Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z filmem.

Problem z filmem.
Dostałam film w formacie avi, który zgrywany był z VHS'a i po uruchomieniu w subedit playerze ukazały mi sie kolorowe mazy, przez cała długość tak właśnie jest, w dodatku nie ma dźwięku. DivFix, którym usiłowałam go poprawić nie wykrywa żadnych błędów... Tak jakoś przypadkiem uruchomiłam go w programie VLC media player i okazało się że tam wszystko jest OK, czysty obraz i dźwięk... Wie ktoś czym to może być spowodowane? Problem w tym że ten program nie odtwarza napisów...

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Problem z filmem.
ALLplayera sobie zainstaluj. A nie męczysz się z jakimś syfnymi programami.
Lokaty i konta bankowe z premią 50zlZaKonto.pl zyskaj od 50 do 200 zł premii

W każdym programie, również w All playerze film wygląda jak kolorowa pulpa. OK jest tylko w VLC LOL

Spróbuj odinstalować zainstalowane wcześniej kodeki i zainstaluj nowe FFDshow kodek lub jezeli zgłosi błąd instalacji (ok 2% komputerów zgłasza problem) to zainstaluj Klcodec no i tak jak Two_M polecam All Playera. Jeżeli masz Kartę Grafiki do GF 4 to All Player 16 2.1 TEST 16 a jeżeli od FX 5200 to All Player V2.3. potem wejdź w nim w młoteczki czyli setup i wybierz (jezeli masz Internet) LiveUpdate a tam na Sprawdź i na koniec Pobierz/Napraw. Przez kilka chwil porzeźbi i za chwilę będziesz miał tego czego pragniesz, czysty piękny film z tekstem. (zakładam, że wszystko z Kartą Grafiiki jest ok )
goombay
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Shy  RE:  Problem z filmem.
lilandrah napisał(a):W każdym programie, również w All playerze film wygląda jak kolorowa pulpa. OK jest tylko w VLC LOL
Nie wiem co miało znaczyć LOL Ysz. No to zainstaluj najnowsze xvidy, albo posłuchaj rady goombay i zainstaluj cały pakiet FFDshow.
Lokaty i konta bankowe z premią 50zlZaKonto.pl zyskaj od 50 do 200 zł premii

Zainstaluj FDDShow i AC3Filter to powinno pomoc.

PS: Instaluj jak leci nic nie zmieniaj w ustawienich przy instalacji!
Mateusz, nie mieszaj bo gdy ma stare kodeki to może narobić bigosu a poza tym AC3FILTER jest zaimpementowany w FDDshow. Podstawą jest odinstalowanie starych kodeków, które mogą powodować obecną sytuację.
Dwie linijki do góry dokładnie opisałem co ma zrobić. Mało tego to gdy uda się zainstalować FFDshow to nawet często i WMP zaczyna czytać napisy z pliku TXT. znajdujące się w jednym katalogu z filmem DivX.
goombay
Pierwszą rzeczą o jakiej pomyslałam było uaktualnienie kodeków ale to nic nie dało. W subedicie idą kolorki, za to Allplayer stwierdza że "brak filmu"...
Tylko VLC go odtwarza, ale to nie jest stricte odtwarzacz tylko program do podglądu nie do końca ściągniętych filmów...
Nie wiem o co może chodzić, może jest jakoś źle zakodowany...

A może jest dla nich "za mocno" skodowany Ysz Próbowałaś używać jakichś packów, zeby otworzyć ten film?
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: opera
ściągnij sobie FFDShow 01.12 może pomoże.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne