Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z zalogowaniem się do Windows XP

Problem z zalogowaniem się do Windows XP
Witam.

Od razu napiszę, że problem ten już nie występuje ponieważ zrobiłem format, nie mając ochoty na zabawę w naprawianie.

Ale chcę się dowiedzieć czy ktoś już się z czymś takim spotkał i czy zdiagnozował przyczynę.

Poniżej zamieszczam dokładny opis sytuacji:

Wczoraj moja siostra szukała w Internecie jakichś informacji na temat scrapbookingu, korzystając z Firefoxa w wersji 3.0.1.

Ale wpisując hasło w google, zrobiła literówkę i wpisała scrupbooking. Na stronie z wynikami kliknęła trzeci adres od góry:
Cytat:Oto adres. Należy zachować ostrożność:
ewrjhw2er.angelfire.com/qvc-scrapbooking.html

Pod tym adresem strony o scrapbookingu nie było, ale za to była dziwna imitacja antywirusa o nazwie "Antivirus 2009".

Siostra zawołała mnie i moim oczom ukazało się okno pokazujące jak to niby ten program skanuje mój komputer i znajduje jakieś wirusy.
Stronę szybko wyłączyłem, nie czekając na rezultat skanowania.

Pomyślałem że może to być jedna z tych stron co zachęcają ludzi do ściągania hiper-super wypasionych antywirusów, które w rzeczywistości są wirusami.
Ale moja siostra nic z tej strony nie pobierała.

Po wszystkim, przeskanowałem komputer programem Spybot S&D. Program wykrył trojana i niby go usunął.

Na komputerze w czasie tego zdarzenia były zainstalowane następujące programy zabezpieczające: Avira AntiVir Personal (była włączona ochrona w czasie rzeczywistym), Zone Alarm Free, Spybot S&D, Spyware Blaster, Windows Defender, rozszerzenia do Firefoxa: AdBlock Plus z kilkoma subskrypcjami filtrów, McAffe Site Advisor, Netcraft Toolbar. Wszystko w najnowszych wersjach i z najnowszymi aktualizacjami.

Avira nic nie wykryła, chociaż czasem zdarzało się jej podnosić alarm na bardziej zaufanych stronach.
McAffe Site Advisor z kolei podświetlił w Google adres do tej strony na zielono.

Narzędzie pod adresem: http://linkscanner.explabs.com/linkscanner/default.asp pokazuje, że nic nie znalazło.

Wyłączyłem komputer, a gdy ponownie go uruchomiłem zobaczyłem standardową planszę Zapraszamy, po czym wywaliło mnie do ekranu logowania. Więc kliknąłem swoją nazwę użytkownika i nic. Pod moją nazwą pojawił się komunikat że mnie loguje ale zaraz pojawił się drugi że mnie wylogowuje. I tak w kółko.
W trybie awaryjnym tak samo.

Poszukałem trochę informacji w necie, ale nic konkretnego tam nie ma. Nikt nie stwierdził w 100% jak była tego przyczyna.

Jako, że nie miałem nic aż tak ważnego na komputerze podjąłem decyzję o formacie. Zresztą większość danych miała swoje kopie bezpieczeństwa.

Nie mam pewności czy był to wirus z tej strony, czy coś innego. Ale dręczy mnie ciekawość i proszę wszystkich, którzy mogą wiedzieć co to mogło być o wypowiedzenie się w tym temacie.

Poniżej załączam adresy gdzie znalazłem opisy takiego samego problemu:
http://forum.programosy.pl/nie-moge-sie-...32648.html

http://forum.pclab.pl/t369767.html
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Problem z zalogowaniem się do Windows XP
Powiem tak mój koega miał to samo nie powiem na którą strone wszedł bo nie wiem ale w kazdym razie nie pobieraj tego Antywirusa. Daj log z HijackThis do działbu bezpieczeństwo. Powiem tak to jest taki syf ze sie w głowie nie mieści. od razu Ci powiem ze masz trojana na 100 %. Ale jedank daj log z HijackThis.

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=102832
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Problem z zalogowaniem się do Windows XP
Ba, tylko, że tak jak piszę wyżej komputer jest już po terapii wstrząsowej tzn. po formatowaniu dysków.

Teraz wszystko jest w porządku ( na razieOczko ). Wrzuciłbym log wtedy jak był problem, ale niestety problem objawiał się tym że nie mogłem uruchomić systemuOczko

Temat założyłem po to właśnie aby zdobyć jakąś wiedzę na temat tego co się wydarzyło.
---
Dodam, że Windows XP (HE) miał zainstalowane wszystkie poprawki, w tym Service Pack 3.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne