Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z SATA II

Problem z SATA II
Witam,
Mam problem płytą główną gigabyte 965p-s3, a raczej z wejściem SATA II, otóż gdy podłączam do niego jakikolwiek dysk to system łapie zwiechy co parę minut, jestem pewny, że problem nie leży po stronie zasilacza bo już wymieniłem na markowy, próbowałem resetować BIOS ale nadal to samo, siedzę teraz na drugim dysku HDD podpięty pod GSATA ale jest on znaczniej wolniejszy od SATA II (wcześniej przez te problemy przepiąłem HDD na GSATA), a ostatnio kupiłem dysk SSD i chciałem przejść na SATA II, w BIOSie po kupnie SSD przestawiłem na AHCI, zainstalowałem Windowsa i działał przez 1 dzień, teraz łapie zwieche przy ładowaniu systemu i sie resetuje, na GSATA wcześniej go instalowałem i działał normalnie ale prędkość była ponad 2 razy mniejsza. Przeszukałem internet ale nigdzie nie było do tego rozwiązania i już nie mam pojęcia co robić...

AtEdit
Ostatecznie mógłbym kupić jakiś kontroler do SATA II by już się z tym nie bawić, trochę mam dość po paru dniach rozkminiania o co może chodzić, bo pewnie ten mi się uszkodził, tylko nie mam pojęcia jaki kupić
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem z SATA II
Ile wiosen liczy twoja płyta główna?
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Komputer kupiłem w 2007 roku jakoś więc trochę już na karku ma.
A pytanie czy ten kontroler http://www.ceneo.pl/5663206 pasowałby do tej płyty?
Podaj konfigurację komputera.
Płyta główna Gigabyte 965p-s3
Procesor Intel Core 2 Quad Q8300
5GB DDR2 800MHz PC-6400
Radeon HD 6770 1GB
Zasilacz Chieftec GPA-500S
Windows 7 Ultimate 64bit, SP1
Wiesz o tym że twój procesor nie jest oficjalnie wspierany przez tę płytę główną? To zabytek, tutaj problem może stanowić wszystko od procesora poprzez różne moduły pamięci RAM a skończywszy na karcie graficznej.
Poprzednio miałem Core 2 Duo E4300, tzn. od początku z tą płytą gdy składałem PC i wszystko było w porządku, nagle coś zaczęło się dziać i wymieniłem przez to zasilacz bo myślałem, że to z jego winy lecz nadal nie poskutkowało, kartę graf też miałem inną i także to samo
Obawiam się że płyta główna kończy żywot.
Też tak myślę, ale jeszcze jedno pytanie które zadałem powyżej, czy http://www.ceneo.pl/5663206 ten kontroler podejdzie pod tą płytę? Bo nie ma chyba innej lepszej alternatywy.
W tej cenie dostaniesz używaną płytę z SATA2 na pokładzie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
problem SATAII 1problemy z sata

Skocz do: