Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z regułą firewalla dla hamachi poprzez router DI-524 (tunel pośredni)

Problem z regułą firewalla dla hamachi poprzez router DI-524 (tunel pośredni)
Witam!

Od pewnego czasu chciałbym pograć z kolegą w pewne gry. Niestety uniemożliwia nam to hamachi, poprzez które się łączymy. Niestety po podłączeniu się w hamachi uzyskujemy "tunel pośredni" (niebieskie kółeczko) co uniemożliwia grę ze względu na bardzo duże opóźnienie. W żaden sposób nie umiemy (i nie wiemy) jak uzyskać "tunel bezpośredni" (zielone kółeczko) który umożliwia granie na małym opóźnieniu. Podejrzewamy, że może to być wina firewalla który mam w swoim routerze (Dlink DI-524). Zapora ta może blokować dostęp do hamachi przez co występują takie opóźnienia a co w skutkach powoduje u nas ten nieszczęsny "tunel pośredni". Chciałbym Was zapytać jak wprowadzić taką regułę do mojej zapory w routerze. Ewentualnie czy znacie jakieś inne sposoby na uzyskanie "tunelu bezpośredniego"? Wyłączaliśmy wew. zaporę sytemu Windows, zmienialiśmy wersje hamachi, wyłączaliśmy wszystkie zbędne programy, jednak nie przynosiło to żadnego skutku.

Bardzo Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Problem z regułą firewalla dla hamachi poprzez router DI-524 (tunel pośredni)
Być może kwestia będzie odblokowanie odpowiednich portów, pod odpowiednie gry na stronie konfiguracyjnej d-linka tzw. "port forwarding".
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Problem z regułą firewalla dla hamachi poprzez router DI-524 (tunel pośredni)
Chodzi o grę Minecraft. niestety nie mam pojęcia jak odblokować odpowiednie porty do tej gry. wiem tylko, że strona konfiguracyjna do d-linka to 192.168.0.1 Język
Wiesz co, nie chciałbym być niemiły, ale jak wpisałem w google "Minecraft przez hamachi d-link" w pierwszym linku masz wszystko opisane co i jak :D
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
o matko. najmocniej przepraszam! zdawało mi się że sporą część wątków przejrzałem. jednak myliłem się Język Dzięki Wesoły
a jednak. nie. w tamtych wątkach są tuty do stawiania serwera BEZ hamachi. ja potrzebuję zupełnie co innego ;p
czy porty są przekierowane?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
tunel pośredni hamachi routerhamachi tunel pośredni porty dostawca internetu jak odblokowac tunel hamachitunel gre port