Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z fpsami w laptopie ideaPad

Problem z fpsami w laptopie ideaPad
Cześć, kupiłem miesiąc temu laptop IdeaPad L340-15IRH Gaming i do momentu którejś aktualizacji na baterii chodził na pełnych obrotach co znaczy że podczas grania w Cs Go/Lol miałem wysoką ilość fpsów pracując TYLKO na baterii. Teraz żeby laptop działał na 100% (do póki bateria się nie rozładuję) musi być cały czas na kablu co raczej nie jest zbyt dobre dla laptopa. (kiedyś na baterii/teraz na kablu = 100+fps. Teraz na baterii 30fps) Tutaj pytanie, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Domyślam się że jest to jakaś opcja oszczędzania baterii ale nie wiem jak to zmienić. Zmieniałem opcje zasilania ale z marnym skutkiem, stworzyłem nowy plan [wysoka wydajność] ale dał tylko tyle że obraz był jaśniejszy no i ekran nie gasł...

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Problem z fpsami w laptopie ideaPad
Na samej baterii ustawy tryb wysoka wydajność w panelu zasilania lub Lenovo Management.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Niestety ale to nie w tym tkwi problem. Nic nie pomogła zmiana na wysoką wydajność w opcji zasilania i w Centrum mobilności systemu (ppm na baterie i druga opcja po "opcji zasilania") a Lenovo Management po wpisaniu w wyszukiwarce systemowej nie zostało znalezione.
Czy na pewno masz zainstalowane wszystkie sterowniki, aktualizacje systemowe?
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Możesz jeszcze spróbować odblokować "Najwyższą wydajność:
https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Nie-...odblokowac
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Odblokowałem "najwyższą wydajność" i mimo tego na baterii bez zmian, dopiero przez podłączenie kabla, laptop zaskoczył na wyższy bieg.
Mówisz ze winna jest "jakaś" aktualizacja, możliwe ze ta aktualizacja właśnie to unormowała, by na baterii teraz działał lapek dłużej i nie na najwyższym biegu jak to mówisz. Usunięcie tej aktualizacji, cofnięcie systemu do punktu przed tą aktualizacją może pomóc. Co z tymi sterownikami jak pytał kolega? Nie sadze by to w tym przypadku pomogło, ale warto zaktualizować obecne, wgrać brakujące sterowniki. Zobacz do tego darmowy program "SnailDriver", wyszukuje on sam, pobiera i aktualizuje potrzebne sterowniki. Co jeszcze można spróbować zrobić... ręcznie spróbować edytować plan zasilania i tam ustawić wszystko na max.
https://forum.pcformat.pl/Aktualizacja-s...ilDriver-t
Wszystko jest aktualne. Widać tak to musi być. Mam nadzieję, że szybko nie popsuję się bateria przez częste podłączanie zasilacza.
Nie, zawsze pamiętaj tylko by też na tydzień rozładować całkiem baterie i naładować.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne