Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z ip- wyjaśnić

Problem z ip- wyjaśnić
Witam, więc szukam nowego dostawcy internetu, i jest tam możliwość posiadania zewnętrznego adresu ip, dopłata 5 zł. Tylko, że ja nic nie rozumie, zewn czy wewn, na googlach aż patrzyłem ale i tak nie trafiło mi to do głowy. Czym to się różni,
Rapidshare, jak pewnie wiecie na NEo wystarczy się rozłączyć i połączyć i można ściągać, bo zmienia się ip i już nam nic nie blokuje, nie trzeba czekać.
Internet, który może bym brał to brałbym z zewn. ip, ale powiedzcie mi czy, bo on byłby podłączany drogą radiową, coś takiego, tzn oni by umocowali antene i kabel do komputera podłączyli, i czy ja mógłbym tak jak na Neo, że rozłączyłbym się jakoś(odpiął kabel?) i połączył (wpiął kabel?) i miałbym już inne ip? Proszę o odpowiedź, . . .
Nie pozdrawiam bo to głupio brzmi.... Skoro nawet Was nie znam...[/b]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Problem z ip- wyjaśnić
powiem tak dwa razy czytalem ten tekst i dopiero zakapowałem o co Ci chodzi, pisz jakoś normalnie, radiówki nie mają dynamicznego ip tylko stałe, więc zawsze będziesz miał takie samo IP(chyba że będziesz się łączył przez proxy)

A zewnętrzne i wewnętrzen ip to co innego
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Wewnętrzne IP jest bezpieczniejsze ponieważ będziesz w tedy w grupie osób, która ma identyczny adres IP w internecie (ale administrator będzie znał wsze "prawdziwe" adresy) przez co twój komp jest trudniejszy do zlokalizowania. Ja jednak polecałbym ci zewnętrzne IP gdyż możesz w tedy szybciej pobierać przez p2p oraz (gdyby zaszła taka potrzeba) masz możliwość założenia serwera FTP (internauci mogą zobaczyć i pobrać wybrane prze ciebie pliki wpisując w przeglądarę twój adres IP) i w ogóle ma zalety. Zmienne IP o którym piszesz polega na (jak sama nazwa wskazuje) zmienianiu IP. W przypadku Neo przypisywanie adresu następuje w chwili połączenia do serwera (ten serwer ma ich pełno i wybiera losowy dla ciebie). Niestety internety radiowe w ogóle albo bardzo rzadko mają taką funkcję.
A tak na przyszłość: pisz zwięźlej, tego się czytać nie da Smutek Najlepiej po napisaniu przeczytaj 2 razy i sprawdź czy napisałeś po polsku...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Dobra, teraz rozumiem, dzieki wielkie...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne