Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z komputerem

Sad  Problem z komputerem
Witam otóż mam problem nie wiedziałem jak mam go opisać w temacie . Problem jest taki wczoraj grając sobie w CS-a z kumplami w środku grania nagle cały dzwięk się wyłączył obraz zrobił się czarny wszystko zupełnie jakby komputer się wyłączył lecz przy przycisku włączenia PC świeciła się niebieska lampka czyli mój komputer był włączony. Pomyślałem z początku że trzeba to przeczekać lecz po minięciu 10 minut nic się nie zmieniło dalej komputer nie dawał oznak życia lecz lampka wciąż się świeciła. Pózniej pomyślałem że nie chcę czekać i kliknąłem guzik resetu ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało wciąż ekran czarny dzwięku nie ma ale guzik się świecił więc mówie cóż nic się nie stało przytrzymałem guzik włączenia kompa no wiadomo żeby się wyłączył i okazało się że ten przycisk również nie działa. Pózniej (tak po 10 minutach myślenia co by zrobić) zdecydowałem się na krok (nie wiem czy zbyt mądry) by przełączyć pstryczek od zasilania z tyłu komputera komputer się wyłączył więc poczułem ulgę chcąc ponownie komputer uruchomić włączyłem zasilacz z powrotem klikąłem przycisk włączenia lampka zaświeciła się wszystko szło okej aż do tego standardowego dzwięku przy włączenia PC (takie zwyczajne *Beep* której wydaje nasz komp po włączeniu sorka za niewiedzę bo nie wiem jaka część PC wydaje ten dzwięk) otóż po tym dzwięku komputer się wyłączył zastanawiając się co się stało otworzyłem kompa ujżałem to co zwykle wszystko na swoim miejscu nic na oko się nie stało ale nie chodzi o to co widziałem lecz o to co poczułem a poczułem bardzo mocny zapach spalenizny który nie wiem skąd pochodził. Nie wiem jak wygląda rzecz która się spaliła ale jeżeli wygląda to tak jak przy spaleniu się metalu czyli metal czarnieje robi się taki kruchy to nic na takie nie wyglądało do teraz nie wiem co to było co jakieś 5 h podłączam kompa spowrotem do prądu (tak odłączyłem po tym wszystkim kompa od prądu bo bałem się żeby się w nocy coś nie stało) lecz wciąż nic po kliknięciu przycisku włączenia nawet nie zapala się lampka nie ma tego dzwięku przy włączaniu PC jedyne co słychać i nie z każdym razem to przy klikaniu przycisku słychać takie bardzo ciche cyknięcie jakby się bardzo lekko uderzyło metalem o drewno i nic myślę że może to być wina zasilacza który możliwe że się spalił (Naprawde nie wiem nic mi się nigdy nie spaliło nie wiem jak to wygląda czym to się objawia) lecz zanim kupiłbym dokładnie taki sam zasilacz co mam chciałbym się spytać jakiegoś eksperta który mógłby mi powiedzieć czy to wina spalonego lub poprostu zepsutego zasilacza od razu zaznaczam że nie mam 2 PC na którym mógłbym sprawdzić czy działa mam tylko laptop (jakby się ktoś zastanawiał jak to możliwe że mam zepsuty PC i pisze na forum) a naprawde jeśli by się okazało że to nie wina zasilacza to nie chciałbym kupować 2 zasilacza jeżeli 1 by był sprawny. Z góry dziękuję z wszystkie odpowiedzi bo naprawdę sam bym se nie dał rady jeszcze sry za orto jeżeli jakiś błąd popełniłem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem z komputerem
Jaki to komputer? Podaj konfigurację. Masz miernik?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Komputer firmy Actina Karta graficzna AMD Radeon HD 6700 series procesor Firmy również AMD athlon™ II X4 631 Quad-Core processor 2,60 GHz zasilacz firmy chieftec model iarena GPA500S8a płyta głowna to GIGABYTE GA-A75M-S2V jeżeli chodzi o mierniki nie wiem dokładnie o co ci chodzi bo jestem zielony w tych sprawach
Jak chcesz naprawić komputer skoro nie masz pojęcia o sprzęcie? Bez wątpienia coś się spaliło, ale co? I jak mam zdalnie zgadnąć? Czy komputer jest wyczyszczony z kurzu? Radiator procesora i karty są czyste?
Tak są czyste wszystko szło sprawnie komputer nigdy się nie przegrzewał oprócz 1 rzeczy która nigdy nie dawała mi spokoju mianowicie karta graficzna w trakcie grania w obojętnie jakie gry a czasem nawet na pulpicie lub w przeglądarce nagle dzwięk się ścinął zapętlając ciągle ostatni dzwięk wydany przez komputer a na ekranie pojawiały się przerywane paski w zależności od tego co znajdowało się na monitorze na przykład jeżeli grałem w BF-a 3 i siedziałem w krzakach paski robiły się zielonkawo brązowe lub jak grałem w AC III i grałem misję na morzu paski robiły się niebiesko błękitne ale myślę że nie chodziło tu o przegrzewanie karty tylko sprzedali mi PC z zepsutą Kartą graf. ale to chyba sprawa na inny temat.Wracając do pytania tak był czysty co miesiąc otwierałem go i czyściłem
Kartę graficzną trzeba sprawdzić w innym komputerze. Twój komputer sprawdzić na innym markowym zasilaczu o mocy co najmniej 400 watów.
Programy: Polecane / Nowe / Inne