Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problemy z grafiką

Problemy z grafiką
Drodzy Forumowicze,

kilkanaście dni temu czyściłem swój komputer stacjonarny (sprężonym powietrzem, tak jak zawsze, bez żadnych cudów). Po czyszczeniu sprzęt działał bez zarzutu aż do momentu, gdy uruchomiłem grę (konkretnie Wiedźmin 3). Menu główne bez problemu, natomiast w samą grę nie idzie grać - wiesza się, klatkuje, "rozmazuje" przy każdym ruchu. Dla próby sprawdziłem Dark Souls 3 (działa bez zarzutu - przez Steama), Gwinta (też przez Steama, generalnie działa, ale ruchome karty klatkują) oraz Wiedźmina 2 (z płyty - uruchomił się, ale na wieczność zatrzymał się na ekranie ładowania). Na jakiś czas olałem sprawę, ale kilka dni temu chciałem uruchomić ze Steama Darkest Dungeon i pojawił się komunikat (w załączniku do posta).

No i teraz tak: wg Steama mam opengl 1.1, natomiast wg panelu Intel - 4.3. Panel Radeona pokazuje, jakoby wszystko było w porządku. Zrobiłem czystą manualną reinstalację wszystkich możliwych sterowników i aplikacji, powyłączałem antywirusa, próbowałem nawet jakichś sztuczek z grzebaniem w plikach gry. Niestety nic nie pomogło, komunikat jak się pojawiał tak jest i dotyczy tylko gry Darkest Dungeon. Inne gry albo chodzą bez zarzutu, albo z problemami (jak opisane wyżej). W środku komputera nic nie wydaje mi się "obluzowane" ani w żaden inny sposób "nie tak".

Zasilacz CORSAIR VS650
Dysk SSD Samsung 840 EVO 
Dysk SSD SanDisk Ultra II
Karta graf. ATI RADEON7 260X Gigabyte 2GB
Procesor 1150 Intel Core i5-4440 3,1
Płyta 1150 GIGABYTE GA-B85-HD3 ATX
Pamięć RAM DDR3 Kingston 4GB/1600 (dwie takie kostki)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :D

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Problemy z grafiką
Najpierw wywal stare sterowniki DDU :

https://www.guru3d.com/files-details/dis...nload.html

Zainstaluj nowe ze strony producenta . Nie pomoże przetestuj kartę furmarkiem : https://www.instalki.pl/programy/downloa...rMark.html

20min przynajmniej jeśli wywali artefakty albo powiesi podczas testu masz niestety problem z kartą a to źle bo dziasiaj niezwykle trudno kupić GPU w normalnej cenie kart albo nie ma albo są kilka razy przepłacone nie wiem na ile się orientujesz . No chyba że problem jest systemowy trzeba by dla pewności system na czysto postawić . Ale najpierw spróbuj sterowników a podczas testu Furmark obserwuj temperature czy się przypadkiem nie przegrzewa karta . Ew możesz też przetestować grafikę w swoim komputerze lub swoją w innym jeśli masz możliwość to by był najpewniejszy test .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Problemy z grafiką
Myślę że Monte dobrze wyjaśnił i tak należy to sprawdzic.
Najpierw DDU i najnowszy sterownik na czysto .. a potem furmark i dopiero reinstal systemu jak w nim nie będzie błędów i problemów z temperaturą .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne