Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z lagami podczas grania.

Problem z lagami podczas grania.
Mój PC:
Procesor: AMD Phenom II X4 955 3.2GHz
Płyta Główna: Gigabyte Ga-970A-UD3 AM3+
Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6850 X2
Ram: Goodram DDR3 1x4GB 1333MHz CL9
Dysk: 500GB Seagate Barracuda ST3500413AS
Zasilacz: Tacens Radix IV 500W 80+ BRONZE
Obudowa: IBox Lynks 711

Witam,
Mój problem polega na tym iż podczas grania w tytuły Counter Strike: GO, Serious Sam 3 i League of Legends pojawiają się lagi (na Serious Samie miałem pokazane fpsy i były to spadki w randomowych okresach czasu tak co 2,3,5,10 sekund na też kilka sekund, do nawet 8 fpsów z maksymalnych) . Z kolei w Fifie12, Trine2 i The Walking Dead też można powiedzieć że występują ale nie przeszkadzają w samej grze. Problem pojawił się trzy dni temu. W tym czasie próbowałem ograniczać szybkość pracy mojego wentylatora od procesora. Chciałem to zrobić gdyż ilość obrotów w spoczynku wynosiła 4 i pół tysiąca obrotów (generuje przy tym duży hałas) na minute przy temperaturze 40 stopni. | Dodam że w tamtym czasie temperaturę mogłem sprawdzić jedynie poprzez bios bo żaden z programów monitorujących nie pokazywał innej wartości niż 0 (było tak przez jakieś pół roku od czasu zmienienia pierwszy raz pasty termo przewodzącej, pastę zmieniałem też z 2 tygodnie temu). Dziwnym jest że jeszcze przed zaczęciem zmniejszania obrotów a przy którymś restarcie komputera nagle temperatura zaczęła się normalnie pokazywać w tych programach. | Tak więc pobrałem SpeedFana oraz OCCT. Za pomocą SpeedFana zmniejszyłem obroty do około 45% (na słuch żeby przestał głośno chodzić). Temperatura nie przekroczyła 45 stopni z tego co wiem te procesory mogą się utrzymać do 62 stopni więc za pomocą OCCT zabrałem się za test przy dużym obciążeniu(100%). Podczas testu(15 minutowego) temperatura procesora doszła do 61.8 stopnia więc szybko skorygowałem na SpeedFanie do 55% maksymalnych obrotów silnika i temperatura spadła do 58 stopni i tak zostawiłem aż do końca później jeszcze zrobiłem 2 testy po 5 min z takimi samymi rezultatami. Od mniej więcej tamtego czasu występuje mój problem. Dodam że od zauważenia tych lagów sformatowałem dysk D:/ u mnie jest on przeznaczony na wszystko inne niż Windows i sterowniki do komputera. Defragmetowałem obie partycje C:/ i D:/ za pomocą systemowego defragmentatora. Dodatkowo mogę dodać ze przy odpaleniu przeglądarki i zostawieniu zużycie CPU wynosi 15% lecz przy zmienianiu stron wzrasta do 50% i wtedy też zaczyna lekko przycinać. Sprawdzałem też czy to nie karta graficzna poprzez podpinanie drugiego monitora i ustawiania wysokich i niskich detali w grach lecz nie ma różnicy. Czekam na waszą pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem z lagami podczas grania.
1) Jaki masz system?
2) Czy zainstalowane sterowniki są najnowsze (ze stron producentów)?
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
1) Windows 7 Home Premium
2) W aktualizacjach automatycznych nic nie było więc chyba tak. Poaktualizować dla pewności?
1) Wersja 32 czy 64?
2) Jakie aktualizacje automatyczne?? Usuń wszystko i zainstaluj od nowa najnowsze, głównie chodzi o grafikę i płytę główną (chipset).
1) 64
2) Zrobione
Dalej laguje
Kiedy ostatnio formatowałeś partycję z Windowsem (instalowałeś go od nowa)?
20 marca, miałem zamiar zrobić to dziś rano ale okazało się że mam porysowaną płytkę z windowsem.// moje szczęście <3
Z jakiego antywirusa korzystasz?
Przed tymi lagami (i troche po) z AVG Free teraz ArcaVir (bez zwiazku z wydarzeniem po prostu dostałem na ten 6 miesięczną licencje)
Zrób WSZYSTKIE logi według tego poradnika i załóż wątek w dziale Logi.

Jeżeli tam nic ci nie znajdą - napisz w tym wątku, będziemy "działać" dalej.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
qu3r pc format