Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z ograniczoną prędkością łącza.

Problem z ograniczoną prędkością łącza.
Witam, mam nietypowy problem. Mam w domu modem Huawei B525 od T-Mobile. Prędkość internetu po WiFi na smartfonie to stałe 60Mb/s. Problem występuje na moim PC, gdyż na speedtescie pokazuje mi o wiele niższe prędkości - od 10Mb/s do max 30Mb/s. Z ciekawości podłączyłem laptopa z takim samym systemem (Win10) przez kabel RJ45 do modemu i prędkość jest wyśmienita - 60Mb/s. Wg specyfikacji moja płyta główna (Asrock P67 Pro B3) obsługuje max 1000Mb/s, więc nie mam pojęcia w czym problem. Zaktualizowałem sterowniki zarówno systemu, jak i samej karty sieciowej. Jakieś porady?

Dodam jeszcze, że zakupiłem antenę zewnętrzną do modemu, bo bez niej miałem średnio 8-10Mb/s na każdym urządzeniu. Teraz niska prędkość jest tylko na moim PC.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Problem z ograniczoną prędkością łącza.
W ustawieniach karty nie namieszałeś nic?
Płyta główna miała premierę w 2011 roku, to budzi moją wątpliwość czy komputer nie jest przypadkiem zbyt zawalony żeby obsłużyć 60Mb/s.

Na początek przygotuj pendrive albo płytę z Linuxem i odpal komputer z płyty bez instalacji. Sprawdź prędkość
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Panowie, spędziłem nad tym pół nocy, ale ogarnąłem temat. Pomogła instalacja starszych sterowników karty sieciowej. Pobrane ze strony Realteka, stery z 2018 roku. Prędkości na PC bardzo zbliżone do tych na smartfonie po Wi-Fi. Temat do zamknięcia.
Programy: Polecane / Nowe / Inne