Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z partycjami przy instalacji win 7

Problem z partycjami przy instalacji win 7
Witam forumowiczów.

Po roku użytkowania chciałem od nowa zainstalować windows 7 na dysku na którym znajdował się do tej pory ©, nie tracąc danych na partycjach, na których przechowuje zdjęcia, pliki, muzykę itd (E, F). Po rozruchu komputera z pendrive'a i rozpoczęciu procedury instalacji, doszedłem do momentu, w którym wybiera się gdzie ma być zainstalowany windows (zdjęcie w załączniku). Rozumiem, że w tym momencie należy sformatować partycję podstawową i zaznaczyć, że właśnie na niej ma być zainstalowany system. Byłem jednak zaskoczony gdy zauważyłem pierwszą pozycję czyli dysk 0 partycja 1 (typ system) i jego dosyć sporą pojemność wolną. Szczerze mówiąc wcześniej nie widziałem tego dysku podczas pracy na komputerze.
Co może znajdować się na tej partycji? Czy można jakoś zredukować jej pojemność i wykorzystać dla innych?

Z góry dziękuje i przepraszam za brak odpowiedniej nomenklatury ale nie jestem wybitny w dziedzinie informatyki Wesoły

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem z partycjami przy instalacji win 7
Pokaż SS z http://www.easeus.com/partition-manager/ (Partition Manager).
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Problem z partycjami przy instalacji win 7
(25.10.2014, 03:15)broda99 napisał(a): Pokaż SS z http://www.easeus.com/partition-manager/ (Partition Manager).

W załączniku znajduje się screen z programu Partition Manager. Kliknąłem na zawartość tej partycji i oto co się pojawiło:

W folderach, których nazwy mają symbole różnych języków, znajduje się plik bootmgr.exe.mui natomiast w folderze system volume information jest plik tracking.log
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
instalacja windows 7 partycjeproblem z instalacja windows 7windows 7 instalacja partycje