JAKIŚ PROBLEM Z PC TEŻ SIĘ PODZIELILI Z INNYMI !

POZDRAWIAM ! ! !
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak naprawić winampa