Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z rejestrem

Problem z rejestrem
Ostatnio wpadłem na głupi pomysł podwyższenia liczby procesorów w msconfig z 0 na 4. Od tamtego czasu nie mogę dostać się na pulpit nawet w trybie awaryjnym.

Tutaj zamieszczam zdjęcie z plikiem rejestru który wydaje mi się być źródłem problemu - https://imgur.com/l90ZtFj

Próbowałem zmienić wartość na 1 w edytorze rejestru ale po ponownym uruchomieniu wraca do wartości poprzedniej, nawet jak ją usunąłem to potem tam była z tą samą wartością. Próbowałem też edytować uprawnienia ale to nic nie dało.

Tutaj więcej zdjęć https://imgur.com/a/ZoFQ7PG

Czy da się to naprawić bez reinstalowania systemu?

Pozdrawiam
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
RE: Problem z rejestrem
A jaki to system?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Windows 7 Home Premium
Kilka razy edytowałem post i jakoś mi to umknęło, sorry
Uruchom więc komputer przez F8-> napraw komputer-> przywracanie systemu.
[Obrazek: winre9.jpg]
[Obrazek: capture_04.jpg]
Jeśli problem istnieje tylko w rejestrze, po przywróceniu komputera do dnia sprzed awarii powinien zniknąć.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Tak już robiłem, to nic nie dało.

Poza tym po wciśnięciu F8 pokazuje mi się coś innego : https://imgur.com/a/vFYjJEE
Bo wciskasz f8 zbyt wcześnie.

Druga sprawa: twierdzisz, że robiłeś przywracanie systemu, próbowałeś trybu awaryjnego, a teraz nie potrafisz wywołać zaawansowanych opcji rozruchu klawiszem f8? To jak się tam dostałeś wcześniej?
Nie pomagam.

System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Do przywracania systemu dostałem się przez narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania. Mogę wybrać albo to narzędzie, albo opcje „uruchom system Windows normalnie”. Kiedy wybieram tą drugą to wyświetla mi się po tej animacji windowsa bluescreen który jest w linku imgur.

A trybu awaryjnego nie mogę nawet uruchomić.
Nie rozumiemy się.
(03.06.2018, 13:13)Medic napisał(a): Tak już robiłem, to nic nie dało.
Ale co konkretnie robiłeś? Czy przywróciłeś system do dnia sprzed awarii? Krótko- tak /nie? Czy przywracanie zakończyło się sukcesem? Zaznaczam, powinieneś zrobić to ręcznie, a nie poprzez automat. Patrz post #4, drugi screen, opcja druga od góry.
(03.06.2018, 13:42)Medic napisał(a): A trybu awaryjnego nie mogę nawet uruchomić.
"Nie możesz", bo co? Czy dzieje się wtedy to samo, co przy próbie uruchomienia w trybie normalnym?

Czy może w ogóle nie możesz wywołać tego ekranu:
[Obrazek: winre9.jpg]
Nie pomagam.

Mogę wywołać ekran i wybrać opcje tryb awaryjny ale dzieje się dokładnie to samo co przy uruchamianiu zwykłym - bluescreen i do widzenia.

W jaki sposób mam przywrócić system ręczne z poziomu narzędzia do rozwiązywania problemów? Czy nie wystarczy tylko zmienić cyferkę w tym pliku w rejestrze, który to wszystko powoduje?

Jeżeli chodzi ci o opcje „przywracanie systemu” w opcjach odzyskiwania systemu to próbowałem tego i nie zmieniło się nic, a wybrałem stan sprzed zmieniania liczby procesorów - czyli wszystko powinno działać, ale nie działa.

Wydaje mi się, że ręczne naprawienie tego pliku w rejestrze wszystko by naprawiło natomiast kiedy próbuję edytować rejestr to nie ważne co zrobię, po uruchomieniu ponownym komputera wszystko wraca do tego samego stanu.

Bez znaczenia, jaką opcje wybiorę, „NUMBER_OF_PROCESSORS” w rejestrze (czyli źródło problemu) pozostaje bez zmian.

Próbowałem też odpalić msconfig z konsoli którą włączyłem regedit ale z jakiegoś powodu regedit działa a msconfig’u nie ma, jakby po tej sytuacji sam się usunął.

Przez „nie ma” mam na myśli to, że Windows po prostu nie wykrywa msconfig.exe w folderze system32 (czyli tam, powinien być).
Szukałem też przy pomocy eksploratora plików (właściwie to musiałem włączyć notatnik komendą, potem kliknąć „zapisz jako” żeby mieć wgląd na eksplorator plików podczas zapisywania tej notatki, bo normalnie eksploratora plików nie dało się włączyć, ale mniejsza o to) i msconfig.exe nie mogłem znaleźć ani w system32, ani na dysku C, ani na D.
 System operacyjny: ios Przeglądarka: safari
Nie mam pojęcia dlaczego msconfig nam zaginął...

wejdź w wiersz poleceń i wpisz w nim polecenie bcdedit

Zatwierdź enterem i pokaż fotkę z wynikami.
Nie pomagam.

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Problem z rejestrem)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Dysk E znika Verkusek545 7 569 09.12.2018 19:09
Ostatni post: basdiwad
Ściana Czerwona lampka po czyszczeniu PC icyvel 1 394 09.12.2018 17:56
Ostatni post: pieterman09
  Artefakty Intel HD 4600 Serugal 1 419 08.12.2018 15:53
Ostatni post: MonteCristo
  Problem windows Denaj 6 572 07.12.2018 23:11
Ostatni post: Armo
  blue screen i błąd 0xc000012f seba1946 7 844 06.12.2018 20:40
Ostatni post: Illidan
  Wi-fi wyłącza się podczas grania w gry. opus1133 1 534 06.12.2018 13:52
Ostatni post: muflon37
Ściana Laptop Dell 7559 spadek wydajności (format,nowe sterowniki nie pomogły) sopo78 3 946 06.12.2018 06:01
  Wysokie temperatury amd x4 955. pytam32 13 879 05.12.2018 21:49
  Szarpnięcia/przycinki w niektórych grach Adam2213 9 693 04.12.2018 21:13
Scared Instalacja drukarki sieciowej - BŁĄD cieptak 9 918 03.12.2018 16:42
Ostatni post: cieptak
  komputery nie widza karty microSD new life 2 689 03.12.2018 14:02
  Odlutowanie radiatora w MSI GeForce GTX 1070 GA edwinlodz 3 724 03.12.2018 13:56
Ściana Malo fps po zmianie karty mattwe 12 1585 02.12.2018 16:34
Ostatni post: mattwe
  Wyłączanie monitora atrefakty Keygan 3 468 02.12.2018 14:10
  Bluescreeny na nowym komputerze Nightday96 8 592 01.12.2018 18:54