Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z chłodzeniem Core Quad Q8200

Ściana  Problem z chłodzeniem Core Quad Q8200
Witam mam pytanie odnośnie temperatury działania tego procesora,problem jest w tym każdy program pokazuje całkowicie inną temperature (różnica 30-40 stopni ! ) i nie wiem któremu mam ufać.

Screen z programów

Drugi problem jest taki ze radiator jest zimny więc na początku myślałem że źle nałożyłem pastę ale po kolejnych 4 próbach odpuściłem... chłodzenie procesora to Arctic Cooling Freezer 7 PRO a pasta to Arctic Cooling MX-2

Kolejny problem jest taki że system widzi tylko 2 rdzenie zamiast 4 w msconfig nie ma możliwości wyboru 4 rdzeni.

Prosił bym o szybką pomoc bo nie wiem jaka jest faktyczna temperatura tego procesora...
Intel Core I5 2500K Scythe Ninja 3 ASRock P67 Pro3 8Gb Kingston HyperX Genesis 1600MHz cl9 Sapphire HD7870 Samsung HD502J Corsair HX520
[Obrazek: 4yh1tc.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem z chłodzeniem Core Quad Q8200
Rzeczywiście pokazuje tylko 2 rdzenie. Zmieniałeś coś w biosie? Sprawdź na markowym zasilaczu minimum 400W.
Odnośnie temperatur procesora: przecież Aida i HWM pokazują mniej więcej takie same temperatury rdzeni (core). A ogólna temp. procka (której nie należy mylić z temp. rdzeni), jest - na pewno - w Aidzie pokazywana niepoprawnie. W HWM niewiadomo, bo nie dałeś całego obrazka. Natomiast wynikom z EasyTune do końca nie można zaufać (przede wszystkim dlatego, że nie ma do czego porównać). Daj jeszcze screen ze SpeedFana razem z obrazkami z HWM i ET.
 Przeglądarka: opera
Więc tak problem z ilością rdzeni rozwiązała aktualizacja biosu oraz format,natomiast w sprawie temperatur jest tak samo dodaje screen z real temp.

[Obrazek: index.php?app=core&module=attach&section...h_id=48512]

A jeszcze takie cosio zauważyłem,po obciążeniu na 100% wszystkich rdzeni temperatura wzrosła tylko o 4-5 stopni na każdym z rdzeni.

Edit:
Zmieniłem chłodzenie na box intela i jest dokładnie taka sama temperatura a radiator jest zimny

możliwe jest żeby procesor posiadał uszkodzoną czujkę temperatury ?

Najciekawsze jest to że obciążyłem procesor na ok 10 min szybki restart wejście do biosu i temperatura 39 stopni

już nie wiem co mam o tym myśleć...

Edit: poszukałem trochę w google i znalazłem kilkanaście podobnych tematów i we wszystkich temperatury są takie same jak u mnie może te procesory miały jakąś wadę fabryczną ?
Intel Core I5 2500K Scythe Ninja 3 ASRock P67 Pro3 8Gb Kingston HyperX Genesis 1600MHz cl9 Sapphire HD7870 Samsung HD502J Corsair HX520
[Obrazek: 4yh1tc.png]
(08.08.2012, 20:03)barto1997 napisał(a): Więc tak problem z ilością rdzeni rozwiązała aktualizacja biosu oraz format,natomiast w sprawie temperatur jest tak samo dodaje screen z real temp.

[Obrazek: index.php?app=core&module=attach&section...h_id=48512]

A jeszcze takie cosio zauważyłem,po obciążeniu na 100% wszystkich rdzeni temperatura wzrosła tylko o 4-5 stopni na każdym z rdzeni.

Edit:
Zmieniłem chłodzenie na box intela i jest dokładnie taka sama temperatura a radiator jest zimny

możliwe jest żeby procesor posiadał uszkodzoną czujkę temperatury ?

Najciekawsze jest to że obciążyłem procesor na ok 10 min szybki restart wejście do biosu i temperatura 39 stopni

już nie wiem co mam o tym myśleć...

Edit: poszukałem trochę w google i znalazłem kilkanaście podobnych tematów i we wszystkich temperatury są takie same jak u mnie może te procesory miały jakąś wadę fabryczną ?
Co do wady fabrycznej to wątpię. Daj screena pod obciążeniem z HW Monitor. Jaką masz obudowę jakieś dodatkowe wentylatory posiadasz?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
nie pokazuje temperatury quad