Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem dotyczący długości kabla RJ11

Problem dotyczący długości kabla RJ11
Witam. Mam pytanie dotyczące długości kabla RJ 11. Chodzi o to że w pokoju na dole mam gniazdko telefoniczne, komputer i odbieram internet poprzez router. A za kilka dni mam zamiar przenieśc komputer do pokoju u góry gdzie nie mam gniazdka. Czy istnieje możliwość kupienia dłuższego kabla od gniazdka<router? i czy jego długość będzie miała wpływ na jakość i szybkość internetu?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem dotyczący długości kabla RJ11
Teoretycznie są aukcje które sprzedają kable RJ11 na metry - sam wybierasz długość. Pytanie czy warto. Może lepszym rozwiązaniem byłoby połączenie bezprzewodowe? Na jakość i szybkość długość kabla ma wpływ - optymalna długość to 30 metrów na obecnych kablach, powyżej tej długości mogą wystąpić spadki jakości.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
długośc tego kabla wynosiłaby max 20 metrów. Posiadam komputer stacjonarny, więc musiałbym się wyposazyć w karte sieciową tak?
Tak, chyba że już ją masz.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
nie posiadam otóż to. Jaką kartke mógłbyś mi polecić w przyzwoitej cenie adekwatną do jakości?
Zastanowiłbym się nad taką kartą: http://www.proline.pl/?p=TL-WN951N - obsługuje protokół n, duża przepustowość i parę innych opcji. Jaki masz router?
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Router ModeCom- 420
No i teraz mam dylemat bo router nie należy do najlepszych więc prędkość połączenia i tak nie byłaby rewelacyjna oraz nie wykorzystałbyś wszystkich możliwości karty - chyba lepiej będzie zostać przy pierwotnym pomyśle z kablem. Lub rozważyć modernizację sieci tj. zakup karty sieciowej i routera ale nie przepadam za namawianiem ludzi na dodatkowe wydatki więc sam przemyśl na czym Ci zależy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
rj11 czy dlugosc kabla zalezy od predkosci internetujaki kabel rj11jaki kabel do rj11długość kabla do ruteradługość kabla do routeradługosc kabla od routera do pcdlugosc przewodu sieciowego spadek predkosciczy długość przewodu od rutera wpływa na jakość poloczeniaczy dlugosc kabla wplywa na jakosc polaczeniczy dlugosc kabla rj11 ma wplyw na predkosc internetu