Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z wywołaniem folderu w batchu

Problem z wywołaniem folderu w batchu
Dzień dobry  Duży uśmiech

Mam zamiar zrobić coś w rodzaju przenośnej biblioteki gier.
Całość byłaby na pendrivie, natomiast poszczególne foldery z plikami gier do przekopiowania otwierałoby się za pomocą programu właśnie.

oto skrypt:
Atecho off
echo.
echo Wybierz numer gry, wpisz go i kliknij enter
echo.
echo 1 Home from work-Horror
echo.
echo 2 Randonauts-FPS
echo.
echo 3 The Hamburger Man-Horror
echo.
echo 4 War Torn Lands-FPS
echo.
echo 5 Mario Editor (ZAPISUJE WYNIKI, NIE GRAJ NA PENDRIVE I WEŹ PLIKI Z FOLDERU CZYSTE)-Edytor gier
echo.
echo 6 Platform Bulider(ZAPISUJE WYNIKI, NIE GRAJ NA PENDRIVE I WEŹ PLIKI Z FOLDERU CZYSTE)-Edytor gier
echo.
set /p gra=
pause>nul
cls
echo.
echo Kliknij prawym przyciskiem na folder, wybierz "kopiuj" kliknij prawym przyciskiem na pulpit, wybierz "wklej"
echo.
timeout 10>nul
i właśnie w tym miejscu w którym piszę miałby być skrypt wywołujący folder o nazwie numeru gry, który wpisaliśmy. Sam pendrive to :J\

Nie wiem co mam tam wpisać, ze względu na to, że wszystkie kombinacje, jak na razie nie działają

Byłbym wdzięczny za pomoc
 Wesoły

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Problem z wywołaniem folderu w batchu
A co to znaczy "Wywołanie folderu"? Folder można otworzyć. Ale o wywołaniu pierwsze słyszę.
Folder otwiera się komendą

cd nazwa_folderu

Jako nazwę można podać całą ścieżkę, albo samą nazwę, jeśli akurat znajdujesz się w folderze nadrzędnym.
Natomiast jeśli chcesz otworzyć okno eksploratora plików otwartego na konkretnym folderze, robisz to tak:

explorer nazwa_folderu
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Chcę wykorzystać zmienną %gra% do otwarcia folderu w eksploratorze plików, przepraszam za niesprecyzowaną nazwę wątku (wywołanie) chodziło mi o otwarcie w eksploratorze, lecz żadna z podanych wyżej metod niestety nie otwiera tego folderu Smutek co robić?

Można zamknąć temat, znalazłem rozwiązanie
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
To się nim podziel. Może komuś innemu się przyda
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne