Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z instalacja systemu w miejsce Linpus Linux v9.2--Acer Extensa 5220

RE: Problem z instalacja systemu w miejsce Linpus Linux v9.2--Acer Extensa 5220
Poczytałem pościągałem wgrałem i nie bardzo wiem jak połączyć w nlite tych plików z xp coś robię źle WIEM o tym wiec proszę o jakąś przejrzystą krótką
w formie instrukcje jak to zrobić .
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Witam wczoraj kupilismy tego laptopa Acer 5220 i ma wgrany linpus linux zrobilismy by czytał w cd i jak wkładamy płytkie z xp to zaczyna instalowac ale po czasie wyskakuje bład ze nie widzi dysku twardego, na dodatek próbowalismy wgrac mandrive linux ale tez idzie do pewnego momentu jak mamy wybrac sterownik i wybieramy obojetnie jaki i zzowu jest bład, kumpel mnie nastraszył ze te acery maja do siebie ze wypinaja im sie dyski twarde ale czy jakby nie czytał dysku to czy wogóle zaczał by działac pomózcie bo zamisat cieszyc sie z laptopa jestem załamana
kurcze a gdyby nie widziało dysku to wogóle działałby laptop?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Witam
Robie tego lapka dla klienta no i dawno na taką mine sie nie nadziałem.
Pozyczyłem flopa na usb i juz bylem :D. a tu zonk. wrzuca sterowniki przez f6, nastepnie tworzę partycje formatuje i wyskakuje mi informacja wloz oznaczony dysk intel matrix storage cos tam driver.
Juz mam dosć. Teraz jescze integruje winde ze sterami. Moze ktos jednak sobie poradził z tym cudakiem? Prosze o rade please
~Anonim napisał(a):Witam wczoraj kupilismy tego laptopa Acer 5220 i ma wgrany linpus linux zrobilismy by czytał w cd i jak wkładamy płytkie z xp to zaczyna instalowac ale po czasie wyskakuje bład ze nie widzi dysku twardego, na dodatek próbowalismy wgrac mandrive linux ale tez idzie do pewnego momentu jak mamy wybrac sterownik i wybieramy obojetnie jaki i zzowu jest bład, kumpel mnie nastraszył ze te acery maja do siebie ze wypinaja im sie dyski twarde ale czy jakby nie czytał dysku to czy wogóle zaczał by działac pomózcie bo zamisat cieszyc sie z laptopa jestem załamana

Dyskiem sie nie martw, tez mi nie wykrywalo w xp i tez nie moglem wgrac mandrivy.
Windows xp nie laduje interfejsu AHCI i przez to nie widzi dysku. Jak masz mozliwosc to kup sobie Viste i wszystko bedzie dzialac . A jak szkoda ci kasy to sciagnij z neta;P.
No chyba ze znasz kogos kto sie zna dobrze na komputerach to popros o pomoc( na wczesniejszej stronie jest opis co zrobic zeby odpalic xp na tym lapku)
Mam podobny problem z Extensą 5200. Przy instalacji XP wyrzuca błąd o zamknięciu dla zapobieżenia uszkodzenia komputera, bla bla blaOczy, Następnie: Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca,spróbuj zmienić kartę video, skontaktuj się w sprawie aktualizacji BIOS itp.

W informacji technicznej jako problematyczny sterownik podaje pci.sys

Który driver muszę podmienić ze strony, by to dziadostwo wreszcie ruszyło?
Vista instaluje sie bez problemu i widzi cały dysk tylko trzeba poczytać komunikaty i usunąć to co niepotrzebne założyć partycje jak należy i widzi cały dysk . Madrivę 2007 też mama wgraną na laptopiku 5220 i nie było żadnego problemu chodzi super co nie można powiedzieć o Viście dlatego szukam wyjścia jak tu zainstalować XP .
nic nie trzeba robic jak sie niechce...

w biosie zmieniacie jedna funkcje
i xp instaluje sie bez problemu

wylacza sie ahci i wlacz ide...i po problemie
w visicie tez ladnie smiga ten lapek....stery sa i do xp i do visty...

mam ten laptop juz od dluzszego czasu i nie mam z nim problemow gierki chodza, bateria trzyma prawie 2godzi..(ogladanie filmu) i pozatym ok
~Anonim napisał(a):nic nie trzeba robic jak sie niechce...

w biosie zmieniacie jedna funkcje
i xp instaluje sie bez problemu

wylacza sie ahci i wlacz ide...i po problemie
w visicie tez ladnie smiga ten lapek....stery sa i do xp i do visty...

mam ten laptop juz od dluzszego czasu i nie mam z nim problemow gierki chodza, bateria trzyma prawie 2godzi..(ogladanie filmu) i pozatym ok

a powiedz mi gdzie to dokładnie w biosie jest kazdy mówi cos innego mam od soboty tego laptopa i nadal lezy w szafie kupiłam sobie do niego iPLUSa i nie moge tez z tego skorztstac Wesoły
wiec powiedz krok po kroku gdzie dokładnie gdzie zmieniamy to w biosie
dzieki wielkie
Kasnoe, dlaczego nie skorzystasz z "instrukcji" z pierwszej strony tego tematu? - Instrukcja (prawie) krok po kroku jak zainstalować XP integrując sterowniki F6 SATA..... W czym jest problem?

Zmiana z SATA na IDE jest w biosie w menu MAIN - na samym dole i zwie się SATA Mode - i domyślnie jest ustawione na [AHCI Mode]
Ja mam najnowszą wersje Biosa v1.1.8 (czy tam 1.18) i nie wiem czy w poprzednich wersjach ta opcja jest dostępna !! Poza tym nie polecam stosowania tego rozwiązania - dysk twardy "podobno" oferuje tylko połowe swoich możliwości! a dodatkowo są jakieś problemy ze sterownikami !! (ale to są tylko pogłoski - także nie wiem nie próbowałem)
Powodzenia!

PS. Jeśli potrzebujesz sterów dla AHCI do zintegrowania z XP to moge ci je podesłać na maila - podaj swój adres na prywatnej wiadomości.

Narka.
~Anonim napisał(a):Kasnoe, dlaczego nie skorzystasz z "instrukcji" z pierwszej strony tego tematu? - Instrukcja (prawie) krok po kroku jak zainstalować XP integrując sterowniki F6 SATA..... W czym jest problem?

Zmiana z SATA na IDE jest w biosie w menu MAIN - na samym dole i zwie się SATA Mode - i domyślnie jest ustawione na [AHCI Mode]
Ja mam najnowszą wersje Biosa v1.1.8 (czy tam 1.18) i nie wiem czy w poprzednich wersjach ta opcja jest dostępna !! Poza tym nie polecam stosowania tego rozwiązania - dysk twardy "podobno" oferuje tylko połowe swoich możliwości! a dodatkowo są jakieś problemy ze sterownikami !! (ale to są tylko pogłoski - także nie wiem nie próbowałem)
Powodzenia!

PS. Jeśli potrzebujesz sterów dla AHCI do zintegrowania z XP to moge ci je podesłać na maila - podaj swój adres na prywatnej wiadomości.

Narka.

dzisiaj dałam laptopa znajomej ta ma zawiesc jutro do mojej pracy i dac informatykom zobaczymy co oni zrobia...mam nadzieje ze jutro bede juz mogla z niego korzystac Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
linpus linux livecd edition v9.2linpus linux livecd edition v9.2 jak zainstalowaćlinpus linux edition v9.2linpus linux livecd edition v9.2 co robiclinpus linux livecd edition v9.2 jak do biosuextensa 5220 po instalacji xp nie bootujeplik iastor.sys wywołał niespodziewany blad 32768błąd 32768 w wierszu 3540asf configuration aceracer linpus live cd