Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z laptopem - wyłącza się przy graniu i przegrzewa.

Problem z laptopem - wyłącza się przy graniu i przegrzewa.
Siema mam nie mały problem z laptopem. Od jakiegoś czasu nie grałem na nim zupełnie i po bodajże 2 miesiącach chciałem pograć sobie w pes 13, cs. Mam taki problem, że laptop po włączeniu gry pro evolution soccer 2013 za 5 minut się wyłącza, a natomiast przy grze cs mam co chwile spadki fps do 20-40 ze 100 co jest nienormalne przy takim sprzęcie i tak starej grze. Jeszcze jakieś czas temu wszystko działało normalnie bardziej wymagające gry chodziły bez ścinek i laptop się nie wyłączał. Wydaje mi się, że laptop się przegrzewa jest strasznie gorący jak uruchomię jakąś grę. Da się coś z tym zrobić czy muszę oddać go do serwisu mam jeszcze ze 4 miesięcy gwarancji?

Laptop: Acer Aspire 5750G
Procesor: Intel core i3-2310M (2.1GHz, 3MB L3 cache)
Karta graficzna: Nvidia gf 540M Up to 821 MB TurboCache
4GB RAM DDR3
Windows 7 64 bit
500 HB HDD
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem z laptopem - wyłącza się przy graniu i przegrzewa.
Do jakich temperatur się grzeje ???
Ok już podaje temperatury:

Po włączeniu kompa i przeglądaniu internetu - http://images.tinypic.pl/i/00234/ewyokqsemgx3.png

Po 15 minutowej grze w cs 1.6, ciągle miałem spadki fps ze 100 do 20-40 gra się ścinała strasznie - http://pics.tinypic.pl/i/00234/nq46xhpy1qd5.png

Jak odpaliłem pes 2013 to miałem parametry od 80-85 i po minucie laptop sam się wyłączał.

Nie znam się na tym czy to są dobre temperatury? Może przyczyna leży gdzie indziej?
85 - dużo i nie dużo, wyczyścić nie zaszkodzi (o ile otworzenie obudowy nie spowoduje utraty gwarancji)
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
Ewidentnie to wina pasty pod układami puki masz gwarancje wyślij go niech wymienią pasty na 100% to pomoże
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(17.01.2013, 11:00)kateyo napisał(a): Ewidentnie to wina pasty pod układami puki masz gwarancje wyślij go niech wymienią pasty na 100% to pomoże
Po pierwsze to zapraszam do lektury "puki"

Po drugie to jak odda do serwisu to raczej mała szansa że zrobią mu od ręki - będzie musiał czekać X dni na powrót laptopa. Jeżeli ma możliwość to czyszczenie można przeprowadzić w domu.
(17.01.2013, 10:21)januszekm3 napisał(a): 85 - dużo i nie dużo, wyczyścić nie zaszkodzi (o ile otworzenie obudowy nie spowoduje utraty gwarancji)

Spowoduje niestety utratę gwarancji, czego nie chce. Dmuchnąłem w niego sprężonym powietrzem ale to nic nie dało..

Chyba będę zmuszony oddać go do serwisu oddawał ktoś już laptopa acer do serwisu ich? Ile czekaliście zanim Wam naprawili?
(17.01.2013, 16:36)Lemon napisał(a): Zalecało by się jednak abyś otworzył jednak laptopa, zamiast go oddawał do serwisu.
Jak "zalecało by się" skoro laptop ma gwarancję? Autor napisał, że otworzenie obudowy zrywa gwarancję (prawdopodobnie laptop jest oplombowany).
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
problem z pes 2013 wyłącza sieco jest przyczyną jak laptop się przegrzewa przy graniu onlineproblem z wyłączaniem sie pes 2013po uruchomieniu pes 15 laptop sie wylanczapes 2013 wyłącza sięlaptop przegrzewa się i wyłacza co 5 minutjak otworzyć obudowę laptopa acer aspire 5750Gczy przy wymagających graj jest szansa ze laptop sie przegrzejecs go przy graniu strasznie grzeje sie laptop co zrobic ?cs 1.6 wylacza sie laptop