Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z temperatura!!!

RE: Problem z temperatura!!!
Na starym chłodzeniu to nie ma się co czaić na coś lepszego kopiłem dlatego że temperaturę 100'C osiągał w 1,5min bo chodzenie było od dożo mniejszego procesora. Pastę lekko rozcieram strzykawką którą nakładałem tą pastę. Pasty nakładam tak aby troszeczkę ale dosłownie deczko wypłynęło poza procesor mniej więcej z każdej strony.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
pastę masz nałożyć w wielkości ziarnka grochu na środku rdzenia a nie żeby wypływała spod radiatora.
(18.02.2013, 01:37)Kamilos1 napisał(a): wielkości ziarnka grochu

Grochu? Zdziwko chyba ryżu Chytry

Autor - tej pasty ma być niewiele. Skoro wychodzi poza procesor to musiałeś jej nałoży ZA DUŻO. W dodatku rozsmarowanie strzykawką... - nie skomentuję. Wkładaj woreczek foliowy na rękę/palec i palcem to rozsmauj. Inni preferują np. kartę kredytową - wybierz co chcesz, ale pastę masz równomiernie rozsmarować po całym procesorze, nic ma nie wypływać. Ziarnko ryżu!
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
ale on mi się elegancko po dociśnięci rozeszła po procesorze świadczy to lekkie wylanie się jej poza procesor.
PS: teraz jest trochę lepiej bo jak uruchamiam gre temperatura nie przekracza 55'C przy serfowaniu po internecie wynosi maxymalnie 42'c. jeszcze poczekam z tym rozsmarowywaniem jej.
Pasta ma NIE wypłynąć poza procesor. Skoro to zrobiła - dałeś jej za dużo i zamiast przewodzić ciepło to pełni ona funkcję izolatora między procesorem i radiatorem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Zrobiłem tak jak mi poleciliście lecz jak ostatnio nałożyłem pastę to nie ma różnicy z tym jak jest teraz czyli z pastą zaaplikowaną w odpowiedniej ilości dałem jej deczko na procek i roztarłem kartą do gry, nie dałem za dużo bo się nie wylała poza procesor ani za mało bo jak przykręciłem radiator i jeszcze raz odkręciłem to pasta była na nim znaczy odbiła się.
Teraz mam problem tylko z wentylatorami zamontowanymi na radiatorze dałem 2 z tego powodu że jednak gry odłącze jeden to temperatura pod niektórymi zespołami jest większa mianowicie w FanSpeed coś co jest oznaczone AUX ma trochę większą temperaturę i jeden z rdzeni (w fanspeeda oznaczone jako Core). I teraz mam jeszcze taki problem a zresztą zobaczcie sami tak zamontowałem wentylatory:
http://i.imgur.com/6uu3kkg.jpg?1
/Większej fotki nie było? Edytowane do postaci linku. Kolejny taki screen i będzie ostrzeżenie za nieprzestrzeganie podstawowych zasad regulaminu
~Ave

PS: wiem że mam talent plastyczny ale to zostawmy :D

Tak jak na zdjęciu widać układ w którą stronę chodzą wentylatory i problem tkwi w tym ze z jednej strony jest grafika a z drugiej zasilacz. I sam nie wiem czy to zostawić czy jakoś inaczej zamontować może w jedna stronę żeby oba wdmuchiwały powietrze na radiator ale znowu nie będzie ono miało gdzie uciec tak że sam nie wiem. A i tak się zastanawiam co lepsze gdybym miał 1 wentylator to jak by działał wydajniej jak by powietrze wdmuchiwał czy je wyciągał??? Bo jak wdmuchuje to po 2 stronie radiatora nie czuć znowu jakiego dmuchania, a jak wyciąga to jednak czuć że ciepłem powietrze mocno wydmuchuje.
Jesteś pewny, że zasilacz dmucha do środka obudowy? Zdziwko

Wentylatory na chłodzeniu procesora mają dmuchać "do góry"

Czy na grafice (w jej okolicach) jest jakiś wentylator?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Zasilacz??? Ja tu nie wspominam o zasilaczu a o wentylatorach które są na radiatorze. Wentylator zasilacza dmucha powietrze Z obudowy do środka zasilacza a później samo wylatuje z tylu obudowy gdzie jest siatka.
Przy grafice ani w jej okolicach nie ma wentylatora bo nie było jest to dosyć stara grafika także nie dokupywałem.
Nie łap za słówka - pisząc zasilacz miałem na myśli wentylator w zasilaczu. Czemu strzałki namalowałeś w dół?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Spoko nie łapię cie za słówka tylko, troszkę może źle namalowałem a ty źle to odebrałeś strzałki dotyczą się tylko i wyłącznie wentylatorów na radiatorze ;D
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Problem z temperatura!!!)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z płynnością po zainstalowaniu win 10 i SSD flashback_22 3 901 16.03.2018 13:58
Ostatni post: Illidan
  Klawiatura mechaniczna Modecom Lanparty - przycisk W przestaje działać Nightday96 6 779 16.03.2018 09:58
Ostatni post: MonteCristo
Exclamation Usuwanie sterowników w Windows - "DriverFusion i "Display Driver Uninstaller" Illidan 0 4609 16.03.2018 02:15
  Karta wifi w laptopie grabka16 3 797 15.03.2018 03:54
  Temperatura - problem Denaj 11 1359 15.03.2018 00:03
  Po wymianie płyt głównej i RAM system nie uruchamia się przemeks1991 8 864 14.03.2018 16:09
Sad Zacinający się dźwięk YetiOP 24 1550 12.03.2018 08:39
Ostatni post: YetiOP
  Zawieszanie się komputera pytam32 5 737 11.03.2018 18:53
Ostatni post: kamel16
  Zużycie dysku na poziomie 95-100% paxonek123 1 750 11.03.2018 06:10
Cry Problem z wydajnością gremson 1 744 11.03.2018 06:05
Exclamation Diagnostyka pamięci RAM Illidan 0 2623 11.03.2018 05:08
  Brak karty sieciowej po formacie Flee 4 860 07.03.2018 16:56
  Problem z dźwiękiem i paskiem głośności Peenkii 2 677 06.03.2018 17:07
  Dziwny problem ze stabilnością komputera. pytam32 7 1075 06.03.2018 16:56
  Palit GTX 670 JetStream OC - komp się nie uruchamia Muflonizacja 5 814 05.03.2018 17:51