Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem - karta graficzna ASUS DirectCU II GTX670.

Problem - karta graficzna ASUS DirectCU II GTX670.
Witam,

Otóż w nowo kupionym PC mam mały problem z Asus GTX670 DCII
Grając w Call of duty Modern warfare 3 , wchodząc do gry, zaraz po uruchomieniu 'rozgrywki' klikam wybierz klasę i ..pyk! gra się ścina, pc się ścina nic się nie włącza , pomaga reset. W GPU Tweak mam ustawione 980 Mhz , i tości drugie na '6008mhz'. Wiatraczki na auto , na 10 % w tym oto momencie jak piszę.
*Specyfikacje mojego PC:
-Asus GTX670 DC II 2GB 980MHz,
-Sandy Bridge i5 2500k 3.3 ghz
-2 x 4GB firmy Patriot (4GB PC3 - 10600 1333MHz CL9),
-MoBo: Gigabyte H61MA-D2V z PCI-E 3.0
-Zasilacz OCZ 550 W
CO mam robić? Teoretycznie ta gra powinna mi chodzić na Ekstra (tak też ustawione, AA x4, wszystkie 'suwaki' na ekstra, początkowo z synchronizacją pionową , potem bez i efekt taki sam).
Dodam, że Skyrim działa mi na 'maksymalnych' suwaczkach, ale raz stało się to samo , mianowicie taka 'zwiecha'. Ah, no i jeszcze jedno, grałem z kolegą w Black Ops'a na Anty-aliasingu x8 i x16 przez 4 godziny, żadnych wyrzucen, zwiech gry itp.

PC mam od wczoraj, każda pomoc mile widziana

pozdrawiam

świeżak
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem - karta graficzna ASUS DirectCU II GTX670.
Sprawdzałeś temperatury? Wszystko dobrze zamontowane?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Co do zamontowania - jestem prawie w 100 procentach pewien, że dobrze.
Screen z EVEREST w załączniku.

Własnie mi się znowu 'zaciął' w Black Ops tym razem. Zaczynam myśleć nad oddaniem do serwisu, w którym go zamówiłem.

Opiszę trochę 'dokładniej' typ 'zawieszenia': otóż komputer 'wyłącza' monitor i słyszę tylko dziwny dźwięk, jakby coś się 'przycinało'. Strasznie się martwię tym 'wybrykiem', nowy blaszak i już problemy..

pozdrawiam,

świeżak

Załączone pliki Miniatury

Mówisz o przycinaniu , możliwe że dysk ma jakąś wadę mechaniczną.

Zrób testy HDtune i porób screeny z zakładki health.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Oto screenshot z HDtune. Wszystko wydaje się OK. Oczy

screen w załączniku , pozdrawiam

świeżak

Załączone pliki Miniatury

Jeśli komputer się zwiesza, a nie np. sam automatycznie restartuje, to nie jest to wina zasilacza - jak ktoś mógłby podejrzewać, a wg mnie jest to wina sterowników.

Po zakupie karty, instalowałeś sterowniki z płyty CD dołączonej do karty czy pobierałeś aktualne sterowniki ze strony nV ? Jeśli instalowałeś z CD to proponuję całkowite je usunięcie, pobranie najnowszych i ich instalację.
Podobnie zresztą w przypadku jeśli masz najnowsze sterowniki - reinstalka, ale najpierw całkowicie obecnych sterowników za pomocą Driver Cleaner Oczko

Pozdrawiam
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Ave: Z tego, co mi mówił człowiek który to składał, sterowniki instalował chyba do wszystkiego. Ja sam parę godzin temu pobrałem najnowszy sterownik od nVidia, a mianowicie wersję 301.42 WHQL z poprzedniej - 301.22. Re-instalowanie sterowników zrobię za chwilę, jak czas pozwoli.Oczko

pozdrawiam,

świeżak

EDIT: Spytam się jeszcze, bo mnie to męczy, wina grafiki to raczej na pewno nie jest? Oczy . Nie dawno zainstalowałem GPUTweak od ASUS'a i nic nie zmieniałem co prawda, ale czy mogło to wpłynąć jakoś na kartę ?
Człowiek który to składał ? A to on instalował Ci system czy jak ?

Tak czy inaczej - pobierz program o którym pisałem, odinstaluj za jego pomocą obecne sterowniki do karty graficznej, zrób restart kompa i zainstaluj sterowniki od nowa.
GPUTweak nie zmienia ustawień karty graficznej - musiałbyś sam skorzystać z jego opcji i zapisać ustawienia dla trybu 3D. Inaczej sama instalacja nie zmienia ustawień pracy GPU. Jeśli jednak chcesz, możesz spróbować go odinstalować. Twoja decyzja.

To może, ale nie musi być wina karty. Póki co wyklucz kwestie software'u, a później się okaże czy to wina karty czy nie.
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Ave: Tak, on zamawiał części, składał oraz instalował sterowniki.
Co do sterowników - właśnie kończę pobierać je ze strony nVidii, może to nie ma różnicy, ale ostatnie sterowniki pobierałem ze strony ASUS'a, zajmowały 219 MB (dla porównania ze strony nVidii zajmują 202 mb), ale były tak samo nazwane z dopiskiem '301.41 whql' . Być może tu tkwi przyczyna..Oczko

pozdrawiam

świeżak
Wyrzuciłem, wyczyściłem, przeinstalowałem! I w grze 5 dodatkowych sekund zyskałem o,o'

Jest tak samo, jak było. Może trochę później się wyłącza, o jakieś 10 do 30 sekund, zwłaszcza po zmniejszeniu grafiki z ekstra na - wysokie .
Dodam, że w MW3 występuje przy wyłączeniu 'speszjalny' napis.
Jest to : Not recommended mode: switch fast to 1440:900. I z tym dźwiękiem..grr .

Wymiękam powoli.

pozdrawiam

świeżak
Pierwsze co to bym sprawdził GPU na innym PC. Oczywiście z dobrym zasilaczem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
gwarancja na karty graficzne asusasus gtx 670 top gwarancjaasus karta graficzna gwarancjagwarancja karty graficznej asus forumkarta graficzna asus termin gwarancjikarta graficzna na gwarancji 5 tygodniproblemy z gtx670