Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem ze skompletowaniem zestawu.

Problem ze skompletowaniem zestawu.
Witam wszystkich użytkowników. Dawno temu sam pomagałem innym dobierać sprzęt, teraz jednak sam potrzebuję pomocy - z powodu głównie braku czasu moja wiedza dot. hardware zatrzymała się na etapie sprzed okołu roku, nie jestem na bieżąco z wszystkim Wesoły
Stopniowo odkładam pieniądze, na zakup sprzętu chciałbym przeznaczyć ~4000zł - będzie to za kilka miesięcy a właśnie do tego czasu chciałbym odświeżyć swoją wiedzę. Potrzebuję:
-monitora
-klawiatury
-głośników
-dysku zewnętrznego
- i oczywiście blaszaka
W przypadku monitora ważne jest to, aby nadawał się on do oglądania filmów - nie musi być on oczywiście przesadnie duży, obecnie mam 15 calowy wyświetlacz w laptopie, także przesiadka na około 22 cale będzie mocnym wrażeniem.
Jeśli chodzi o głośniki, to nie zależy mi specjalnie na subwooferze, jeśli ktoś zna porządny model 2.0 bardzo chętnie się na niego skuszę, jednak zaznaczam, że lubię słuchać muzyki :D
Klawiaturę obecnie posiadam, ale powoli zaczyna ona dochodzić do kresu swojego żywota.
Moje założenia co do puszki są następujące:
-dysk twardy raczej SSD - reszta danych będzie trzymana na dysku zewnętrznym, tudzież na jakimś tanim (około 320GB HHD)
-rozmiar nie ma znaczenia
-lubię pograć w wolnej chwili w dobrą grę, dlatego nie wykluczam dokupienia osobnego chłodzenia i delikatnego OC w późniejszym czasie
-chciałbym, aby składał się on z procesora AMD - nie ufam Intelowi od czasu przeczytania Intel osłabia generator liczb pseudolosowych
A na końcu pozdrawiam wszystkich nowych i dawnych użyszkodników Szczerbol
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Problem ze skompletowaniem zestawu.
Proponuję żebyś odświeżył swoją wiedzę w momencie kiedy będziesz miał kasę w ręku. Dlaczego? Ano dlatego że średnio co 2-3 miesiące sporo się zmienia w branży hardware więc rady udzielone dzisiaj za 6 miesięcy będą nic nie warte.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Wiesz, w ciągu jednego dnia wiedzy nie nadrobię, a wszystko lepiej sobie zaplanować i na spokojnie przemyśleć, a co do kasy to już ją mam, ale aktualnie może pojawić się poważny wydatek w moim życiu, dlatego też nie mogę niczego od razu zrobićOczko
Bez problemu wiedzę potrzebną ci do wyboru nowego sprzętu nabędziesz w 2-3 dni więc naprawdę jest za wcześnie.
http://forum.pcformat.pl/Polecane-zestaw...ien-2014-t
obserwuj ten wątek, myślę że pomoże.
Jak zwykle przeczytałem wszystkie wątki FAQ, aż tak bardzo leniwy nie jestem :D Ale skoro nalegasz to na razie EOT.
Ten wątek ulega zmianom dość częstym i stanowi dobry przekrój przez sprzęt.
Programy: Polecane / Nowe / Inne