Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z płytą Siemens d1107

RE: Problem z płytą Siemens d1107
Niestety jeszcze nie. I nie wiem kiedy będę mógł je sprawdzić (komp z którego pisze jest jeszcze na gwarancji i ma pląby).
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Bez tego to możemy teoretyzować musisz posprawdzać wszystkie elementy które wymieniłem wcześniej żeby uzyskać pewność. Na razie niestety mamy ograniczone pole manewru. Myślę że najrozsądniej będzie jak zaniesiesz te podzespoły do dobrego serwisu (pewnie sprawdzą za darmo). Praktycznie każdy z nich może sprawiać problemy więc nie dysponując odpowiednim zapleczem nie jesteśmy w stanie stwierdzić co tak naprawdę jest główną przyczyną tego problemu. Co do nowego kompa na gwarancji to nigdy nie ryzykuj takich działań (swoją drogą nie wszystkie podzespoły będą pasować do nowego kompa) bo możesz uszkodzić komputer. Na tą chwilę niestety nic nie poradzimy...
Psycho Killer
No cóż, szkoda. Co do serwisu to wątpie w to, że sprawdzą za darmo. Ale zapytać nie zaszkodzi. A do nowego kompa pewnie bym niepewnego sprzętu nie podłączył.

Dzięki za poświęcony czas i fachowe porady!!
Witam
Mam ten sam problem, jeżeli zostało odkryte co jest nie tak to prosze mnie oświecić bo już nie mam sił.

Robiłem wszystko to co mój poprzednik próbował, łącznie z tesowaniem na zasilaczu 250W i 150 W - żadnego skutku. Głośniczek mam podłączony i wydaje 3 dzwięki : jedno długie piknięcie a po nim dwa krótkie - to wszystko dalej ni huhu Jęzor . Wszystkie karta graficzna i ram w innej płycie chodzą ale tu nieKwaśny .
MAm do tego pytanie: Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy pamięcią SDRAM, a SDRAM SPD-EEPROM (nie wiem czy dobrze mówie). W instrukcji jest napisane (http://www.fujitsu-siemens.co.uk/rl/serv...107186.pdf strona 25 ->Main Memory), że musi być ten drugi ram, jak je rozpoznać mają jakiś inny wygląd albo coś w tym rodzaju.I kolejne pytanie(ostatnie Wesoły ) Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć ten ostatni punkt w instrukcji. To gdzie jest dlaczego ekran jest czarny (acpi i tak dalej) bo tego to już całkiem nie rozumiem
Pozdr.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
SPD-EEPROM (Serial Presence Detect - Electrically erasable programmable read-only memory) to SDRAM z możliwością zapisu konfiguracji, łatwo coś takiego zidentyfikować bo zawiera mały ośmio stykowy układ w którym producent umieścił dane takie jak czas dostępu, ochrona przed zapisem itp. Przy starcie systemu bios odczytuje dane z tej pamięci i ją udostępnia systemowi. Takie rozwiązania mają markowe kości pamięci chodź z tego co pamiętam producenci No-name również produkowali takie pamięci ( takie układy omijałbym z daleka...). Ostatnia część instrukcji mówi o włożeniu nieprawidłowego układu pamięci z którym wiąże się brak możliwości uruchomienia komputera ( w rozdziale "Main Memory" do którego jest odnośnik znajdują się odpowiednie informacje jakich pamięci możesz użyć). Być może to rozwiąże twój problem ( nie znam szczegółów...) natomiast w przypadku Atalana tą możliwość wykluczyłem ze względu na to że (tak jak zrozumiałem z jego wypowiedzi) pamięć w jego komputerze od początku nie sprawiała problemów, komputer uruchamiał się i pracował stabilnie.
Psycho Killer
Czyli najkprawdopodobniej zła pamięć ram jest włożona??
Pamięć którą obecnie posiadam jest troche stara ale działa...
A co z tym dzwiękiem (jeden długi pisk a potem dwa krutkie) ??
Można coś z tego odczytać.
Acha jeszcze jednoJęzyk Czy wszystkie piny muszą być podłączone żeby wszystko chodziło (chodzi mi o power on/of wszystkie lampki reset itd.)
Pozdr.

P.S
To jest ta pamięć ram:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item...%3C%2Fi%3E
Jak nie to prosze o jakiś przkład jej (najlepiej z allegro lub jakiegoś sklepu).
Czy wszystki pamięcie muszą być tego samego rodzaju np. jedna będzie tą SPD-EEPROM a dwie kolejne (mam trzy gniazda) będą "normalnymi" kośćmi ramu??
Nie twierdzę że winę za to ponosi pamięć ram (zbyt mało szczegółów podałeś) choć pamięć ram może również wchodzić w rachubę. Odpowiedź co do rodzajów pamięci które powinieneś użyć znajdziesz w rozdziale "Main memory" w instrukcji do płyty głównej którą jak widzę posiadasz.Co prawda w instrukcji nie ma informacji co do producenta biosu ( właściwie to jest wzmianka że coś takiego znajduje się na dołączonej płytce CD-rom której pewnie nie posiadasz a i ja o niej nie mam zielonego pojęciaWesoły ). Mimo to śmiem twierdzić że tam jest bios firmy AWARD zaś sygnały dźwiękowe które dobywają się z głośniczka (jeden długi, dwa krótkie) oznaczają ( w biosie firmy AWARD) błąd pamięci... Co do połączeń najlepiej żeby wszystko było podłączone ale czasami tak się zdarza że to jest poprostu niemożliwe ze względu na konstrukcję płyt jak również posiadanej obudowy, zasilacza, na przykład pin od głośniczka w obudowie komputera nie będzie pasował (a niedopasowanie rozumiem w ten sposób iż od głośniczka może iść dwa kabelki a na płycie głównej jest jedno miejsce do podłączenia do wejścia ) co nie oznacza że komputer z powodu niepodłączenia głośniczka nie wystartuje i nie będzie poprawnie pracował ) ale takie "anomalie" zdarzają się gdy mięszasz sprzęt z różnych epok Wesoły co robi przez swą eksperymentatorską naturę autor niniejszego posta. Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie twoje wątpliwości?
Psycho Killer
99,9% wątpliwości:
To jest ta pamięć ram:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item...%3C%2Fi%3E
Jak nie to prosze o jakiś przykład jej (najlepiej z allegro lub jakiegoś sklepu).
Czy wszystki pamięcie muszą być tego samego rodzaju np. jedna będzie tą SPD-EEPROM a dwie kolejne (mam trzy gniazda) będą "normalnymi" kośćmi ramu??

I czy może wiesz co było nie tak u mego poprzednika??
To już ostatecznie wszystko
Jeżeli zamierzasz ją kupić to mimo dobrej ceny nie jestem w stanie zagwarantować że kość będzie poprawnie współpracowała z twoją płytą główną, teoretycznie tak ale... w swoim czasie sporo czytałem o producentach tzw. Noname którzy źle programowali pamięci SPD-EEPROM a ta kość wygląda właśnie na Noname (być może się mylę ale zdjęcie jest dosyć niewyraźne i dużo na nim nie widać...) a i sam sprzedawca nie podaje producenta kości, więc ryzyko jest duże. Co do rodzajów obsługiwanych pamięci przez twoją płytę główną ( tę oczywiście o której rozmawiamy ) to na stronie 17 instrukcji płyty masz to wyjaśnione. Gdybym miał możliwość fizycznego sprawdzenia płyty jak i podzespołów które są na niej zamontowane pewnie bym wiedział jaki element powodował takie objawy a przez dyskusję na forum niestety nie wszystko daje się sprawdzić... więc nie chcę strzelać co było przyczyną.
Psycho Killer
Mam identyczny problem. Kupiłem siemensa scenic 600 wczoraj - siedzi tam D1107. Po wyłączeniu, kompa nie da się włączyć z przycisku z przodu komputera a led pod przyciskiem świeci się na żółto (normalnie gdy komp jest wyłączony led się nie świeci, kiedy jest włączony świeci się na zielono). Wygląda tak jakby wchodził w stan uśpienia i nie mógł się obudzić.Oczko

Udało mi się go przywrócić do życia w następujący sposób:
1. Ołączyłem całe zasilanie od płyty głównej
2. Wyjąłem baterię i zwarłem styki gniazdka bateri na płycie - czyli poprostu reset pamięci CMOS.

Teraz robie aktualizację biosu i zobaczym co bedzie.
Hello. Zaktualizowałem BIOS do ver. 4.06 R1.16.1107, niestety nic to nie dało. Problem z włączeniem nie jest problemem sprzętowym - nie wynika ani z zepsutego zasilacza ani RAMu. Pojawia się po wyłączeniu komputera przez opcję Start->Zamknij System w Windozie ME(może w nowszych windozach też). W przypadku problemów z włączeniem sytuację rozwiązuje wyczyszczenie CMOSu (całkowite odcięcie zasilania i wyjęcie baterii na 3-4minuty). Proponuję też tak ustawić BIOS(F2): Advanced->Power on/off->Software: Disabled, dzięki temu zabezpieczymy się przed problemami ze startem (ta opcja nie pozwala na wyłączenie kompa z poziomu Start->Zamknij System).

Pozdro.

P.s. nowy bios do tej płyty jest tu: http://support.fujitsu-siemens.com/com/s...loads.html
...w pole "Full text search" wpisujemy d1107
 System operacyjny: macos Przeglądarka: mozilla
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dell optiplex gx260 co oznacza migająca dioda power na pomarańczowopamięć rom fujitsu siemens d1107-d1107