Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z Internetem (Vectra) kabel 8P8C

Ściana  Problem z Internetem (Vectra) kabel 8P8C
Witam,

jak już zdążyliście się domyślić piszę tu ponieważ mam problem. Mniej więcej 1,5 roku temu założyłem w mieszkaniu Internet z Vectry. Prędkość 100mb/s. Modem znajduje się w pokoju najdalej oddalonego od mojego, więc Wi-Fi u mnie na moim laptopie ma zasięg jednej w porywach do dwóch kresek. Sprawia to, że wczytywanie stron trwa, jak na dzisiejsze standardy po prostu wieki. Byłem i jestem z tego powodu bardzo, bardzo wkurzony (delikatnie pisząc). Napisałem do Vectry, wysłałem im screena ze Speed Testu, który wykazał, że to ich Wi-Fi 100mb/s u mnie na lapku to max 8mb/s. Wykonałem jakieś tam testy programami do sprawdzania natężenia sieci w najbliższej okolicy. Mieszkam w Wawie więc, jak nie trudno się domyślić jest tutaj sieć na sieci. Panowie od Vectry postanowili zmienić częstotliwość nadawania. Pomogło. Niestety na krótką chwilę. Postanowiłem więc przełączyć się na sieć kablową. Zakupiłem przewód 8P8C, poprowadziłem go od Modemu do mojego Lapka. Pomogło. Niestety również na krótką chwilę. Pojawił się bardzo denerwujący i irytujący problem. Sieć rozłącza się ok. 15-20 razy na minutę. W prawym dolnym rogu ekranu na pasku startowym (Win 7 HP) jest ikonka komputerka z kabelkiem - zmienia się ona na ikonkę z czeronym X, a potem pojawia się niebieskie kółko (łączenie z siecią), znów ikonka komputera z kablem i po kilkunastu sekundach koło się zatacza. Nadmieniam iż obie wtyczki są poprawnie wsadzone i do Modemu i do Lapka. Restartowałem Modem. Nic nie pomogło. Nie mam już sił i pomysłów. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny i rozwiązanie mojego problemu. Chciałbym zacząć normalnie korzystać z Internetu. W domu rodzinnym również mam Internet od Vectry 100mb/s i również ten sam modem i tam nie mam żadnych problemów z siecią wi-fi.

Modem: CISCO EPC3928
Laptop: Dell Inspirion 5720
Windows 7 HP

Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
RE: Problem z Internetem (Vectra) kabel 8P8C
Jak zachowują się w tym czasie diody modemu?
Słyszałeś o technologii Powerline?
[Obrazek: userbarpcf.gif]
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Dioda od mojego kabla - mryga sobie. Pozostałe diody świecą cały czas.
Nie słyszałem o tej technologii, ale jeśli wiąże się ona z kolejnym wydaniem przeze mnie pieniędzy to wolę nie słyszeć. Podpisałem umowę, płacę, więc powinienem mieć porządnie działający Internet. Dodatkowo dokupiłem kabel, co już jest wydatkiem i nadal nie korzystam z tego, za co płacę. Internet w domu działa ten sam dostawca, ten sam modem i ten sam laptop, a w mieszkaniu już nie działa tak jak powinien.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
Sprawdź ten kabel w domu rodzinnym- może być uszkodzony. Jeśli w domu rodzinnym- okaże się sprawny - będziemy szukać dalej.
[Obrazek: userbarpcf.gif]
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne