Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z Wi- Fi

Problem z Wi- Fi
Witam . Posiadam niemały problem z połączeniem bezprzewodowym . Mianowicie . Robiąc coś ( czy to przeglądanie sieci , czy granie w jakieś sieciowe gry ) moje połączenie często jest zrywane lub ( w przypadku gier ) mam niewyobrażalnie wysoki PING przez co dalsza gra jest niemożliwa . Kiedyś miałem podobny problem . Wówczas pomogło zmienienie (w routerze ) zabezpieczenia z WPA - PSK na WPA2 - PSK i włączenie FIPS w komputerze ( nie wiem do końca do czego to służy). Jednak problem wrócił . Zauważyłem dziwną rzecz . Gdy świeci słońce i ogółem jest ładna pogoda , internet rozłącza się lub posiadam wysoki ping. Gdy pogoda jest trochę gorsza ( nie chodzi mi o deszcz) , wtedy w miarę dobrze to działa ( lecz nie do końca ) . Myślałem , że jeśli jest ładna pogoda to internet powinien śmigać jak talala . Dodam , że na innych urządzeniach (telefony) , internet działa dobrze . Zapomniałem dodać jakim sprzętem dysponuje .
Posiadam laptopa HP Pavilion g6 z Windowsem 10 (aktualizacja z 8.1) . Router to Pentagram Cerberus [P 6360] . Karta sieciowa ( jeżeli się nie myle ) to : Ralink RT3290 802.11bgn Wi- Fi Adapter. Tak jak wcześniej napisałem , łączę się bezprzewodowo z routerem , który znajduje się 4 metry ode mnie .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do: