Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Propozycja standaryzacji waluty podawanej przy opisywanych produktach w piśmie i...

RE: Propozycja standaryzacji waluty podawanej przy opisywanych produktach w piśmie i...
(19.10.2008, 20:51)~Anonim napisał(a):
Cytat:Mam za sobą podobną dyskusję, ale przelicznik w Polsce to raczej 1€ = 4zł -
LOL 4zł? Niedawno euro było koło 3zł, dopiero od kilkunastu dni zaczyna się podnosić(wczoraj było 3,55zł a dzisiaj 3,52zł). Do 4zł dojdzie niedługo.

Witam,

Unikałbym "lol", jeśli nie wiemy o czym piszemy...
Proszę podać mi choćby jeden przykład polskiej ceny sklepowej lub marketowej uczciwie (czyli wg. realnego kursu) przeliczonej.
Wiem o czym piszę, bowiem wszystko co tylko mogę, kupuję poza Polską.
Taniej sporo.

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie
RE: Propozycja standaryzacji waluty podawanej przy opisywanych produktach w piśmie i...
(22.10.2008, 09:58)Perer59 napisał(a):
(19.10.2008, 20:51)~Anonim napisał(a):
Cytat:Mam za sobą podobną dyskusję, ale przelicznik w Polsce to raczej 1€ = 4zł -
LOL 4zł? Niedawno euro było koło 3zł, dopiero od kilkunastu dni zaczyna się podnosić(wczoraj było 3,55zł a dzisiaj 3,52zł). Do 4zł dojdzie niedługo.

Witam,

Unikałbym "lol", jeśli nie wiemy o czym piszemy...
Proszę podać mi choćby jeden przykład polskiej ceny sklepowej lub marketowej uczciwie (czyli wg. realnego kursu) przeliczonej.
Wiem o czym piszę, bowiem wszystko co tylko mogę, kupuję poza Polską.
Taniej sporo.

Pozdrawiam

Zgadzam sie.

Brawa Skad wiedziales dawidsab?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Question  RE: Propozycja standaryzacji waluty podawanej przy opisywanych produktach w piśmie i...
(22.10.2008, 16:56)~Anonim napisał(a): [...]
Brawa Skad wiedziales dawidsab?

Witam!

Niby o czym wiedziałem?
O tym , że 1€ = 3 zł?

Rodzice mi powiedzieli.
Oni ciągle oglądają te różne programy typu: "Agrobiznes" , "Fakty" , "Wiadomości" , "Wydarzenia" , więc...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Witaj Dawidsab,

Moim zdaniem taka standardyzacja miałaby sens gdyby unia Europejska była tworem bardziej gospodarczo spójnym. Na razie interesy i interesiki poszczególnych krajów dominują, a twardy rdzeń - była EWG - trzyma się mocno i raczej obok "młodych krajów" Unii.
Zauważ że fałszerstwa cen detalicznych z USD są na naszym rynku rzadkością, zwykle to bankowy przelicznik, koszty importu i nasze lokalne podatki. W przypadku cen w Euro - są już nawet podwójne etykiety- ceny złotówkowe są zawsze znacznie wyższe (średnio o 20-50%) niż to by wynikalo z kursu Euro-Złoty. Przyczyną jest chciwość polskich handlowców.
Ceny w USD podają w swych newsach czołowi obecnie producenci IT (Tajwan, Singapur, Chiny).
Jacy czołowi producenci IT produkują w UE?...

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne