Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z partycjami dysku

Problem z partycjami dysku
Witam.Ostatnio zrobiłem porządki na dysku i odzyskałem 200gb wolnego miejsca ( :D ) .Postanowiem podzielić dysk na 2 partycję.Na c miałem system i resztę plików,które zamierzałem przenieść,programów które chciałem odinstalować a potem zainstalować na nowej partycji ale niestety nie "zdąrzyłem".Przeniosłem biblioteki(muzykę,filmy,dokumenty,zdjęcia),pulpit i wszystko co znalazłem w foldere user>kuba(czyli ja).Potem odinstalowywałem po kolei programy aby później je zainstalować na drugiej partycji.I od tego zaczynały się problemy.Zmieniłem w rejestrze wpis,ponieważ chciałem aby domyśnie programy były instalowane na innej partycji(w moim przypadku K).Po tym nie mogłem uruchmić żadnego programu ale domyśliłem się że dlatego że zmieniłem wpis w rejestrze...jednak jakiś błąd pojawił mi się przy przerzucaniu plików na inny dysk więc znowu zmieniłem w rejestrze: C:/Program Files (x86).No i potym najgorsze.Nie mogłem uruchomić żadnego programu,muzyki,filmy,nawet nie mogłem otworzyć nośnika z windowsem 7 ponieważ chciałem format zrobić.Przeszukałem bios i coś tam kilknąłem,żeby naprawić system...po tej operacji normalnie zrobiłem format dysku C.Wszystko ładnie się poinstalowało ale teraz nie chcę znowu czegoś zepsuć i tu mam pytania.Na partycji K (jej nie formatowałem) mam biblioteki tj muzykę,filmy,stary pulpit itp. Ale na dysku C też mam to wszystko tylko że czyste,i sformatowane.Czy wystarczy znowu zmienić lokalizację tych folderów,aby wszystko zapisywało mi się na partycji K?Chodzi mi o to że nie chcę mieć wszystkie podwójnie,tzn 2x pulpit,2x biblioteki (na obu partycjach)...Druga sprawa.Chcę żeby nic nie instalowało mi się na dysku C...Co mam zrobić żeby zawsze wszystkie pliki instalowane były domyślnie na partycji K?3 Sprawa.Na dysku C przed sformatowaniem i po zmienie wpisów w rejestrze(pisałem o tym wyżej) pojawił mi się folder: Pliki programów (x86)...przedtem miałem tylko dwa foldery o tej nazwie(po ang. czyli program files i program files (x86)).Czy mogę ten folder pliki programów usunąć czy niech zostanie?
Przepraszam że się tak rozpisałem ale takie opowiadanie wszystkie od początku mam już w naturze Wesoły
Za pomoc wielkie dzięki Wesoły
ps. szczęśliwego nowego roku wszystkim Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie8
RE: Problem z partycjami dysku
Podczas instalacji programów możesz wybrać na której partycji chcesz zainstalować ten program. Co do folderu niech lepiej zostanie.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne