Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem - częste niebieskie ekrany śmierci typu THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER

Problem - częste niebieskie ekrany śmierci typu THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
Witam, od pewnego całkiem już długiego czasu obserwuję pewien problem z moim komputerem.

Kiedy próbuję sobie trochę pograć w jakąś odrobinę wymagająca od peceta grę, po maksimum kilkunastu minutach obraz się blokuje, po czym pojawia się Niebieski Ekran Śmierci i następuje restart komputera.
Jednak nie dochodzi on do skutku, w okolicach kiedy powinien ładować się Windows, nagle znika sygnał z komputer do monitora i sprzęt pozostaje w takiej stagnacji. Pomaga tylko wyłączenie i odłączenie na jakąś minutę od prądu, wtedy startuje normalnie, jednak przy próbie pogrania znowu dzieje się to samo.

Problem narastał od paru miesięcy, teraz stał się nie do stolerowania. Od święta, w niektórych tytułach zablokowanie obrazu kończy się tylko wyrzuceniem do pulpitu i komunikatem o błędzie.

Zidentyfikowałem wyświetlający się bluskrin jako typ 0X100000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER

Prawdopodobnie więc winowajcą jest GPU, spróbowałem zainstalować najnowsze sterowniki od producenta. Nic to nie dało. Z resztą na starych sterach dawniej wszystko działało bez zarzutu.

Co mogę w tej sytuacji zrobić by pozbyć się problemu? Czy wymiana karty graficznej jest konieczna i czy na pewno będzie skutecznym rozwiązaniem?

Podaję moją konfigurację:
Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3
AMD Athlon 64 X2 6400+ - 2 razy 3.2GHz
4 GB RAM
MOBO Asus M3N72-D
Asus GeForce 9500 GT - główny podejrzany

Obudowa CoolerMaster HAF 922
Zasilacz Chieftec APS 550S
[Obrazek: 15422.jpg]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Problem - częste niebieskie ekrany smierci.
Dobrze podejrzewasz. http://support.microsoft.com/kb/293078/pl.
RE: Problem - częste niebieskie ekrany śmierci typu THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
Czytałem. Nie ma szans, że to np jakimś cudem przegrzanie i np wymiana pasty pod radiatorem cos pomoże? Bo nadal jest tam fabryczna, a sprzęt ma swoje lata?
Albo np formacik i reinstal systemu, bo też działa od daawna? Może to coś pomóc, czy już raczej trzeba postawic krzyżyk na GPU?
RE: Problem - częste niebieskie ekrany śmierci typu THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
Raczej nie obwiniałbym sterowników skoro jak piszesz karta w ogóle się wyłącza. Wymiana pasty może pomoże a może nie. Prędzej byś musiał wymienić cały cooling a i wtedy nie ma pewności. Gdyby było chłodniej radziłbym na próbę zdjąć obudowę (jak będzie lepiej działać w chłodzie to chłodzenie do wymiany). Ewentualnie pożyczyć od kogoś mocniejszy zasilacz.
Cóż działała też dobrze na słabszym i starszym zasilaczu, więc małe szanse, ze to on. Buda mocno przewiewna, dużo radiatorów przestrzeni i dziur, więc to by musiało oznaczać, że coś się popsuło w prostym jak konstrukcja cepa kawałku metalu przewodzącego ciepło i plastikowym wiatraczku (tak wygląda chłodzenie w tej karcie) - nie wiem co tam może być nie tak oprócz ewentualnej pasty błagającej o wymianę...A tak mi się przynajmniej wydaje.
No, kurz też robi swoje. Rozbierz chłodzenie, wyczyść radiator (pędzelkiem powinno wystarczyć, może być woda z płynem do naczyń. tylko nie myj razem z wiatrakiem!), maźnij nową pastę i spróbuj wtedy. Jak nie pomoże czeka cię wymiana grafy.
Ok, tak zrobię, jeszcze podrzucę kumplowi zobaczę jak u niego będzie się sprawować.

Mówisz że problem oprogramowania, sterów czy samozaśmieconego Windowsa na pewno odpada i nie ma co się bawić w formaty?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
częsty niebieski ekranekran śmierci windows xpekran śmierci windows xp czy format pomożeekrany smierciniebieski ekran smierci xp