Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Prośba o ocenę zestawu ~2500zł

RE: Prośba o ocenę zestawu ~2500zł
1.Gdybym ja tworzył czarną listę to umieścił bym na niej vero . brak kontroli jakości + braki w zabezpieczeniach to duże ryzyko ... L3 jest na rynku świeży ale z "bardzo dobrze" ocenianymi supremo m2/l2 za dużo już przypałów widzieliśmy , nawet na forum były ... takie to markowe , nikt nie ma odwagi wpisać na czarną listę a palą sprzęt ... Braki zabezpieczeń się kłaniają + oszczędności na kontroli jakości .
2.Zapraszam do małopolski , z chęcią za 50zł poskładam ... i to samo ci powie wielu GIMNAZJALISTÓW - bo nawet dzieci już potrafią same składać hh
3.Przesadzasz , bynajmniej tak mówi forumowa praktyka z takimi wypadkami . Sklepy nie raz za takie praktyki pozbierały kary od UkiK między innymi i takie przypadki zdarzają się teraz bardzo sporadycznie .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
1. Skąd posiadasz Informacje na temat procesu technologicznego produkcji zasilaczy w jakiejś podrzędnej chińskiej prowincji? Na YT jest test tego zasilacza i działa, nie wybuchł. Na tescie zasilacz obciążono na 100% wartości z tabliczki znamionowej, mam polski serwis i 36 miesięcy gwarancji d2d. Cena jest atrakcyjna. Co Ty jeszcze wymagasz od zasilacza do zestawu za 2,5tys? Przypomnę Ci, że czepiasz się tylko dlatego, bo kiedyś dawno temu zaproponowales nowy zasilacz za 2 stówy do X letniego zestawu wartego 3, choć ten stary zasilacz działał i miał się dobrze, ale twierdziłeś że w każdej chwili może się spalić i pociągnąć za sobą resztę sprzętu. I zaczęliśmy dyskutować.
2. Do Krakowa mam 80km, w dwie strony 160, licząc paliwo wychodzi najmniej 3 dychy + 2 godziny jazdy + godzina montażu + cena samego montażu. Policzmy 30 za paliwo, 3 roboczogodziny to przynajmniej 90 zł+ 50 za montaż. Razem 170. W morelach mam montaż za 1 zł. Tak, czepiam się, wyolbrzymiam, ale może.dzieki.temu zrozumiesz co teraz zaproponowales.
3. Ty o jednym ja o czym innym. Zapytam: jak postępujesz, jeżeli zamówisz podzespoły komputerowe, oczywiście nowe zafoliowane, poskladasz, włączasz i komputer nie działa. Czyli np. wszystko się kręci, ale masz brak obrazu i żadnych innych objawów.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Chodzi mi o kontrolę jakości w polsce ... SPC nie raz pokazało że jest skrajnie szczątkowa . Corsair ostatnio też bardzo mocno ten dział pociął i przychodzące zasilacze z piszczącymi cewkami albo martwe dość często się teraz trafiają ...
Zaczęliśmy dyskutować bo ja uważam że sprzęt trzeba szanować , stary nie stary ale spalić go z własnej głupoty mi by było wstyd .

Chcesz to se kupuj i akyge za 50zł ... jak cię prądem pieprznie to zrozumiesz ... mnie już kopnął modecoom volcano gold ... czyli klon supremo m2 z innymi kondensatorami ..
Nie pomagam.
Cytat:2. Nie wiem jak Ty, ale ja chodzę do pracy i moja praca kosztuje. Jeżeli sądzisz że za 30, 50 zł ktokolwiek jest w stanie złożyć komputer, to pokaż gdzie. W morelach to 95 zł, w Proline od 150 do 300. A za piwo to nie chciałoby mi się schylać żeby to podłączyć

Na przykład ja tyle biorę bliżej nawet 30 niż 50 zł 50 jak system instaluje . Ale ok ja nie jestem serwisem nie płacę podatków itp .  Ale dam ci inny przykład brat nosił do serwisu  drukarkę Brothera zatkana dysza zacinający się notorycznie papier podejrzewam że pierdoła ale rozkręcać było trzeba sporo . Zgadnij ile zapłacił całe 40 zł ! Miasto Lublin protokół przyjęcia takie bajery duży serwis .  Drugi przykład u mnie w miasteczku gość za wymianę przyniesionego ekranu z dotykiem bez kleju klej miał swój brał 50 zł  . Na prawdę uważasz że poskładanie kompa jest bardziej skomplikowane ? Dziwi mnie czemu sam tego nie zrobisz ? Przecież masz zapewne zdolności manualne ? Układałeś kiedyś klocki ? To nic innego . Wesoły 

Piter mówi o gimnazjalistach mój brat był w podstawówce jak ze mną pierwsze kompy składał jeszcze na LGA775 jakieś starocie Wesoły 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
składanko za 1zł bo oddajesz w częsciach placisz za nowe dostajesz po zwrotach albo z outletu, przy okazji fajna okazja by praktykańci i głupi handlarze zaczeli składać np zakładają odwrotnie chłodzenie nie wiem czy to popisywanie się ale im wychodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=DUwFmqZpvms

SPC daj se bata tutaj znajdziesz anty SPC zasilacze i tyle nie jesteśmy przekonani do tych konstrukcji dla nas to pogranicze czarnej listy zaje*** że dopiero się postarali w vero L3 a co posiadacze poprzednich? KUP se nowy haha dobre podejście więc do żaden dla mnie argument mimo ze każdy ma swoją słabszą serie to dwa razy pod rząd zjebać to naprawde trzeba być piękną firmą walą nas w ciula z tymi zasilaczami xD

xiaomi ≠ vero
jakość chinola chinolowi nie równa xD
jedynie uważam że wersja z mediatkiem można porównać do verusa

w sumie jest jeszcze jedna największa wada oddawanie komuś tego wogóle do składania
przydzie co do czego oddać coś na gware to trzeba zaś jezdzić po serwisach bo kamel nie potrafi rozebrać komputera ;D
piszę nie poprawnie po Polsku proszę weź to pod uwagę.
(19.07.2020, 22:21)paintedfireworks napisał(a): w sumie jest jeszcze jedna największa wada oddawanie komuś tego wogóle do składania
przydzie co do czego oddać coś na gware to trzeba zaś jezdzić po serwisach bo kamel nie potrafi rozebrać komputera ;D
Zapytałem, co w sytuacji gdy zamówię podzespoły,.poskladam i po uruchomieniu zobaczę czarny ekran. Masz 5 krytycznych podzespołów w zestawie. Procesor, płyta główna, zasilacz, pamięci i karta graficzna bądź integra. Co odeślesz i do kogo? Będziesz to rozkładał,.składał,. pożyczał części i podstawiał cudze? Ile czasu Ci to.zajmie i znow- kto za to zapłaci? Ja mam to rozbierać? Daj mi jeden powód dlaczego. I co mnie obchodzi część z outletu lub ze zwrotu? Mam 36 miesięcy gwarancji na praktycznie wszystko, od daty na fakturze. Komputer ma działać. Będzie coś nie tak - dzwonię do gwaranta.

Słucham rzeczowych argumentów bez przekleństw.

(19.07.2020, 20:49)pieterman09 napisał(a): Chodzi mi o kontrolę jakości w polsce ... SPC nie raz pokazało że jest skrajnie szczątkowa . Corsair ostatnio też bardzo mocno ten dział pociął i przychodzące zasilacze z piszczącymi cewkami albo martwe dość często się teraz trafiają ...
I co z tego. Dzwonię po serwis i niech to zabierają w diabły. Zupełnie standardowa procedura. I znowu, sklep gdyby to montował, nie wysłałby Ci martwego zasilacza, bo oni tę reklamację rozpatrują.
Cytat:Zapytałem, co w sytuacji gdy zamówię podzespoły,.poskladam i po uruchomieniu zobaczę czarny ekran. Masz 5 krytycznych podzespołów w zestawie. Procesor, płyta główna, zasilacz, pamięci i karta graficzna bądź integra. Co odeślesz i do kogo? Będziesz to rozkładał,

Argumentów rzeczowych ? Dobra . 

Więc uważasz że jeśli poskładają ci kompa w sklepie i odpalą to od razu oznacza że sprawny ? Że ktoś tam sprawdza stabilność ? Poważnie ?

Wiele razy widziałem zestawy poskładane odpalone a i tak mające uszkodzone podzespoły a to zasilacz wywalił korki ale tylko pod obciązeniem a to karta wywalała arty pod obciążeniem na uszkodzonym ramie też komp zwykle wstanie nawet w grach będzie działał tylko będzie walił niebieskimi ekranami raz na jakiś czas . Bez rozszerzonej diagnostyki nie do wykrycia . A studenciaki które składają te kompy ci takiej NA PEWNO nie przeprowadzą bo pewnie nawet raz że nie umieją dwa nie mają czasu .  Więc obiektywnie patrząc to twój argument jest bez sensu .

Gdzie to odsyłasz ? Tam gdzie kupiłeś . Co ty nigdy nie korzystałeś z gwarancji ? 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Już nie jeden na forum miał jazdy że sklep złe poskładał więc takie bajki to ty se ... Wiadomo gdzie wsadź . Pysiek choćby dostał z wadliwa karta , vbt również nagrał film o takim wypadku . Nie raz tu po sklepie poprawialiśmy ...
Nie pomagam.
Sklep to jedno wysyłanie kurierem całego komputera drugie możesz sobie w środku zabezpieczać jak chcesz chłopaki na magazynie i tak dadzą radę . :D

https://www.youtube.com/watch?v=vl_2Bfqaa4k

Chłop by se zmienił zasilacz we własnym zakresie byłoby git a teraz ma wszystko pogniecione i nie wiadomo ile ta płyta wytrzyma . Czy przetrzyma kolejną podróż .

To tez fakt że osobno wysyłka jest dużo bezpieczniejsza niż w całości, bo wyrwać kartę z gniazda PCI albo pokrzywić obudowy zwłaszcza te tańsze wcale trudno nie jest ...
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne