Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z laptopem

Problem z laptopem
Witam, mam przedziwny problem z laptopem. Biorąc pod uwagę całość działa bez zarzutu, nie dawno czyszczony mechanicznie, żadne problemy obciążeniowe nie wykazują problemów, nie przegrzewa się, jednak gdy tylko włączę grę, to po 2 max 3 minutach odłącza mi zasilanie i laptop się wyłącza. W czym może leżeć przyczyna?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem z laptopem
To co wzkazujesz to raczej objaw przegrzania. Mierzyles temperatury? Pobierz darmowy CoreTemp i GPU-Z. Programy te mają opcję zapisu pomiaru do pliku co sekundę. Włącz zapis i zacznij grać. Po restarcie kompa pokaż pliki z danymi, są tam gdzie programy. Pokaż też temperatury podcza normlnego korzystania z kompa, pobierz do tego celu darmowy HwMonitor i zrób screen jego okna po uruchomieniu.

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Właśnie chodzi o to, że z moim laptopem tak się stało po czyszczeniu mechaniczynm wszystkich narzędzi chłodniczych. System chłodzenia był sprawdzany w serwisie, a poszczególne podzespoły były testowane przez 6 godzin obciążenia różnego poziomu. Prędzej wygląda mi to na zwarcie podczas przejscia do trybu turbo, laptop szybciej się wyłącza niż zdążyłby się nagrzać. Jutro sprawdzę programami, o których pisałeś i opiszę wyniki. Dziękuję za chęć pomocyOczko
Może być tak żemechaniczne czyszczenie spowodowało problemy, źle zmontowane chłodzenie, pasta termoprzewodzaca źle nałożona, lub wcale, możliwe ze wentylator nie działa prawidłowo. Co do wentylatora to słyszysz jak pracuje? Czujesz wydmuch powietrza?

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Cytat: laptop szybciej się wyłącza niż zdążyłby się nagrzać. Jutro sprawdzę programami, o których pisałeś i opiszę wyniki. 

Nie koniecznie mi raz laptop grzał się na pulpicie do 90 stopni bo rozszczelniły się najprawdopodobnej ciepłowody przy chłodzeniu i nawet zmiana pasty nie pomogła bo nie było odprowadzenia ciepła . Wentylator wył ale i tak to nic nie dawało . Aczkolwiek takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i najpierw trzeba sprawdzić to o czym pisał kolega . Czy pasta jest dobrze nałożona . Czy w ogóle jest . Czy dobry jest docisk,czy sam wentylator w ogóle się kręci . Może ktoś go podłączyć zapomniał ? Różnie to bywa  . Ale wtedy testy obciążeniowe pewnie by wykazały problem . 

Ogólnie "testy obciążeniowe " i "czyszczenie mechaniczne " to dość oględne stwierdzenia . Powiedz coś więcej co masz na myśli ? 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Jak najbardziej zgadzam się z tymi stwierdzeniami. "Czyszczenie mechaniczne" to usługa w serwisie, podczas której mieli wyczyścić wszystkie podzespoły i nałożyć nową pastę chłodzącą. "Testy obciążeniowe" to też stwierdzenie pochodzące z serwisu. Nie wiem co się pod nim kryje. Oddałem na tą usługę bo wydajność mojego laptopa spadała. Wiatrak pracuje, jednak przed wyłączeniem zasilania nie przyśpiesza tak jak ma się to w przypadku przegrzewania. Dzisiaj wieczorem sprawdzę go podesłanymi programami. Dziwne jest to, że przed "czyszczeniem mechanicznym" się nie wyłączał. Dziękuję za szybką odpowiedź i za poświęcony czas Wesoły
Cytat:Jak najbardziej zgadzam się z tymi stwierdzeniami. "Czyszczenie mechaniczne" to usługa w serwisie, podczas której mieli wyczyścić wszystkie podzespoły i nałożyć nową pastę chłodzącą. "Testy obciążeniowe" to też stwierdzenie pochodzące z serwisu. Nie wiem co się pod nim kryje.

Czyli de facto ty sam nie wiesz co oni tam robili i jak testowali  . :D Równie dobrze to mogli dmuchnąć w kratki wentylacyjne powietrzem i stwierdzić że ci "wyczyścili mechanicznie " . Włączyć film na youtube i stwierdzić że zrobili "test obciążeniowy " . :D 

Różnie to bywa z fachurami z serwisów . Dziwne że ten wentylator podczas obciążenia nie przyśpiesza . Jeśli tak jes na prawdę to ewidentnie coś jest nie tak . Ale jeśli to usługa serwisowa to powinieneś dostać na to gwarancję a jeśli tak to oddajesz mówisz że ci się wyłącza,że wcześniej tak nie robił i niech poprawiają swoje partactwo . Ciebie to nie powinno interesować . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Dokładnie, reklamować usługę.

System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Usługę reklamowałem. Na początku chcieli wyudzić pieniądze za "diagnostykę tego co jest popsute". Kiedy zacząłem się upominać o swoje wzięli laptopa i poddali każdy z podzespołów "testom obciążeniowym", a te testy przez 6 godzin testowania teoretycznie nie wykazały żadnych problemów. Nie mam wystarczającej wiedzy, żeby się z nimi kłócić. Chciałbym sobie to naprawić sam. Nauczyć się i na przyszłość mieć spokój. Zaczynam ściągać programy diagnostyczne i szczerze dziękuję za dotychczasową pomoc, liczę, że nikt z Was nie wycofa się w połowie diagnozy i że uda się ustalić przyczynę problemu. Jeszcze raz dziękuję za czas poświęcany mojemu problemowi
Cytat:Usługę reklamowałem. Na początku chcieli wyudzić pieniądze za "diagnostykę tego co jest popsute". 

No to serwis widzę "fachowy " .  Oczy W te ich teksty o diagnostyce bym w takim wypadku nie wierzył . Bo jeśliby zrobili porządną diagnostykę i wszystko byłoby w porządku to niemożliwym jest żeby laptop wysypywał się na byle gierce . Trzeba sprawdzić temperatury w stresie to po pierwsze  . Jeśli zdołasz to odpalasz HWMonitor w tle i grasz w jakąś grę wymagającą .Jeśli się nie uda ( komputer wyłączy się zanim zrobisz screena z temperatur ) to podaj temperatury jakie masz w spoczynku ( na pulpicie ) lub podczas odpalenia jakiegoś filmiku na youtube .

Nasłuchuj też czy wentylator w miarę obciążenia podnosi obroty . My może wyje cały czas na obrotach albo nie słychać go wcale . 

Co to w ogóle za laptop ? Ciekawe czy tam jest dobry dostęp do chłodzenia czy może trzeba pół laptopa porozbierać żeby się do niego dobrać do tego wypinać zatrzaski . Bo jeśli to drugie to niestety bez doświadczenia i narzędzi będzie ciężko żeby nic nie uszkodzić  . Smutek 

Niektóre modele niestety robią tak żebyś Broń Boże nic sam nie naprawił,a nawet nie wyczyścił . 
Programy: Polecane / Nowe / Inne