Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z bootowaniem czegokolwiek

Problem z bootowaniem czegokolwiek
Witam.

Mam taki problem, posiadam Laptopa Y700-15ISK, coś zwarło płyte główną, sądząc po tym jak wygląda po rozbiórce, stwierdziłem ze lepiej bedzie zakupić używana z allegro i raz dwa przełożyć, ponieważ jest mi laptop potrzebny do pracy.

Po przełożeniu płyty głównej, mam problem z rozruchem czegokolwiek

Próba uruchomienia systemu który był zainstalowany na dysku M2 -> BSOD Unsupported Procesoror bądź drugi -> Memory_Management na starcie

Próba uruchomienia instalacji z pendrive (UEFI) -> boot loop z logiem lenovo
Próba uruchomienia instalacji Windows 7 -> BSOD 0x00000050 podczas wczytywania plików
Próba instalacji przez PXE - boot loop z logiem lenovo
W biosie w miejscu numerow seryjnych laptopa  - napis INVALID

Próbowałem na innych pamieciach ram, z innym dyskiem, nawet bez dysku -> bez roznicy
Pendrive były przygotowane zarowno przez Media Creation tools jak i przez rufusa. Na drugim laptopie dzialaja bez problemu.

Uszkodzona płyta główna, problemy z biosem, czy coś zle robie? Odsyłać? Ponoć testowana... :-D

Z góry dzięki za pomoc
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Problem z bootowaniem czegokolwiek
Może to być płyta ale równie dobrze ram czy dysk mogły oberwać . Ram przetestujesz botowalnym z poziomu biosu programem Memtest86 wypalasz na płytę czy pena i odpalasz z tego komputer . Minimum 2 godziny na kość najlepiej kości testować po jednej jeśli masz dwie .

Dysk SSD szczerze mówiąc nie wiem czy się da to przetestować bez jego podmianki . Co się stało że płyta padła ? Tak sama z siebie ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne