Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z klonem systemu.

Problem z klonem systemu.
Sytuacja wygląda następująco mam dysk HDD i 1 pusty SSD dysk HDD ma 2 TB HDD mam partycję 250 GB na system używając EaseUS Todo Backup 12.0 zrobiłem obraz systemu na dysku SSD w czasie działania systemu z optymalizacją SSD wszystko się dobrze zrobiło ale mam problem mianowicie mam teraz dwa identyczne systemy na 2 dyskach. Dysku nie chcę się pozbyć ponieważ na innych partycjach mam cenne dane ale gdy włączam komputer ładuje się stary system a gdy F11 startuję SSD toshiba 500 B to mam komunikat iż komputer nie widzi systemu i należy nacisnąć alt ctr del oczywiście jak zwykle to nie restartuje systemu ...
Jak zrobić by system widział dysk SSD i czy z systemu Windows 10 na SSD da się sformatować partycję systemową z dysku HDD by przerobić tenże dysk ta partycję na dysk z danymi. Najgorsze iż partycja nie jest pokazywana jako aktywna.BIOS to UEFI.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Problem z klonem systemu.
Pewnie nie sklonowałeś ukrytej partycji systemowej (ma zazwyczaj od 100 do 500 MB) i/lub sektora rozruchowego MBR/GPT.

https://youtu.be/pCLtwLRyvPw
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Zróbacz co sugeruje kolega. Dodatkowo w BIOS/EFI ustaw na sztywno rozruchu z dysku SSD.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Błąd jest oczywisty i do ogarnięcia. Dyski w UEFI należy przekonwertować na GPT. Zrobić najpierw kopię zapasową systemu (o ile zawiera ważne dane i aktywowane programy) najlepiej za pomocą Acronis True Image (są darmowe wersje dla dysków WDC i Seagate) ns dysku przenośnym USB. Następnie zainstalować na czysto Windows 10 na dysku SSD (przekonwertowanym do GPT). Następnie przywrócić poprzedni system zachowując małe partycje: zastrzeżone przez system i rozruchową UEFI (która będzie widoczna w systemie plików FAT 32. Przywracamy tylko partycję systemową na której jest Windows wybierając miejsce gdzie zainstalowany jest nowy system. Po pomyślnym przywróceniu nasz stary system uruchomi się bez problemu z SSD. HDD (wcześniej przekonwertowane z MBR do GPT będzie dodatkowym dyskiem ze wszystkimi partycjami jakie na nim są. Możliwe że niektóre partycje będą niewidoczne wówczas powinniśmy przydzielić im litery korzystając z Menadżera dysków.
[Obrazek: podpis_emmers.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne