Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z wydajnością

Problem z wydajnością
Witam,

Mam problem dotyczący komputera. Wydaje mi się że winowajcą jest dysk twardy. Jest to dysk Seagate 1TB 3,5 sataIII 7200RPM. Jakiś czas temu komputer zaczął wolniej działać np. kliknąłem na ikonę google chrome i zawsze włączała się natychmiastowo albo 2 sekundy teraz wydłużyło się to do 5 sekund, ale nie to jest najgorsze. Samo przewijanie youtube albo innych stron (facebook) jest uciążliwe ponieważ zacina i dopiero powiedzmy po 1 sekundzie albo 2 strona zjeżdża na dół. Nie wspomnę już o grach, np. World of warships przedtem miałem około 72fps na najwyższych teraz spadło do 27fps. Przed formatem miałem system Windows 8.1 64bit i na nim działo się to samo ale w mniejszym stopniu. Zainstalowałem Windowsa 10 64bit wszystkie sterowniki zainstalowane i dzieje się to prawie cały czas. Wyczytałem gdzieś że winą może być kabel SATA więc przepiąłem kabel z nagrywarki na dysk i przez jeden wczorajszy wieczór wszystko działało normalnie, ale problem znów występuje. Postanowiłem że przeinstaluję system na Windowsa 8.1 64bit i znów przez jeden wieczór było w porządku, ale nazajutrz (tj. dziś) znów jest klatkowanie przy przewijaniu fb lub youtube oraz spadek wydajności w grach. Proszę o pomoc ponieważ kompletnie brak mi pomysłów..
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Problem z wydajnością
Pokaż screen z zakładki health z programu HDTune PRO
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Problem z wydajnością
Screen dodaję w załączniku:

Witam ponownie,

Przyczyna problemu leżała zupełnie gdzieś indziej. Okazało się że musiałem wyłączyć Intel Adaptive Thermal Monitor w BIOSIE. Opcja ta powodowała zablokowanie procesora na 800Mhz przez co powodowało to spadki fps oraz niższą wydajność.
OC settings > CPU > CPU features > Wyłącz (disable) Intel Adaptive Thermal Monitor (Może komuś się przyda).

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne