Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z filmem HD - gdy dodam napisy SRT film spowalnia.

Problem z filmem HD - gdy dodam napisy SRT film spowalnia.
Witam.
Mam następujący problem. Ściągnąłem sobie film niezłej jakości w rozdzielczości 1080p. Film chodzi płynnie, ale kiedy odtwarzam go z napisami SRT wyraźnie spowalnia, co powoduje, że obraz i dźwięk nie trzymają się kupy. Bez napisów wszystko jest ok.
Jak sobie z tym poradzić? Bardzo proszę o pomoc.
Dodam jeszcze, że używam Media Player Classic razem z K-Lite Codec Pack.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Problem z filmem HD
zamien srt na inny moze przyspieszy ale jesli ogolnie OSD (on screen display) spowalnia sprawe to nic nie da.

masz mpc i k. skoro masz k to masz pewnie ffdshow.

najpierw - moze pomoze- ustaw "renderer" na vmr7 w opcjach "output"

jesli dalej tnie to upewnij sie ze mpc uzywa ffdshow do tego filmu:
menu: play -> filters -> ffdshow video decoder <- to powinno tam byc

jesli tego tam nie ma to w opcjach mpc w internal filters odznacz najlepiej wszystko (zapisz sobie co odznaczasz by potem wrocic)
teraz ffdshow powinien przejac kontrole

jesli dalej tnie to w ffdshow "video decoder configuration" znajdz zakladke "crop", uaktywnij i ustaw jakies uciecia na gore i dol - to tylko gdy film ma "zakodowane" czarne pasy u gory i z dolu - po prostu je wytniesz - a to przyspieszy sprawe i to bardzo - ja tego czesto uzywam dla notebooka - bo jest za wolny do "ciezkich" kodekow.
mala poprawka - moze bedziesz musial zostawic w "internal filters" 2 pozycje:
- matroska
- mp4/mov
jeszce jedno (wpadlo mi to do glowy po przeczytaniu posta by grejpfrut w innym temacie):

napisalem: ustaw vmr7 (renderless) bo napisy wyswietlisz tylko tu i w vmr9 ale mozesz ustawic overlay (najszybsze) i wtedy napisy musisz puscic przez ffdshow by je zobaczyc.
jeszcze jedno do glowy mi przyszlo:
w ffdshow upewnij sie ze "deinterlacing" jest wylaczony - odciazy procesor
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie8
Niestety żadna z twoich metod nie podziałała, a ostatnia jest zbyt drastyczna. Jednakże, zauważyłem, że kiedy odtwarzam film w programie BESTplayer problem spowolnionego obrazu znika, ale za to, w napisach zamiast polskich znaków typu "ą", "ę" pojawiają się jakieś dziwne znaczki. Czemu?
musisz zmienic strone kodowa na polska: iso... nie pamietam ileWesoły -ale moze w tym best player jest po prostu napisane: napisy i mozna wybrac z pull down menu: polska
w mplayerze to jest: cp1250
iso 8859-2
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nie wiem, co jest z tymi napisami nie tak, że nie chcą poprawnie działać. Są ok tylko jak odtwarza je ffdshow. Jeśli wczytam je przez jakiś program typu BESTplayer, to nie ma polskich znaków. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby działały poprawnie. Kombinowałem coś na stronie http://konwerternapisow.pl/ ale nie wyszło.
moze program ma ustawione jako domyslne "unicode" - tylko zgaduje bo nie uzywam tych programow - jesli tak to zaciagnij np notepad++, otworz napisy, w menu wybierz "encoding" -> "convert to utf 8" potem "save" i sprobij teraz tym bestplayerem.
zciagnalem tego BP - w opcjach pod "napisy" masz "inne opcje" (na samym dole) i takie cos jak "zestaw znakow czcianki napisow" - ustawiaj to az napisy beda wyswietlac polskie znaki wlasciwie.
RE: Problem z filmem HD - gdy dodam napisy SRT film spowalnia.
Nic to nie daje. Próbowałem innych programów i to samo. Napisy w innych filmach są ok.
Co jest z tymi napisami, że ffdshow czyta je poprawnie, a jeśli czyta ja jakiś program, to polskie znaki się piep**ą.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
napisy srt i problem z filmemdlaczego po dodaniu napisow do filmu mi spowalnia filmffdshow spowalniafilm spowalnia w bestplayerzekmp spowalnia flimproblem zamula komputer przy filmach 1080p