Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z internetem - nie łączy

Problem z internetem - nie łączy
Witajcie. Ostatnio wchodzę na kompa, łączę z routerem przez Wifi. Czekam, czekam. I coś się nie łączy. połączyło się, ale pisze, że dostęp jest ograniczony. Wybrałem diagnozuj problem, ale tam hest napisane ze karta sieciowa jest jakas zła, albo własciwosci trzeba zmienic, ale tam za bardzo nic sie nie da zmienic. Co zrobić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Wesoły System to Windows Vista.

Ps. Teraz siedze na notebooku.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem z internetem - nie łączy
Wyłącz wszystkie urządzenia. Włącz kolejno:
- router,
- tytułowy PC,
- notebook.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
..Nie pomogło Smutek Wyłączałem router, notebook, pc miliony razy, uruchamiałem ponownie i nic
Podaj model karty sieciowej i rutera. Jaki jest ustawiony standard WiFi? Próbowałeś z wyłączonymi zabezpieczeniami? Przez WPS też jest problem?
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
To laptop. Jak napisałem pc to pomyłka błąd..
Na telefonach i na notebooku internet działa przypominamKwaśny

(03.04.2014, 22:17)Bodzio Chomik napisał(a): Podaj model karty sieciowej i rutera.

Screen z kartami sieciowymi:
[Obrazek: xfq2va.jpg]

Model routera: ZTE ZXV10 W300 Series (badziew który dostałem gdy brałem internet)
[Obrazek: 4128986617]

(03.04.2014, 22:17)Bodzio Chomik napisał(a): Jaki jest ustawiony standard WiFi? Próbowałeś z wyłączonymi zabezpieczeniami? Przez WPS też jest problem?

Nie wiem, i nie wiem jak to sprawdzićKwaśny Poradźcie. Nie jestem w tym biegły..
Odinstaluj sterowniki od Realtek'a i zainstaluj ponownie. Sprawdź czy połączeniu kablowym też problem występuje. Potem wyłącz wszystkie karty sieciowe oprócz Realtek'a i spróbuj ponownie.

Nie wiem jak na tych śmieciach od Orange(wówczas chyba TP) dostaje się do panelu konfiguracji. Poszukaj w instrukcji, ew. spróbuj domyślnym sposobem tj. przez przeglądarkę wpisując adres 192.168.1.1 Tam powinna być dostępna zakładka WiFi, albo WLAN, albo Wireless albo coś w tym guście. Tam powinien byś widoczny standard(mode). W podmenu security powinna być dostępna opcja zmiany standardu zabezpieczeń na "Open" A WPS to taki przycisk na obudowie rutera. Wciskasz go a potem przycisk na karcie sieciowej i automatycznie łączy.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
Wykluczamy działanie oprogramowania złośliwego? Uruchamiałeś np jakiegoś ubuntu livecd? Zeby sprawdzić czy inny system na tym sprzęcie łączy się bez problemu z netem? Ja tam bym jeszcze przeskanował viste jakimś antywirem mocnym (w sensie wysokiej wykrywalności), np. Gdata, chociażby wersją 30 dniową.
Problem rozwiązany. Oddałem sprzęt do znajomego informatyka i po sprawieOczko Coś się popieprzyło z kartami sieciowymi, utworzyły się jakieś wirtualne.. Wszystko naprawione. Dzięki za pomoc i odpowiedzi :D

-DO ZAMKNIĘCIA!-
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
wtyczka flash uległa awarii