Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z ustawieniem profilu XMP

RE: Problem z ustawieniem profilu XMP
Może tylko listy, może nie, nie chcę się spierać, bo nie o to tu chodzi. Druga rzecz uważam że nie na darmo są u każdego producenta w razie czego listybkomparybilnych, przetestowanych kości. Jak wyżej sprawdziłbym kości Memtest86+ tak z ciekawości. Co do powielania jakiś bzdór, to wątpię by wszędzie podawali nieaktualne informacje.
Niezależnie od wyniku Memtest potem i tak wymieniłem kości na zalecane taktowania. Może ewentualnie jak Memtest86+ nie wykaże problemów spróbowałbym z tym O.C. Tak ja to widzę.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nie wiem czemu takie info podają ale te info nie jest aktualne ... Jako że "bawimy" się tu na forum ryzenami od pierwszej generacji i na początku były problemy z pamięciami , zazwyczaj to ja potem to na sztywno ustawiałem lub pomagałem dobrać pamięci to mam o tym trochę pojęcia z czym ryzeny nie lubią współpracować i jak to mniej więcej działa .

3000 było na początku traktowane jako oc bo dzielnik pamięci wypadał na 2933mhz , i żeby ustawić 3000 trzeba było BCLK podnosić , potem amd dodało więcej dzielników i ułatwiło sprawę .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
No dobrze, tak czy siak, czy AMD coś dało, czy zmieniło, czy podają wszędzie bzdury jak twierdzisz, nie rozwiązuje to problemu w tym przypadku, więc jak wyżej pisałem co bym zrobił w tej. Coś jest nie tak, albo z RAM, albo UEFI.
Ja obstawiam tutaj ram , acz masz rację - wina MOŻE być po stronie biosu .
Na początek bym zrobił najprostsze czyli podniósł dram voltage na 1.4V i zobaczy czy mu się ram ustabilizuje , czasem tyle wystarczało .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
No zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie, czekamy na dalsze kroki autora wątku teraz.
nie zawsze xmp zadziała w żadnym wypadku nie należy się tak tego uczyć, zawsze walimy 1.4V dla pamięci by oszczędzić nerwów dodatkowo soc dla proca i ewentualna zabawa z timingami jeśli to nie pomoże to znaczy ze trzeba se odpuścić z 200mhz a jak nie da rady to znaczy że mamy do czynienia z kościami śmiecmi odpadowymi które nawet nie trzymają poniżej fabryki
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do: