Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Propozycja wydania pisma z płytą DVD

Shy  Propozycja wydania pisma z płytą DVD
Witajcie.
Jak w temacie. Może by wydać wersję pisma z płytą DVD, z obrazami *.iso Linuksów? Na pewno jest wiele osób, które chciałby wypróbować Linuksa, a którym wolne łącze internetowe nie pozwala ściągnąć np. Ubuntu (np. ja Oczy ). Co miesiąc mogłaby być to inna dystrybucja. Zdaję sobie sprawę, że wtedy zapłacimy troszeczkę więcej za nasz ukochany miesięcznik. Jęzor
Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Propozycja wydania pisma z płytą DVD
A ja nie chce więcej płacić. I przez ciebie nie kupie PCFa a redakcja nie zarobi... = pomysł nie ma szans.
Jak już to - Krok po kroku : Linuks.
~Anonim napisał(a):Witajcie.
Jak w temacie. Może by wydać wersję pisma z płytą DVD, z obrazami *.iso Linuksów? Na pewno jest wiele osób, które chciałby wypróbować Linuksa, a którym wolne łącze internetowe nie pozwala ściągnąć np. Ubuntu (np. ja Oczy ). Co miesiąc mogłaby być to inna dystrybucja. Zdaję sobie sprawę, że wtedy zapłacimy troszeczkę więcej za nasz ukochany miesięcznik. Jęzor
Pozdrawiam
Idź i kup next tam jest linux. Ubuntu ma 700MB więc nawet na łączu 256 to jakieś 10 godź ściągania. więc nie tak dużo

PCF nawet na płycie CD nie może dać jednego dobrego programu więc tworzenie PCF z DVD jest bez sensu.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: mozilla
Jak już to mogłabybyć jedna dystrybuccja Linuxa (np. Ubuntu) I krok po kroku instalacji, przygotowywania partycji i konfiguracji.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Nie jestem za płytą dvd. Redakcja dawałaby wtedy po prostu więcej tych samych bezsensownych i w większości niepotrzebnych programów.
A jeśli sie chce obrazy iso linuxów to można nexta kupować, tak jak to ja robię.
 Przeglądarka: opera
Linuksa można za darmo zamówić. A płyta DVD nie jest dobrym pomysłem. Przez to cena skoczy w górę, a większość czytelników nie korzysta z tej płyty.
Dyskusja o FAQ i propozycje zmian w dziale "Programowanie": http://forum.pcformat.pl/Przeczytaj-zani...emat-FAQ-t
Ojć ile było dyskusji na temat płyt DVD! PCF nigdy nie będzie wydawać miesięcznika z płytą DVD, bo wtedy byłby droższy i ludzie przestaliby kupować.
Płyta DVD to zły pomysł.
Po pierwsze PC Format był by droższy,było by na nim dużo zbędnych programów żeby zapełnić krążek DVD.
CD=700-800 MB DVD 4,7GB
~Anonim napisał(a):Płyta DVD to zły pomysł.
Po pierwsze PC Format był by droższy,było by na nim dużo zbędnych programów żeby zapełnić krążek DVD.
CD=700-800 MB DVD 4,7GB

Częściej w czasopismach z DVD (np. Next, CD Action) są tłoczone DVD o 2x większej pojemności, czyli 8,5 GB.
Ja także jestem przeciwko wersji DVD. Nie zapominajcie, że płytę trzeba zapełnić jakąś treścią, a wiele osób narzeka, że na CD są słabe programy.
ale nie wiem czy by przestali kupować, gdyż pcf kosztuje 6,50, a next z dvd dl 7,90, a next też jest z baueru i go jakoś kupują. jeśli by nie było czasopismo aż za drogie (np. 20 zeta) (sic!) i na tym dvd były by znakomite programy do byłby nawet dobry pomysł. Natomiast jak miały by być na tym "divideku" same pierdoły to jestem przeciw, gdyż płaciłbym więcej, a tam na tym dvd były by wówczas pierdoły. reasumując - jeśli dobre programy na tym dvd - czemu nie, jeśli głupoty - zdecydowanie przeciw.
Programy: Polecane / Nowe / Inne